Home - Krediler - Turizm Kredisi Veren Bankalar
Turizm Kredisi Veren Bankalar

Turizm Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizin ekonomisinin can damarı olarak bilinen Turizm özellikle yaz turizmi olarak ülkemize büyük getiri sağlamaktadır. Bu sektör ülkemize döviz girişi sağlanması açısından büyük kar oranına sahip sektörlerin başını çekmektedir. Bankalarda alınmakta olan kredi destekleri sayesinde ekonomi daha da hareket kazanmaktadır. Faaliyet göstermekte olan turizm şirketlerine kredi vererek bu alana katkıda bulunan bankalar ekonomi açısından büyük ve olumlu bir hareketlenmeye sebep olmaktadır. Turizm firmaları bankalardan aldıkları krediler sayesinden şahsi işletmelerinin ihtiyaçlarını karşılarken aynı zaman içerisinde proje ve yatırımlar içinde kademe kademe yükselmektedir.

Peki Bu Bankalar Hangileri ?

Peki turizm kredisi veren bankalar bu kredileri vermek için ne şartlar koşmaktadır? Peki turizm krediri veren bankalar nelerdir ?

  • İş Bankası : Kapsamlı hizmet ağına sahip olan İş bankası , turizm kredisi veren bankalar arasında oldukça popülerdir. Dövize endeksli bir şekilde kredi olanakları sağlayan banka Tl ve yabancı paralara göre endeks bulmuş durumdadır. Popüler olmasının sebeplerinden biri olaraktan turizm sektöründe bulunan faal bir şekilde çalışan bütün firmalara kredi desteği sunmasıdır. İş bankasının tercihleri arasında genellikle turizm sektörünün can suyu durumunda olan firmalar bulunmaktadır. Ayrıca bankanın uygun faiz oranları ve özel ödeme planları olanağı sağlaması da firmaların İş bankasını tercih etmesinde önemli rol oynuyor. Sizde bu olanaklardan yararlanmak istiyor iseniz herhangi bir İş bankası şubesine başvurarak gerekli işlemler dahilinde bu olanaklardan yararlanabilirsiniz.
  • İng Bankası : İng Bankasının bu listede en başarılı konumunda yer aldığı yansıtılmaktadır. Turizm sektörüne hayat suyu olacak özellikler barındıran İng bank ; Tur şirketleri , ulaşım firmaları , turizm acenteleri , konaklama ve eğlence mekanları gibi alanlarında faal bir konumda olan şirketlerin yararlanabileceği bir turizm kredisi olanağı sağlamaktadır. Faiz oranları düşük bir orana sahiptir. İhtiyaçların yanı sıra yapılacak olan yatırımlarda da İng bank yanınızda olmaya devam edecektir. Ödemesiz dönem gibi bir avantajda sunan İng Bank oteller ve pansiyonların en iyi şekilde yaralanabileceği işletmeler arasında bulunması dahilinde çok rağbet gören kredilerden de biri konumundadır. İng Bankta Türk Lirasına ve dövize endeksli olarak çalışmaktadır.
  • Finansbank : Listemizde başı çeken bankalardan biriside Finansbank’tır. Büyük destek paketi ve turizm kredisi olanağı sağlayan banka olması nedeni ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. Finansbank bu konuda turizmciye destek olurken ülke ekonomisine de büyük katkıda bulunmaktadır. Kredi çok fazla talep görmektedir nedeni ise sezon başlamadan düşük faiz , yüksek vade ve ödeme gerektirmemesi tüm mal ve hizmetleri kapsamaktadır. Bu nedenle turizmcilerin yüzü gülmekte olup proje kapsamında da kullanılabilmektedir. Sizde bu fırsatlardan yararlanmak istiyor iseniz hemen bir Finansbank şubesine gitmelisiniz.

 

Bu bankalar dışında bu desteklerden yararlanabileceğiniz bankalar bulunmaktadır. Ziraat Bankası ve Garanti Bankası bu bankalardan birkaçıdır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir