Home - Krediler - Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar
Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar
Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortasız çalışanlar kredi imkanlarından yararlanabilirler mi?

Ülkemizde bulunan bankalar ister kamu bankaları olsun, ister özel bankalar olsun kredi için başvuruda bulunan vatandaşlarımıza ihtiyaçları dahilinde kredi imkanı sunmaktadırlar. Konut kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi, kobi kredisi gibi kredi türlerinden herhangi birine başvuru yapmış olduğunuzda bankalar öncelikle bir kaç evrak getirmenizi isteyeceklerdir. Bu evrakların arasında en çok dikkat çekeni ise gelir belgesi olmaktadır. Bildiğimiz üzere gelir belgesi sizin sigortalı olarak çalışmış olduğunuzu gösteren bir evrak olmaktadır. Bankalar bu evrak karşılığında ve geçmiş siciliniz doğrultusunda size ihtiyacınız olan kredi imkanını sunmaktadır. Fakat bankalar kendi aralarında tatlı bir rekabet oluşturduğu için son zamanlarda bir çok banka sigortasız çalışanlara da kredi imkanı sunmaktadırlar. Bu sebeple bu makalemizde siz değerli okurlarımız için Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz. Aynı zamanda Sigortası olmadan çalışanlar nasıl kredi çekebilirler, Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar hangileridir, İnternet bankacılığı kullanarak kredi çekme imkanı adlı başlıklar hakkında bilgiler vereceğiz.

Sigortası olmadan çalışanlar nasıl kredi çekebilirler
Sigortası olmadan çalışanlar nasıl kredi çekebilirler

Sigortası olmadan çalışanlar nasıl kredi çekebilirler?

Bankalar kredi talebinde bulunan vatandaşlarımızdan gelir belgesi istemiş olduğunda asıl amaçları verilen kredilerin geri ödemesinde bir sıkıntının yaşanıp yaşanmayacağına dair kendilerini garanti altına almış olmaları ile alakalı olarak görülmüştür. Bir geliri olmayan şahsa kredi imkanı sunulmuş olduğunda bu kredinin geri ödemesi sıkıntılı olacaktır. Yada imkansız olacaktır. Bu sebepledir ki bankalar sigortası olmayan ve bir gelire sahip olmayan vatandaşlara kredi imkanı sunmamaktadırlar. Aynı zamanda bankalar sigorta geçmişine bakmış olduklarında son 6 aydır düzenli olarak sigortanızın yatmış olmasına özen göstermektedirler. Tabi bu durum 2019 yılında değişiklik göstererek sigortası olmayan ev hanımlarına ve serbest meslek çalışanlarına özel olarak da kredi imkanı sunmaktadırlar. Bankalar kredi başvurusunda bulunan vatandaşlardan gelir belgesi olmayanlara da kredi imkanı sunduğunu açıklamıştır. Kredi başvurusunda bulunan vatandaşlardan kefil veya teminat olarak gösterebilecekleri bir belge istemektedirler. Bu durum karşılığında ise sigortasız olarak çalışan vatandaşlarımız da kredi imkanlarından yararlanabileceklerdir. Örneğin Gelir belgesiz Akbank 20 bin liralık kredi veriyor. Sitemizde daha önce bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verdik Akbank’ın sunmuş olduğu 20 bin liralık kredi imkanlarından yararlanmak istiyorsanız eğer bu makalemizi inceleyebilirsiniz.

Sigortasız çalışanlara kredi veren banklar hangileridir?

  • Akbank
  • Ing Bank
  • Ziraat bankası
  • Halkbank
  • Yapı kredi Bankası
  • Vakıfbank
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • Finans bank

Maddeler halinde saymış olduğumuz bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu bankalar kredi talebinde bulunan vatandaşlarımızdan gelir belgesi talep ederken aynı zamanda sigortasız olarak çalışan vatandaşlarımızdan da teminat amaçlı üzerinize kayıtlı olan bir mülkünüzün olup olmadığı sorulacaktır. Eğer üzerinize kayıtlı olan bir mülkünüz varsa onu teminat olarak gösterebilir ve ihtiyacınız olan krediyi alabilirsiniz. Fakat üzerinize kayıtlı olan hiç bir mülkünüz yok ise banka çalışanları bu sefer size teminat olarak gösterebileceğiniz herhangi bir dükkanın veya kira da bulunan evinizin olup olmadığını soracaktır. Eğer kirada bir dükkan veya eviniz var ise kira kontratını göstererek ihtiyacınız dahilinde olan krediyi çekebilirsiniz. Hiç bir şekilde teminat veya kefil gösteremiyorsanız eğer İnternet bankacılığını kullanarak sigortasız çalışanlarımız veya ev hanımlarımız kredi imkanlarından yararlanabilirler.

İnternet bankacılığı kullanarak kredi çekme imkanı
İnternet bankacılığı kullanarak kredi çekme imkanı

İnternet bankacılığı kullanarak kredi çekme imkanı

İnternet bankacılığından yararlanarak kredi çekmek istiyorsanız eğer öncelikle güvenmiş olduğunuz bir banka veya daha önceden çalışmış olduğunuz ve hesabınız olan bir bankanın internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle bankadan hesap açtırmanız gerekmektedir. Aynı zamanda internet bankacılığından da yararlanmak istediğinizi dile getirerek şifre oluşturmalısınız. Hesap açtırmış olduğunuz bankanın mobil uygulamasını telefonlarınıza indirerek işlemlerinize devam edebilirsiniz. Örneğin Akbank’tan bir hesap açtırdınız. Açmış olduğunuz hesap sayesinde akbank direkt uygulamasını kullanarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Cep telefonlarınıza indirmiş olduğunuz bu uygulama sayesinde sisteme giriş yaparak T.C kimlik numaranız ve bankanın sizin için vermiş olduğu internet bankacılığı şifresini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Sigortasız Çalışanlara Gelir Belgesiz Kredi İçin Tıklayın!

Karşınıza çıkan ana menü ekranından kredi işlemleri butonunu seçmelisiniz. Daha sonrasında ise kredi işlemleri başvur butonuna basmanız gerekecektir. Bu işlemi de tamamladıktan sonra kredi talebinizin onaylanmasını bekleyeceksiniz. Krediniz onaylanmış olduğunda banka tarafından talep etmiş olduğunuz kredi hesabınıza yatacaktır. İnternet bankacılığını cep telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulamalar sayesinde kullanabileceğiniz gibi bilgisayarlarınızı kullanarak da bu sistemlerden yararlanabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir