Home - Kredi kartı - Teb öğrenci kredi ve kredi kartları

Teb öğrenci kredi ve kredi kartları

Teb öğrenci kredi ve kredi kartları

Türk bankacılık sisteminin eski bankalarından birisidir. Türkiye’nin bütün illerinde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Türk Ekonomi Bankası özellikle ticari bankacılık, ithalat ve ihracat finansmanı , filo kiralama, faktoring ve pörtföy yönetiminde adı duyulmuş bir bankadır.

TEB Türkiye’nin önde gelen özel sektör ticari bankalarından biridir ve kurumsal bankacılık, KOBİ bankacılığı, bireysel bankacılık, özel bankacılık ve hazine ve sermaye piyasaları ürün ve hizmetlerini de içeren tüm temel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir. Bankacılık hizmetlerinin yanı sıra grup şirketleri ve iştirakleri vasıtasıyla da faktoring, tüketici finasmanı finansal kiralama, filo kiralama, portföy yönetimini de içeren geniş bir finansal ürün ve hizmet gamını müşterilerine sunmaktadır.

Teb bankasının öğrenci kredi ve kredi kartlarını sizler için uzmanlarımız ile birlikte değerlendirdik. Teb üniversite öğrencilerine yönelik çıkartmış olduğu öğrenci kredi kartının adı ÜniversiTEB olarak belirlenmiştir.

Teb ÜniversiTEB alabilmenin şartları nelerdir?

  • Öncelikle Teb ÜniversiTEB öğrenci kartını alabilmek için 4 yıllık lisans öğrencisi olan tüm T.C vatandaşları bu karttan faydalanabilirler. Maalesef 2 yıllık meslek yüksek okulu öğrencileri TEB öğrenci kredi kartına başvuramamaktadır.
  • TEB bankası herhangi bir kefil istemeden bu kartı verebiliyor.
  • Eğer bankacılık sisteminde kredili puanınız kötü ise TEB bankası üniversite öğrencilerine kredi kartı vermiyor.

universiteb-bonus-card

Teb öğrenci kredi kartı ÜniversiTEB başvurmak için size en yakın TEB şubesinden yapabilirsiniz. Başvurular aynı zamanda müşteri hizmetleri aracılığı ile de yapılmaktadır. TEB bankacılık işlemleri için müşteri numarası 0850 200 0 666 numaralı telefonu arayabilirsiniz. TEB aynı zamanda online olarak internetten de başvuru almaktadır. Online başvuru için TEB web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

TEB ÜniversiTEB kartının ilk etapta kredi limiti 300 TL civarındadır. Bu kart limiti ödemeleri düzenli bir şekilde yaptıktan sonra limiti banka tarafından arttırılmaktadır. ÜniversiTEB kartı harcama yaptıkça puan kazandıran bir karttır. Üniversite öğrencisi yaptığı harcamalardan puanlar kazanıp bunları nakit veya alış veriş yaparak kullanabilir. Yurt dışında yapılan alış verişler den de puan kazanılmaktadır. ÜniversiTEB kartı için açılan hesaba yıllık aidat ve ücret alınmamaktadır. Teb öğrenci kartı aynı zamanda Bonus Kart özelliği taşımaktadır. Bonus kartın geçtiği tüm işletmelerden ilave puanlar kazanabilir ve ilave taksitle alış verişler yapılabilir. TEB bankasının sinemalar ile yaptığı anlaşmalar neticesinde dönem dönem %50 indirimli film izleme , alış veriş sitelerinden indirimli alış veriş kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Üniversiteli öğrencilerin dikkat etmesi gereken konu tüm bu kartların ödemelerinin ihmal edilmemesi gerekir.Bu kartların ödemelerinin aksatılması ileride oluşacak finansal kredi puanlarını düşük olarak çıkaracak ve ileride uygun şartlarda kredi alınmasını engelleyebilecektir.

Üniversite öğrencilerinin faydalanabilecekleri TEB kredi kampanyalarını inceleyelim.

# Pratik ihtiyaç kredisi : Pratik kredi limiti 12.500 TL olan bir kredidir. Pratik kredi faiz oranları ve çekilecek miktar açısından değerlendirildiğinde üniversite öğrencileri için uygun ve hızlı yanıt alabilecekleri bir kredi kampanyasıdır. Kredi başvurusunu mobil olarak yapabilir ve sonucunu anında öğrenebilirsiniz. TEB pratik kredi başvuru anında istenilen belgeler sadece nüfus cüzdanı ve ehliyet fotokopisidir. Tüm TEB şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Örnek ödeme tablosunu inceleyelim. TEB pratik krediden 5.000 TL lik bir ihtiyaç kredisi çekilir ve ödemesi 36 ay içinde yapılması belirlenir ise aylık ödemeler 192 TL dir. Toplam kredinin maliyeti masraflar da dahil olmak üzere toplam 6.912 TL dir. Pratik kredinin aylık faiz oranı %1,55 dir.

# TEB ihtiyaç kredisi : TEB bankası bireysel ihtiyaçlar için hazırlamış olduğu kredi kampanyadır. Bu kampanya kapsamında 36 ay taksitle kredi alınabilmektedir. Bu krediden bireysel kullanıcıların yanı sıra iş yeri sahipleri esnaflar da başvurabilirler. TEB ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunacak bireysel ve işletme sahibi kişilerden çeşitli başvuru evrakları istenmektedir. Başvuru için istenilen evraklar; T.C kimlik cüzdanı, ehliyet, maaş bordrosu, iş yeri için başvurulacak ise son 6 aylık ve 3 yıllık bilanço kayıtları, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi ilanı örneği istenmektedir. 5.000 TL lik bir kredi çekilmesi halinde 36 maksimum taksitte ödenebilmektedir. Aylık ödemeler 192 TL dir. Bu kredide faiz oranı 1,55 dir. Toplam ödenecek miktar ise 6.904 TL dir.

TEB bankası teknolojik yatırımlarına devam eden ve yenilikleri takip eden bir bankadır. Özellikle online internet sistemlerinde yaptığı yenilikler ile internet kullanıcıları arasında oldukça popülerdir. TEB bankasında yaptığınız tüm başvuruları aşama aşama takip edebilirsiniz. Bunun için TEB online takip sayfasını kullanmanız yeterli olacaktır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir