Home - Hayvan Kredisi - Ziraat Bankası Çiftçilere Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası Çiftçilere Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası Çiftçilere Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası bir müjdeyi bizlerle paylaştı. Ziraat Bankası çiftçilere Tarım Kredi Kooperatiflerince faizsiz kredi imkânı sağlamaktadır. Tarım alanları ve faaliyetlerinde çiftçilere faizsiz kredi imkanları sağlanmaktadır. Ziraat Bankası Faizsiz Hayvancılık kampanyalarıyla çiftçilere kredi vermektedir. 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren bu krediler verilmektedir. 2019/9665 sayısıyla birlikte resmî gazetede yayınlanmış olan bu faizsiz kredi geçen sene resmiyete geçirildi.

Ziraat Bankası Faizsiz Hayvancılık ve Tarım Kredileri

Faizsiz çiftçi kredisine 2019 yılının ocak ayı ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılmaktadır. Ziraat bankası aracılığı ile TKK tarafınca çiftçilere verilmekte olan faizsiz kredi fırsatlarına 1 Ocak 2019 tarihleri ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında başvuru yapılmaktadır. Bu tarihler arasında başvuru yapan vatandaşlar hayvancılık, tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretim olayları ve muhtelif konular, bitkisel üretim gibi birçok alanda kullanılabilen kredinin faiz oranları Bakanlar kuruluyla belirlenmiş olan indirim oranları aynı zamanda da kredi üst limitlerini aşmayarak tarımsal kredi kullandırılmaktadır.

Ziraat Bankası Faizsiz Hayvancılık Kredisi Avantajı

TKK tarafınca verilen ve aracı olarak Ziraat Bankası kullanılan bu faizsiz hayvancılık kredisi, sonuna kadar ülkemizde ki üretime katkı sağlamaktadır. Bu kredide uygulanacak olan avantajlar ve indirimler ise;

 • Damızlık süt sağırı yetiştiren kişilere %100’lük bir indirim olacaktır. Buda faizsiz kredi imkanına eşdeğerdir.
 • Yaygın olan hayvansal üretimlere %100 faiz indirimi uygulanacaktır.
 • Damızlık etçi kombine sığırı yetiştiren kişi %100 faiz indirimine tabi tutularak kredi alabilecektir.
 • Damızlık düve yetiştiriciliği yapan kişilerde %100 faiz indirimi hakkını kullanabileceklerdir.
 • Büyükbaş hayvan yetiştirenlerde %100 faiz indirimi olacaktır. Aynı zamanda büyükbaş hayvan besiciliği yapanlarda bu desteği alabileceklerdir.
 • Küçükbaş hayvan yetiştiren kişilerde %100 faiz indiriminden faydalanabilecektir. Bu kredi imkanları verilecektir. Yine aynı zamanda küçükbaş hayvancılık besiciliği yatırımı için %100 faiz indirimleri sunulmaktadır.
 • Arıcılık için de %100 faiz indirimleri vardır.
 • Kanatlı sektöründe ve kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliğini yapan yatırımcı kişilere %100 faizsiz kredi imkanları sunulmaktadır.
 • Hindi besiciliği ile uğraşanlara da %100 faizsiz kredi imkânı sağlanmaktadır.
 • Su ürünleri yetiştiriciliği adına yatırım yapan kişiler de %100 faiz indirimi hakkıyla kredi kullanabilirler.

Bu indirimlerin hepsi yatırım dönemi kapsamındadır.

Su Ürünleri Avcılığı Yapan Kişilere Uygulanacak İndirim Ve Avantajlar

 • Damızlık süt sığırı yetiştiren aynı zamanda da damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiricisi olan kişilere verilebilecek maksimum kredi 12 milyon 500.000 TL ‘dir. Bu kredi imkanından 750.000 TL kadar kredi kullanmak isteyen kişiler yatırım dönemi için %100 faiz indirimi alacakken işletme dönemleri için %50 faiz indirimi alabileceklerdir. Bunun dışında bir indirimden faydalanmaları mümkün olmayacaktır. Maksimum tutarın üstüne çıkılamaz.
 • Damızlık düve yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan besiciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, kanatlı sektöre damızlık yetiştiriciliği, su ürünleri vs. gibi işlerle uğraşan kişilerin %100 faizsiz kredi alma imkanları vardır. Bu konuda Ziraat yatırım döneminde %100 faiz indirimi yani sıfır faiz imkanıyla kredi verilmektedir.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir