Home - Krediler - Ziraat Bankası Çiftçilere Faizsiz Kredi İmkanı 2019

Ziraat Bankası Çiftçilere Faizsiz Kredi İmkanı 2019

Ziraat Bankası’ndan Çiftçilere Faizsiz Kredi İmkanı 2019

Ziraat Bankası hepimizin de bildiği gibi ülkemizde belirli bir rotaya sahip olan ve belirli standartlara ulaşmış bir bankadır. Ziraat Bankası her zaman için müşterisi çok olan, geliri ve gideri belirli şekilde kontrol altında tutabilen ve müşterilerine büyük güven sağlayabilen bir bankadır. Bulunduğumuz yılın içerisinde çiftçi vatandaşlarımıza Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla birlikte faizsiz kredi imkanlarını sunan Ziraat Bankası bu ve buna benzer çalışmalarda bir plan ve hedef belirlemiştir. Çiftçi vatandaşlarımıza verilecek olan bu kredi desteklerinin genel adı işletme ve yatırım kredisidir. Bu kredilerin tamamı bu isim üzerinden verilmektedir.

Ziraat Bankası Çiftçilere Faizsiz Kredi Başvuru Tarihleri

Ziraat Bankasının ülkemizdeki çiftçi vatandaşlarımıza sunduğu bu imkanların sayesinde çiftçi vatandaşlarımızın da kendilerini işlerinde geliştirmeleri ve tüm çiftçilerin birbirleriyle rekabet ortamında olabilmesini hedeflemektedir. Bu kredi desteklerinin başvuru tarihleri ise 01/01/2019 ile 31/12/2019 tarihleri arasındadır. Bulunduğumuz dönemde de başvurular devam etmektedir.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Sınıflandırması

  • Hayvansal üretim ile uğraşan kişiler bu kredilere başvuru yapabilirler.
  • Bitkisel üretim yapan kişiler kredilere başvuru yapabilmektedir.
  • Tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretimi ile uğraşanlarda bu kredilerden faydalanacaklardır.

Bunlar dışında muhtelif konuları Ziraat Bankası ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Bu kredilerde belirlenen indirim oranları Bakanlar Kurulu vasıtasıyla olmaktadır. Bakanlar Kurulu indirim oranları üzerinden ve kredi üst limitlerinin aşılmamasından tarımsal kredi sağlanmalıdır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Faiz İndirimi Ve Sıfır Faizli Çiftçi Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ve planları ile birlikte sağlanan ayrıca Ziraat Bankası aracılığı ile sunulan kredi teklifleri ve faiz indirimleri vardır. Bu faiz indirimleri sayesinde çiftçilerimizin birçok ihtiyacı karşılanmaktadır. Çiftçilik zor bir meslek olmasıyla birlikte gelişebilmek için bir birikimde gerektiren bir meslektir. Çiftçiliğin zorluklarının farkında olan çiftçiler bu kredilerden ve fırsatlardan faydalanarak gelir kapasitelerini arttırabilirler.

İndirimleri sınıflandıracak olursak;

  • Damızlık düve yetiştiriciliği için yatırım kapsamında %100 faiz indirimi ve faizsiz kredi imkanları mevcuttur.
  • Damızlık süt sığırı yetiştiriciliği yapacak olan kişilerin yatırım döneminde bu imkanlardan faydalanmak istedikleri zaman %100 faiz indirimini aldıkları ve faizsiz kredi imkanından yararlandığını da söyleyebiliriz.
  • Damızlık etçi kombine sığır yetiştiriciliği için ise yatırım dönemi boyunca %100 faiz indirimiyle birlikte faizsiz kredi imkanı olacaktır.
  • Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapacak olan biri için yatırım döneminde %100 faiz indirimiyle birlikte faizsiz kredi imkanı da olacaktır.
  • Küçükbaş hayvancılık besiciliği yatırım döneminde %100 faiz indirimi ve faizsiz kredi imkanı mevcuttur.
  • Kanatlı damızlık yetiştiriciliği içinde yatırım döneminde %100 faiz indirimi ve faizsiz kredi verilecektir.
  • Su ürünleri yetiştiriciliği içinde yatırım döneminde %100 faiz indirimiyle faizsiz kredi imkanı sağlanacaktır.

Bu yetiştiriciliklerin dışında; damızlık süt sığırı yetiştiriciliği, damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği yapanların ayrıntılı bilgiyi Ziraat Bankasından alabileceğini de söyleyebiliriz. Bu kişiler Ziraat Bankasının sunduğu Çiftçi Kredisi kapsamındaki krediden faydalanacaklardır. Bu işleri yapacak olan kişilere verilecek kredinin maksimum limiti 12 milyon 500 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu kredi türü kapsamında 750.000 TL kredi kullanmak isteyen çiftçiler yatırım dönemi için %100 faiz indiriminden faydalanma imkanını eline alırlar. İşletme dönemi için ise %50 faiz indiriminden faydalanacaklardır.

 

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir