Home - Konut Kredisi - Sonbahar konut kredisi kampanyaları 2019
2016 son bahar konut kredesi kampanyaları
2016 son bahar konut kredesi kampanyaları

Sonbahar konut kredisi kampanyaları 2019

2019 yılının son aylarına girdiğimiz bu dönemde konut kredisi çekmek isteyen bir çok vatandaşımız güz dönem kampanyalarının olup olmadığını merak ediyorlar. Konut kredisinde Vakıf bank, Halk bank, Ak bankası, Ziraat bankası ve diğer bankaların oldukça cazip kampanyaları olmaktadır bu kampanyalar bazen müşterilerin talepleri doğrultusunda belirlenirken bazen bankanın kendi prensipleri üzerine şekillenmektedir. Bu sebeple bir çok ihtiyaç sahibi oldukça iyi fırsatlarla konut sahibi olurken ödemelere ve banka masraflarına gelen düzenlemeler sayesinde derin derin nefes almaktadır. Hükümetimiz de bu konu üzerine son derece ciddi bir şekilde ilgi göstermektedir. Evi olmayan vatandaşının kalmaması için çaba gösteren başbakanımız alınan kararlar doğrultusunda oldukça ılımlı açıklamalarda bulunmuştur.

2019 konut kredisi kampanyaları

Sayın Başbakan Binali Yıldırım geçmiş olduğumuz günlerde halkının yüzünü güldürmesine sebep olacak kararların alınacağını bildirmişti ve 21 Eylül 2019 Çarşamba günü ekonomi koordinasyon kurulunun toplanarak bir ara gelmesi ile bir çok karar alınmıştı bu kararlardan bazıları da konut kredileri çeken ve çekecek olan vatandaşlarımızı ilgilendiren konuların en başında gelmekteydi. Sayın Başbakan Binali Yıldırım alınan bu kararlar sayesinde hem halkımızın yüzü gülecek hem de Türkiye ekonomisi yeniden canlanacaktır diyerek sözlerine şu şekilde devam etmiştir. Konut kredisi faiz oranları düşürülecek ve sıfırın altına indirilecektir. Bu durumdan hoşnut kalmayan bankalar faiz oranlarını indirmek istemeyerek sıkıntı çıkartırlarken Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklama üzerine bu karar kesinleştirilmiştir. Faiz oranlarının düşülmesi konusunda kesin talimat veren Cumhurbaşkanımız Konut kredilerinin yeniden şekillenmesine sebep olmuştur.

2019 konut kredisi mevzuatı

Ekonomi Koordinasyon Kurulunun düzenlemiş olduğu bu toplantıda konut kredileri ile ilgili alınan bir diğer karar ise kredilere eklenen vergilerdir. Konut kredisi çeken vatandaşlarımızın çekmiş olduğu kredilerin üzerine vergi dilimleri eklenmektedir. Bu vergilerin oranları ise hesaplandığında ciddi boyuta ulaşabiliyordu. Örneğin 150 metre karenin altında bir ev alan vatandaşımız konut kredisinden yararlanırken ona %1 oranında vergi dilimi kesilirken 150 metre karenin üzerindeki evlerde ise %18 oranında vergi kesiliyordu bu durum tekrar gözden geçirildi ve 2019 yılına kadar 150 metre karenin üzerindeki evlerden %8 oranında vergi alınacaktır açıklaması ile halkımızdan ciddi boyutta güzel tepkiler alınmıştı bu durumu göz önünde bulunduran Sayın Başbakanımız konut kredilerinde vergi oranlarının tamamen kaldırılması gerektiğini ve vergi alınan vatandaşlarımızında tüketici hakem heyetlerine başvuruda bulunarak ödemiş oldukları vergi tutarını geri istemeleri gerektiğini belirtmiştir. Bu haberi duyan vatandaşlarımız çok fazla sevindi ve konut kredilerine olan talepler artış gösterdi. Bütün bu düzenlemelerin yanında bide konut kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımıza ödenen tutarın % 80 çıkacağını % 20 lik kısmını da konut almak isteyen vatandaşların karşılaması gerektiğinin açıklanması yapılmıştır. Bu açıklamalar karşısında 2019 sonbahar konut kredisi kampanyaları için harekete geçen banklar bir çok müşteriyi kendilerine çekmeye başlamıştır.

Vakıfbank 2019 yılı kampanyaları

Son bahara özel düzenlenmiş olan konut kredisi kampanyaları bankaların birbirleri ile yarışa girmeleri ile müşteriler için olumlu sonuçlar doğurmuştur. Vakıf bank sarı panjurlu ev kredisi için kampanya düzenlerken ilk olarak uzun vade koşullarını vurgulamış ve düşük faiz oranlarını bildirmiştir. Faiz oranları 1’in altında olarak belirlenmiştir. Ayrıntılı bilgi almak için Vakıfbank şubelerine başvuru yapabilir ve sorularınızın yanıtlarını net olarak öğrene bilirsiniz.

Halkbank sonbahar kampanyası

Halk bankası da en uygun faiz oranlarını verdiğini belirterek canım evim kredisinden yararlanmak isteyen müşterilerin ödeme seçeneklerini kendilerinin istekleri doğrultusunda şekillendireceğini belirtmiştir. Bunların yanı sıra ekspertiz masrafı da 650 lira olarak belirlenmiştir. ayrıntılı bilgi almak için lütfen size en yakın olan halk bankası şubelerine başvuruda bulunun.

Ziraat bankası 2019 yılı düşük faizli kredi kampanyası

Ziraat bankası müşterilerini düşünerek faiz oranını 0,95 oranında belirlemiş ve 120 ay vade ile konut kredisi imkanları sağlamıştır. Çiftçiye, emekliye, memura ve birçok farklı sektöre hizmet veren Ziraat, Tarım ve hayvancılık alanında da 2019 ve 2019 yılında en düşük faizli finansmanı amaçlamaktadır. Ekonomik alanda ülkemizin gelişmelerine paralel olarak, Devlet eliyle finansal hizmetlerin artışına vesile olan Ziraat, krediye ihtiyaç duyan tüm müşterileri şubelerine beklemektedir.

Akbank ev almak isteyenlere düşük faizli kredi kampanyası

Ak bank 2019 yılı konut kredilerinde son bahar kampanyası olarak düzenlemiş olan fırsatlar müşterilerin dikkatini çekmektedir. Ak bank faiz oranlarını oldukça aşağı çekmiş ve müşterilerine cazip tekliflerde bulunmuştur. Ak bank ödeme koşullarını da düzenleyerek müşterilerinin olanakları doğrultusunda düzenleme yapmıştır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir