Home - Hayvan Kredisi - Tarım ve hayvancılığa teşvikleri 2019
Tarım ve hayvancılığa 2016 teşvikleri
Tarım ve hayvancılığa 2016 teşvikleri

Tarım ve hayvancılığa teşvikleri 2019

Ülkemiz’de çok verimli alanların olmasına rağmen tarım ve hayvancılıkla uğraşanların sayısı giderek azalmaktadır. Artık bir çok ürünü dışarıdan alıp satar hale geldik, kendi üretimlerimizin sıfır denecek kadar aza düşmüş olduğu bu dönemlerde tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza destek devletten gelmiştir. Bu durum Tarım ve hayvancılığa olan katılım oranını arttırmıştır.

Tarım ve hayvancılığa 2019 teşvikleri Kosgeb projeleri ile canlı tutulmaktadır.

2019 hayvancılık hibe kredi ve destekleri

Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığının bütçesi 16,5 milyar olarak belirtildi bu rakamın çok büyük bir kısmı tarım ve hayvancılık için ayrılmıştır. Hayvancılık ile uğraşan girişimcilerimize özel geri ödemesiz ve sıfır faizsiz kredi imkanları sunan Kosgeb bu projesi ile Hayvancılıkla uğraşan girişimcilerimizin sayısını arttırarak Güney Doğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, Konya Ovası ve Doğu Karadeniz Bölgesinde bulunan  illerde yapılmakta olan hayvancılık sektörünü giderek arttırmakta ve ülkemiz için yararlı olacak hale getirmektedir. Sizlerde hayvancılık ile uğraşıyorsanız ve hayvan sayınızı arttırmak istiyorsanız veya hayvancılık için sıfırdan başlamak istiyorsanız Devlet hayvan hibe kredisine başvurarak bu sektörde başarı sağlayabilirsiniz.

Kosgeb hayvancılık kredisinden yararlanmak için gerekli olan koşullar nelerdir?

Devletin genç girişimciler için açmış olduğu bu kredilerden yararlanmak istiyorsanız eğer ilk olarak girişimcilik sertifikasının olması gerekmektedir. Eğer girişimcilik sertifikanız yok ise halk eğitim merkezlerinde açılan girişimcilik kurslarına katılabilir ve bu sertifikaya sahip olabilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekli görülen bir diğer koşul olarak belirtilmiştir. Bu koşulları tamamladığınız zaman Kosgeb için başvuruda bulunabilir ve sizin için ayrılmış olan hibe krediden yararlanabilirsiniz. Bu kredi bedeli şu şekilde belirlenmiştir. İşletme kuruluş desteği 3.000 Türk Lirası, Makine, Teçhizat, Ofis donanım ve yazılım desteği 15.000, İşletme giderleri desteği 12.000 olarak belirlenmiştir. Yani hibe kredi tutarı toplamda 30.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

 Tarım ile uğraşan girişimcilere hibe kredisi

Ülkemizin beli başlı bölgeleri geçim kaynaklarını tarımcılık yaparak elde etmektedirler. Tarıma elverişli olan il ve ilçelerimizde son zamanlarda oldukça düşüş yaşandığı tespit edilmiş ve bu durumu ortadan kaldırmak için devletimiz bir düzenleme getirmiştir. Genç girişimcilerimize özel tarım ve hayvancılığa 2019 teşvikleri getirmiştir. Bu düzenleme sayesinde kosgeb bir çok genç çiftçi ve hayvancılıkla uğraşan girişimcilerimize hibe kredi imkanları sunmuş tarım ve hayvancılık sektörünün artış göstermesine sebep olmuştur. Tarım ve hayvancılık için yapılan bu proje sayesinde ülkemizin kalkınması da desteklenmiş oldu. Tarım sektöründe bulunmak isteyen veya tarım sektöründe daha çok ilerleme göstermek isteyen vatandaşlarımız bu kredilerden yararlanabilir ve bu sektör üzerinde ilerleme gösterebilir.

Tarım sektörü üzerine oluşturulan hibe kredisinden yararlanmak için ne yapmak gerekmektedir?

Devletin açmış oldu teşviklerden yararlanmak için öncelikle girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında 18 yaşını doldurmuş olmanız istenecektir. Bu iki koşul tamamlandıktan sonra Kosgeb hibe kredilere başvuruda bulunabilir ve sizin için açılmış olan kredilerden yararlanabilirsiniz. Toplamda 30.000 Türk Lirasına kadar hibe kredisi veren kosgeb faizsiz kredi imkanı da sunmaktadır. Bu kredi tutarının toplam bedeli ise 70.000 olarak belirtilmiştir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir