Home - Emekli Kredisi - Yaşlılara 2019 Yılında Kredi Veren Bankalar
yaşlılara kredi veren bankalar
yaşlılara kredi veren bankalar

Yaşlılara 2019 Yılında Kredi Veren Bankalar

Yaşlılara 2019 Yılında kredi veren bankalar

Yaşlı vatandaşlarımız bankalardan gençlere göre daha zor kredi ve kredi almaktadır. Çünkü bankalar kredinin ödenmesini sağlama almak isterler ve yaşlıların çalışma şartları gençlere oranla daha düşük olmaları nedeniyle yaşlıların 2019 yılında kredi almaları daha zordur. Bu kapsamda 2019 yılında yaşlılara 80 yaşından sonra kredi veren banka bulmak oldukça zordur. 80 yaşında olanlara kredi veren bankalar da, bazı şartları ve faizleri gençlere göre daha yüksek olmaktadır.

Yaşlı teyze ve amcalar için en uygun kredi veren banka şüphesiz maaş aldıkları bankalardır. Çünkü bu bankalar yaşılardan maaş bordrosu veya gelir belgesi istemeden kefilsiz ve evraksız kredi ve kredi kartı verebilirler.

Yaşlı Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Yaşlı bir vatandaş, bankalardan konut kredisi almasına olanak yoktur. Yine ticari krediler ve uzun vadeli KOBİ yatırımları içinde durum böyledir. Yaşlı vatandaşlarımız, yaşları nedeniyle ömürlerinin belirli bir bölümünü tamamlamış olmaları nedeniyle, bankalar uzun vadeli kredi vermekten çekinirler. İster maaş bankası olsun, ister devlet bankası veya isterse özel finans kuruluşu olsun, yaşlılara kredi vermekten çekinirler. 2019 yılında yaşlılara kredi veren bankaların ve diğerlerinin borçlular için Risk merkezi ve kredi notu uygulamasına ağırlık verdikleri de düşünüldüğünde, yaşlılarımız kredi almalarının epey zor olacağını söylememiz mümkündür.

Emekliye Devlet toki kredisi veriyor. Yaşlılarda bu krediye başvuru yapabiliyor. Detayları inceleyin.

Yaşlı bir vatandaşımız, kredi çekerken, kendilerinden kefil, maaş bordrosu ve yüksek sigorta tutarları talep edilebilir.

PTT Yaşlılara Özel Kredi Veriyor

PTT şubelerinden maaş alan müşteriler, aşağıda belirtilen yaş oranlarına göre maaş kredisi alabilirler. Banka 3 yıl vadeli olarak 80 yaşına kadar olan kişilere kredi vermektedir.

  1. 79 yaşındakilere 48 ay vadeli,
  2. 80 yaşında olanlara 36 ay vadeli,
  3. 81 yaşına, 24 ay vadeli
  4. 82 yaşına ise 12 ay vadeli kredi verilmektedir.

 Üstelik PTT şubelerinden maaş almak için PTT’den emekli maaşı alıyor olmanız yeterlidir.  2019 yılında Faizsiz emekli kredisi verileceği söyleniyor. Bu krediden her yaştaki vatandaşımız yararlanabilecek.

  • Fibabanka emeklilere 80 yaşına kadar kredi vermektedir.
  • Denizbank şubelerinden yine Fibabanka gibi 80 yaşınıza kadar kredi çekebilirsiniz.
  • Türkiye Ekonomi Bankasından 70 yaşına kadar emekli kredisi alabilirsiniz.
  • ING Bank emekli maaşı alan müşterilerine 75 yaş sınırı ile yaşlı kredisi vermektedir.

Devlet bankaları olan Vakıfbank ve Ziraat Bankası’da yaşlılara kredi veren bankalar arasındadır. Ancak bu bankalarla görüşmek ve maaş miktarınız ile çekeceğiniz kredinin miktarını ayarlamanız gerekebilir. Sizde Yaşlılara 2019 Yılında Kredi Veren Bankalar sayesinde tüm ihtiyaçlarınıza finansman sağlayabilir, emekli ve yaşlı kredisini maaşınızdan taksit taksit ödeyebilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir