Home - Öğrenci Kredisi - Üniversite öğrencilerine faizsiz eğitim kredisi
egitim kredisi veren bankalar
egitim kredisi veren bankalar

Üniversite öğrencilerine faizsiz eğitim kredisi

Lise ve üniversite öğrencilerine faizsiz kredi desteği

Günümüzde eğitimi desteklemek amaçlı öğrencilerin okuyabilmeleri, öğrenimlerini tamamlayabilmeleri ve bu eğitim sonrasında iyi bir iş sahibi olmaları için, bankalar çeşitli imkanlar sağlamaktadırlar.

Denizbank eğitim kredisi veren bankalar arasında yer alır. Denizbank eğitim kredisi ile özel okul, üniversite, dershane, kurs ve özel ders masraflarınızı finanse edebilirsiniz. Maksimum vade süresi 36 aydır ve uygun faiz oranları vardır. En fazla 60.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. Kredi tahsis ücreti çekilen kredi miktarının %0,5’i olarak hesaplanır.

Vakıfbank ile 12 aya kadar taksit imkanından ve 40.000 TL’ye kadar kredi limitinden yararlanabilirsiniz. Vakıfbank ile ilk öğretimden lise son sınıfa kadar eğitim veren özel okullar, devlet okulları, Milli eğitim bakanlığından izinli kurslar, yaz okulları gibi eğitim hizmetleri veren kurumların öğrenci velileri bu krediyi kullanabilir.  Bu üründe kredi tahsis ücreti yoktur. Başvuru yapmak için Vakıfbank şubelerini ziyaret edebilir ve 444 0 724’ü arayabilirsiniz.

Ing bank’ın eğitim kredisi ile 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Maksimum vade 36 aydır. Bu kredi tüm öğrenci velilerine, öğrencilerin eğitimini üstlenen velilere ya da düzenli geliri olan öğrencilere kullandırılabilir.

İş bankasının eğitim kredisinde ister öğrenci kayıt belgesi veya okul ücretini gösterir belge karşılığı kredi tutarını okul hesabına aktarabilirsiniz veya fatura karşılığı krediyi nakden alabilirsiniz. Bu kredi ile özel okul, üniversite gibi eğitim giderlerinizi karşılayabilirsiniz. 36 aya kadar vade olanağı mevcuttur.

BURADAN KYK DEVLET KREDİLERİNE ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler kendi ayaklarının üzerinde durabilmek adına elbette ki ceplerindeki paranın değerini bileceklerdir. Fakat genelde üniversite hayatına ilk adımı attıklarında çoğunlukla nakit sorunu çekerler. Bankalar da bu talebin farkında olduğu için, öğrencilere kredi kartı veren bankalar son yıllarda epey artmıştır. Bunun sebebi; Kredi kartı hizmeti sağlayan bankalar öğrencilerin arkasındaki burs ve aile desteğine güvenirler. Duruma üniversite öğrencilerinin açısından baktığımızda, her öğrenci eğitim, öğretim hayatının bir bölümünde nakite ihtiyaç duyabilir. Lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencileri finansal ihtiyaçlarını karşılamak için de kredi kartına ihtiyaç duyabilir. Durum böyle olunca bankalar bu hedef kitlede yer alan müşterilere her fırsatta kredi kartı vermeyi amaçlarlar. Bu bankaların arasında Yapı kredi de yer almaktadır.

Yapı kredi öğrenci kredi kartı PLAY KART

Yapı kredi Play card’ın faydaları; Play card sahipleri World’n tüm kampanyalarından ve tüm alışverişleriden puan kazanırlar. Ek olarak Play kart sahipleri, gençlere yönelik etkinliklerde indirim, seçili markalarda fırsatlar, Play harçlık, concierge hizmetlerine kadar öğrencilerin yaşam tarzına uygun pek çok fırsattan yararlanırlar. Bununla birlikte 18-26 yaş arası üniversite öğrencileri de hesap işletim ücreti ödememe ve düzenli harçlık gibi pek çok bankacılık avantajlarından da faydalanırlar. Play kart’a gelirini belgeleyebilen tüketiciler ya da öğrenci belgesini beyan eden kişiler başvurabilir. 18 yaşını doldurmuş ve Türkiye’deki tüm üniversitelerin yüksek lisans ve lisans öğrencileri ile pek çok yüksek okulda okuyan öğrenciler, kefil sunmadan Play kart için başvuruda bulunabilir. Hali hazırda World  kartı olanlar İnternet şubesi, YKB şubesi ve çağrı merkezi kanalları aracılığı ile mevcut kartlarını Play karta dönüştürebilirler. Sıfırdan başvuru yapacak olanlar şube ve 4421 sms kanalları aracılığı ile başvuruda buunabilirler. Üniversite öğrencilerine genellikle başlangıç limiti olarak ortalama 1000 TL bakiye verilir.

Ziraat bankası güvencesi ile her türlü okul, kurs, dershane veya üniversite giderlerinizin finansmanı için bu krediden faydalanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz maksimum vade 24 ay olarak belirlenmiştir. Kredi taksitleri bitene dek hayat sigortası yapılmaktadır. Bu kredide şahsi ya da maddi teminat alınmaktadır. Taksitli, vadeli veya kredili mevduat hesabı şeklinde kullandırım yapılabilir. Vakıfbank ile ilk öğretimden lise son sınıfa dek öğretim veren devlet okulları, özel okullar, kurslar dershaneler, spor okulları ve yaz okulları gibi eğitim veren kurumların öğrenci velilerine ve ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için eğitim kredisi kullanabilirsiniz. Bu kredide çekebileceğiniz maksimum kredi limiti 40.000 TL olup, kullanabileceğiniz azami vade 12 aydır.

Şayet çocuğunuz özel okulda eğitim görüyor ise tüm özel okullar için, okul taksitlerinizi indirimli faiz avantajından yararlanarak ödeyebilirsiniz. Ve bu ürün ile tüm eğitim-öğretim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Maksimum alabileceğiniz tutar 100.000 TL, azami vade ise 36 aydır.

Ing bank ile 36 ay vade imkanını kullanıp eğitim hayallerinizi ve hedeflerinizi ertelemeden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu üründe alabileceğiniz maksimum limit 50.000 TL’dir. Bu paketten tüm öğrenci velileri, öğrencilerin eğitimini üstlenen herhangi bir birey ya da düzenli gelir sağlayan bir mesleği olan öğrenciler faydalanabilir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir