Home - Krediler - Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?
Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır
Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar

Ülkemizde ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Bunların bir kısmı özel hayatları için krediye ihtiyaç duyarken bir kısmı ise iş hayatındaki ihtiyaçlarını gidermek için bu kredilere başvuruda bulunarak ihtiyaçlarını gidermektedirler. İhtiyaç kredilerine başvuruda bulunan vatandaşlarımızın bir kısmı da faizsiz ihtiyaç kredisinden yararlamak istedikleri için faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankaları araştırarak bu bankalar üzerinden ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Bu sebeple bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır adlı başlığa değinerek sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Ülkemizde faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar

Ülkemizde faizsiz ihtiyaç kredisi bankaların olup olmadığını merak eden çok sayıda vatandaşımız bulunmaktadır. Bu soruyu özellikle ele alarak siz değerli okurlarımız için araştırdık. Faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın bir kısmı islami açıdan uygun olmasını istedikleri için faizsiz kredi başvurusunda bulunmaktadır. Ülkemizde faizsiz ihtiyaç kredisi imkanı sunan bankaların başında katılım bankaları yer almaktadır.

İslami şartlara uygun olarak kredi veren bankalar

İslami şartlara uygun olarak kredi veren bankaların başında katılım bankaları yer almaktadır. Katılım bankaları insanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturmuş oldukları fondan yararlanarak kar payı elde etmektedirler. Katılım bankaları konut kredileri, araç kredileri, ihtiyaç kredileri vererek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Ve bu kredilerden yararlanmak çok sayıda din adamına göre caizdir. Faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız olaya din açısından bakmış oluklarında konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve araç kredisi gibi kredi imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlarımız usullere uygun bir şekilde kredi çekmiş olduklarında sıkıntı olmayacaktır. Din açısından usule uygun kredi imkanı denildiği ise katılım bankalarının vermiş olduğu kredi türlerini gösterebiliriz. Yani katılım bankaları ihtiyaç duymuş olduğunuz kredi için öncelikle şu yöntemi uygulamaktadır. Örneğin ev almak istiyorsunuz ve yeterli derece de ev alabilecek paranız yok bunun için ise krediye ihtiyacınız var ve katılım bankalarından birisi ile iletişime geçerek ev kredisi çekmek istediğinizi dile getirirsiniz. Ve banka almak istemiş olduğunuz evi öncelikle kendisi alır daha sonra ise vade türüne göre bu evin üzerine kar payı ekleyerek size satışını gerçekleştirir böyle bir durum da faizli işlem yapmamış olursunuz. Banka düzenli olarak her ay ödeyeceğiniz kredi miktarını size belirtir. İslami şartlara uygun olarak kredi veren bankalardan sadece mal alımları için başvuruda bulunmalısınız. Aksi taktirde borç kapatmak için çekilen krediler caiz değildir.

Faizsiz kredi imkanı sunan bankalar hangileridir
Faizsiz kredi imkanı sunan bankalar hangileridir

Faizsiz kredi imkanı sunan bankalar hangileridir

Faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak istiyorsanız eğer bunun için gideceğiniz tek adres katılım bankaları olmalıdır. Katılım bankaları faizsiz kredi imkanı sunarak din açısından uygun kredi imkanı sağlamış olduğu gibi fazla faiz ödemeleri yüzünden kredi miktarının yükseltilmesinin de önüne geçmektedir. Şimdi ülkemizde bulunan ve faizsiz kredi imkanı sunan bankaların listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde yer vereceğiz.

  • Kuveyt Türk katılım bankası
  • Albaraka Türk katılım bankası
  • Türkiye Finans katılım bankası
  • Vakıf katılım bankası
  • Ziraat katılım bankası
Katılım bankalarının sunmuş olduğu faizsiz kredi hesaplamaları
Katılım bankalarının sunmuş olduğu faizsiz kredi hesaplamaları

Katılım bankalarının sunmuş olduğu faizsiz kredi hesaplamaları

Kuveyt Türk Katılım Bankası : Banka müşterileri için faizsiz kredi imkanı sağlarken aynı zamanda eşya finansmanı adı altında kredi imkanı da sunmaktadır. Sunmuş olduğu bu kredi tutarı 10.000 TL için hesaplanmış olduğunda 24 aylık vade imkanları ile toplam ödenecek kredi tutarı 12.216,87 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Aylık ödeme tutarı ise 509,04 Türk Lirası olmaktadır. Finansman tahsis masrafı ise, 52,50 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Banka 10.000 liralık kredi karşılığında 2.164,00 lira civarında bir kar payı eklemiş olmaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası : Banka müşterileri için faizsiz kredi imkanı sağlarken aynı zamanda müşterilerinin ihtiyaçları karşılığında finansman imkanı da sağlamaktadır. Dayanıklı tüketim finansmanı adı altında vermiş olduğu kredi imkanları sayesinde 10.000 liralık kredi tutarı için 24 vade imkanı sağlayarak toplamda geri ödenecek olan tutarın 12.149,00 lira olarak belirtmiştir. Aylık olarak ödeme tutarı ise, 506,23 olarak belirlenmiştir.

Türkiye Finans Katılım Bankası: Müşterileri için sunmuş olduğu ihtiyaç kredileri için 10.000 liralık kredi tutarı için 24 ay vade imkanı sağlayarak toplamda geri ödeyeceğiniz tutar 12.216,96 lira olarak belirlenmiş olduğu gibi aylık ödeme tutarınız ise 509,04 tutarında olacaktır.

Vakıf Katılım Bankası: Vakıf bankası ise faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyen müşterileri için şöyle bir güzellik yapmaktadır. Bankaya ihtiyaç kredi adı altında başvuruda bulunmuş olduğunuzda ve talep etmiş olduğunuz tutar üzerinden banka 50 lira kesinti yaparak aylık 1,98 oranında kar payı eklemektedir.

Ziraat katılım bankası: Banka kamu bankalarından biri olduğu için daha cazip kredi imkanları ile çoğu zaman karşımıza çıkmaktadır. Faizsiz ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmuş olduğunuzda 10.000 Türk lirası civarında bir kredi için 24 ay vadeli ödeme imkanı sağlanmış olduğunda aylık olarak ödemeniz gereken tutar 502,73 lira olarak belirlenmiştir.

Katılım bankaları dışında faizsiz kredi imkanı sunan bankalar nasıl kredi verirler?

Ülkemizde çok sayıda özel ve kamu bankası bulunmaktadır. Bu bankalar katılım bankalarına nazaran daha farklı bir sistem ile alışmaktadır. Bankalar müşterilerin talep etmiş oldukları kredi tutarının üzerine vade oranını da ekleyerek faiz tutarı almaktadırlar. Fakat bu durum dönem dönem değişiklik göstererek bankalarında birbirleri ile girmiş oldukları tatlı rekabetler sonucunda düzenlemiş oldukları kampanyalarla alakalı olarak faizsiz kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bankalar faizsiz kredi imkanı sunmuş olduklarında küçük miktarlardaki ihtiyaç kredileri için bu fırsatı sunmaktadırlar. örneğin 3.000 lira veya 5.000 lira tutarında çekilen kredi tutarları ile alakalı olmaktadır. Aynı zamanda bu miktarlar için sigorta masrafı da almamaktadırlar. Bu oranlarda çekilen kredilerden faiz alınmış olduğunda 500 lira veya 600 lira civarında bir kesinti yapılmaktadır. Bu da bankaların müşterileri için oynamış olduğu rakam oyunları ile alakalı olmaktadır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir