Home - Konut Kredisi - Tamamına konut kredisi veren bankalar 2019
Tamamına konut kredisi veren bankalar 2016
Tamamına konut kredisi veren bankalar 2016

Tamamına konut kredisi veren bankalar 2019

Peşinatsız evin tamamına kredi imkanı 2019

Ev almak isteyenlerin en büyük problemlerinden biride bankaların sadece %75 oranında kredi veriyor olmasıdır. Bu bağlamda %25 peşinatı olmayanlar ev alamazlar. Örneğin;

100 bin lira değerinde bir evi satın almak için 25 bin lira paranız olması şarttır. Eğer yoksa, Evin yüzde yüzüne peşinatsız konut kredisi veren bankalara ihtiyacınız var demektir. Aslında böyle bir banka yoktur. Çeşitli yöntemlerle müşterilerin ev sahibi olmaları sağlanmaktadır. Şimdi bu yöntemleri inceleyelim.

Sabit bir geliriniz varsa ve bunu belgeleyebiliyorsanız yani sigortalı çalışıyorsanız eğer her müşteri gibi sizler de ev sahibi olabilirsiniz. Bununla birlikte her kredide olduğu gibi kredi notu da önemli bir kıstastır. Kredi puanınız da yüksek ise konut kredisine başvuru yapabilirsiniz. Fakat yasal olarak konut kredisi limitleri, ekspertizin vereceği konut değerinin %75’ine kadar belirlenmiştir.

Tamamına konut kredisi veren bankalar ve şartları

Finansbank’ın konut kredisi sistemin de peşinatsız ev kredisi alabilmeniz için hem sahip olduğunuz evi hem de satın alacağınız evi teminat göstererek yeni evinizin ekspertiz değerinin %100’ü değerinde kredi kullanabilirsiniz.

Aldığınız krediyi 180 ay’a kadar vadelendirebilirsiniz. Faiz oranı sabit özelliği ile ödeme gününden önce ödemelerinizin tutarını öngörebilirsiniz. Finansbank hem sizin eviniz hemde alacağınız ev için ekspertiz değerlendirmesi yapar. Sadece tapu üzerinde konut tipi “mesken” olan ve mesken alımların da gerçek kişiler tarafından kullanılabilir ve Sabit faizli krediler için kredi ödemelerinin birden fazlası için ödeme talep edildiğin de kalan vade sayınız 36 ayı geçmiyorsa ödediğiniz ana para tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir. Ama unutmayın ki Teminat olarak, mevcut evinizin ve satın aldığınız evin ipoteği gereklidir. Genel olarak kefil koşulu aranmaz ve Kefilsiz konut kredisi çekiminizi yapabilirsiniz.

Eğer arsa sahibiyseniz , yazlık sahibiyseniz kullanmadığınız boşta farklı bir eviniz var ise onu ipotek göstererek şehirde istediğiniz lokasyonda bir ev sahibi olursunuz. Tabi bunun kötü yanları da var. Onlarda şunlardır. Her zaman ki gibi ekspertizler daha fazla ücret talep ederler. Dosya masraflarınız da artış olur. Ve yukarda yazdığım metinde ki Finansbank alternatifini kullanmak istemeyipte ev kredisine peşinat olarak ihtiyaç kredisi çekip vermek isterseniz aylık ödediğiniz tutar artacaktır.

Eğer üstte ki şekil de kullanmadığınız veya arsanız var ise ve onu ipotek olarak gösterirseniz 1 Defaya mahsus faiz ödemiş olursunuz. Eğer %75lik kısmını uygun bir bankadan kredi çekipte kalan %25’lik kısmını ihtiyaç kredisi olarak kullanırsanız 2 defa faiz ödemiş olursunuz.

Yapı kredi evin yüzde yüzüne konut kredisi

Yapı kredi bankasının %100 Mortgage kredi paketi ile yeni konutunu alırken peşinatınız yoksa ve onun değeri kadar kredi kullanmak istiyorsanız yeni eviniz ile birlikte mevcut evinizi de teminat göstererek evin değerinin %100’üne kadar kredi kullanabilirsiniz. Azami kredi tutarı iki evin toplam eksper değerinin %75’i kadardır. Başvuru için gerekli evraklar; Nüfus cüzdanı fotokopisi, satın alınacak konutun tapu fotokopisi, gelir belgesi, son 3 ay içinde alınmış ikametgah belgesi ya da son 3 ay içinde adınıza düzenlenmiş su, elektrik, doğal gaz, telefon faturası aslı veya fotokopisi gereklidir.

Konutun tamamına kredi almanın iyi ve kötü yanları bulunmaktadır. Öncelikle serbest meslek grupların da çalışan kişiler bu işlemler de daha az vergi ücreti öderler. Aldığınız gayrimenkulleri daha kısa sürede yatırım aracına dönüştürmüş olursunuz. Kira öder gibi ev sahibi olmak isterseniz bu tam size göre bir yatırım fikri olacaktır.

Eminevim Konut kredisi veriyor.

AKBANK PEŞİNATSIZ EVİN TAMAMINA KONUT KREDİSİ

TAMAMINA VAKIFBANK SARI PANJUR KREDİSİ

GARANTİ BANKASI EVİN HEPSİNE PEŞİNATSIZ MORTGAGE

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ

Garanti bankası peşinatsız evin tamamına Mortgage

Garanti bankasının %100 Mortgage kredi paketi ile peşinat ödemeden yeni evinizi hemen alabilirsiniz. Sahip olduğunuz bir ev var ve yeni bir ev daha almak ama peşinat ödemek istemiyorsanız,%100 Mortgage kredisi ile hem eski evinizi hem yeni evinizi ipotek ettirerek evin %100’ü değerinde kredi çekebilirsiniz. Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz. Faiz şeklini sabit ya da değişken faizli olarak belirleyebilirsiniz. 240 aya varan vade imkanından yararlanabilirsiniz. Satın alınacak konutun eksper değerinin %100’üne kadar kredi kullanabilirsiniz. %100 Mortgage kredisini kullanırken, aynı anda diğer Mortgage ürün özelliklerinden faydalanabilir, isterseniz farklı ödeme planı seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu kredi paketinde iki ekspertiz ücreti alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti en çok 3000 TL hesaplanır. Eksper ücreti azami 1.100 TL civarıdır. Taşınmaz rehin ücreti 320 TL’dir. 240 aya varan vade yaptığınızda %1,24 faiz oranından faydalanabilirsiniz.

About krediverenbankalar

One comment

  1. hakan ertunç

    güzel krediler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir