Home - Krediler - Yıllık ödemeli kredi veren bankalar
Yıllık ödemeli kredi veren bankalar
Yıllık ödemeli kredi veren bankalar

Yıllık ödemeli kredi veren bankalar

Yıllık ödemeli kredi veren bankalar çiftçilere özel olarak hazırladıkları tarım kredileri ile her türlü tarımsal faaliyetlerindeki  finansman ihtiyacının çözümüne yönelik kredi vermektedir.

Çiftçilerin ürünlerinin hasat ve pazarlanması dönemlerindeki gelirlerine göre hasattan hasata yıllık ödemeli olarak hertürlü tarımsal girdileri alımlarındaki finansmanı karşılamaya yönelik kredi ürünleri ile çiftçilere destek vermektedirler.

Garanti bankası 12 aydan 60 aya varan vadeler ve  yıllık ödemeli kredi kampanyaları ile bitkisel ve hayvansal üretim yapan çiftçilere tarımsal faaliyetlerinin her aşamasında finansal destek vermektedir. Sadece hasat zamanlı değil tarımsal  değer zincirinin her aşamasında ortaya çıkan ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, pazarlanmasına kadar gerekli finansman ihtiyacını karşılanması amacıyla da kredi desteği vermektedir.

  1. Bitkisel üretim kredileri kapsamında;
  • Ürün Ön finansman kredisi,
  • Alternatif üretim teknikleri kredisi,
  • Traktör ve biçerdöver kredisi,
  • Tarım destek kredisi,
  • Sera kredisi ve
  • Oto kredileri vermektedir.

Çiftçilere hayvansal üretime yönelik olarak yıllık ödemeli Süt sığırcılığı kredisi ve besicilik kredisi vermektedir.

  1. Tarımsal mekanizasyon ekipman kredisi;
  • Anıza direkt ekim makinesi, arıcılık makine ve ekipmanı, balya makinesi, basınçlı sulama sistemi kurulması, canlı balık nakil tankı, çayır biçme makinesi, çeltik fide dikim makinesi, el traktörü, file sistemi kurulması, biçer bağlar, hububat harman makinesi, lazerli tesviye aleti, hasat tablası, mibzer, motorlu tırpan, pamuk toplama makinesi, pancar söküm makinesi, patates söküm makinesi, pülverizatör, rüzgar makinesi, sap parçalama makinesi, sap toplamalı saman makinesi, silaj makinesi, soğuk hava tesisatlı taşıma aracı, süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, gübre dağıtma makinesi, taş toplama makinesi, diskli tırmık, yem hazırlama makinesi, zeytin hasat makinesi, kırkma makinesi, tambur filtre, su ürünlerinde buzlama makinesi, balıkçı gemilerinde soğuk depo alımlarında yıllık ödemeli kredi desteği vermektedir.

Yapı kredi yıllık ödemeli kredi

Yapı kredi bankası tarım sektöründe faaliyet gösteren çiftçilere ve işletmelere farklı kredi ürünleri ve faiz oranları ile destek vermektedir.Tarım kredilerinde üreticinin tarımsal faaliyetlerinden elde ettiği gelir ve geri ödeme gücü baz alınarak yıllık ödemeli krediler ile Tarımsal Üretim Kredisi ile çiftçiye ekim-dikim, gübreleme, sulama, hasat toplama dönemindeki tüm finansal ihtiyaçları karşılama amacıyla kullandırılan kredi ürünlerindendir. Diğer yıllık ödemeli kredileri ise Seracılık kredisi, yeni/ ikinci el traktör kredisi, Besicilik, Süt hayvancılığı, Arıcılık, Hayvan alım kredisi,Küçükbaş ve tavukçuluk kredisi ile 5 yıla varan vade imkanları ile yıllık ödemeli krediler vermektedir

Yapı Kredi  bankası yıllık ödemeli olarak verdiği sözleşmeli tarım faaliyetlerini finanse ettiği Sözleşmeli Ürün Kredisi ve TMO Makbuz Senedi Kredileri, Tarım Makineleri Kredisi ve Tarımsal Yatırım kredileri de vardır.

Denizbank yıllık ödemeli olarak verdiği tarım kredi ile tarım faaliyetlerinde kullanılmak üzere  tüm finansman ihtiyacının karşılanmasına yönelik 5 yıla varan vade ve yılda bir hasatta ödemeli yıllık ödemeli kredi vermektedir.

Şekerbank yıllık ödemeli verdiği kredi ile tarım ve hayvancılık sektöründeki üreticilerin her türlü ihtiyacının karşılanmasına yönelik Damızlık Süt Sığırcılığı ve Büyükbaş Hayvan Besiciliği Kredisi tarımsal ekipman ve demirbaş kredileri, Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Küçükbaş Besicilik Kredileri Vadeli Zirai Kredi ve ayrıca Et ve Yumurta Tavukçuluğu Kredisi, Çiftçi Taşıt ve Traktör Kredileri, Nakliye Aracı Kredisi, Organik Tarım-Sera Kredisi vermektedir.

Ayrıca Şeker bank tarım kredi kartı olan Hasat Kart aracılığıyla çiftçilerin öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak üzere hasattan hasada yıllık ödemeli olarak % 50 indirimlere varan avantajlar ile alışveriş imkanı sağlamaktadır.

Akbank yıllık ödemeli kredileri olan Sera kredisi, Alım kredisi,   Damla sulama kredisi, Traktör kredisi,Ürün ön finansman kredisi, Hafif ticari araç kredisi, Tarımsal  ekipman kredisi,  ürünleri ile çiftçilerin her türlü tarım faaliyetlerinde ve tarımsal mekanizasyon ve traktör alımlarında hasat döneminde olmak üzere yıllık ödemeli krediler vermektedir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir