Home - Konut Kredisi - Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar
Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar
Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Prefabrik ev kredisi veren bankalar

Prefabrik ev denildiği zaman genellikle vatandaşlarımızın akıllarına tek gözlü konteyner evler gelmektedir. Oysa ki ikisi arasında oldukça fark vardır. Prefabrik evler müstakil evlerimizle eş değer yapıdadır. İstemiş olduğunuz standartlarda ve büyüklükte prefabrik evlere sahip olabilirsiniz. Genellikle yazlık olarak tercih edilen bu tarz evlerin maliyeti de oldukça ucuzdur. Köylerde, ilçelerde ve illerde arsanız, bahçeniz ve arazileriniz var ise prefabrik ev yaparak kendinize ve ailenize sıcacık bir yuva kurmuş olursunuz. Prefabrik ev maliyetlerinin oldukça düşük olduğunu sizlerle paylaşmıştık Fakat bu evleri yapabilecek kadar sermayeye sahip değilseniz eğer üzülmenize gerek yok çünkü bu evler için de banka kredilerine başvuruda bulunabilir ve hayalinizdeki o şirin yuvanızı kurabilirsiniz. Bu sebeple bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Prefabrik ev kredisi veren bankalar adlı başlığa değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Prefabrik evlerin avantajları ve dezavantajları nelerdir?
Prefabrik evlerin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Prefabrik evlerin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Prefabrik evlerin öncelikle avantajlı yanlarını sizler için paylaşmak istiyorum bu konuyu ise maddeler halinde sırası ile siz değerli okurlarımız için paylaşacağız.

 • Prefabrik evlerin kurulumu ve montaj aşaması çok pratik olduğu için kısa sürede hayalini kurmuş olduğunuz evinize kavuşabilirsiniz.
 • Prefabrik evler estetik ve temizliği kolay olarak yapılmaktadır.
 • Maliyet bakımından diğer evlere göre daha ekonomiktir.
 • Bir yerden başka bir yere taşınabilir.
 • Evinizin kat sayısını arttırabileceğiniz gibi aynı zamanda ilave yaptırabilir ve söktürebilirsiniz.
 • Depreme oldukça dayanıklı olarak üretilmektedir.
 • İstemiş olduğunuz her yere kurabilirsiniz. istemiş olduğunuz şekilde de montaj yaptırabilirsiniz.
 • Isı yalıtımı oldukça kuvvetli olduğu için çok daha kolay ısınır ve doğal gazdan oldukça kar elde etmenizi sağlamaktadır.

Prefabrik evlerin dezavantajları aşağıda maddeler halinde sırası ile siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

 • Prefabrik evlerin maximum ömrü 50 yıl ile 60 yıl arasında değişiklik göstermektedir.
 • Yalıtımı düzgün olmayan prefabrik evler ses ve yağmur alabilirler.
 • Şiddetli rüzgarlarda aşırı ses yapmaktadır. Eğer kalitesi düşük bir eve sahip iseniz dayanıklılığı daha az olacaktır.
 • Kalitesi düşük olan evler çok sık sorunlarla karşılaşmanıza sebep olacaktır.

Yukarıda maddeler halinde yer vermiş olduğumuz prefabrik evlerin avantajları ve dezavantajları göz önünde bulundurulmuş olduğunda prefabrik evlerin diğer evlere göre daha avantajlı olduğunu ve ekonomik olduğunu görmekteyiz. Bu durumda prefabrik ev yapmak isteyen vatandaşlarımızın kaliteli evleri tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. Bu sebeple prefabrik ev kredisi çekmek isteyen vatandaşlarımızın öncelikle bu evleri en ince ayrıntısına kadar araştırmalarını ve en kaliteli evleri satın almalarını tavsiye ederek bu duruma göre kredi talebinde bulunmalarını tavsiye ediyoruz.

Prefabrik evlerin ortalama fiyat oranları nelerdir?

Prefabrik evlerin ortalama fiyat aralığına bakıldığı zaman 15 bin lira ile 250 bin lira arasında evlerin bulunduğunu görebiliyoruz. Bu fiyat aralığı evlerin içinde bulunan özelliklere göre metre karelerine göre, evin kalitesine ve lüks olamasına göre değişiklik göstermektedir. Bu evleri sıfır olarak alabileceğiniz gibi aynı zamanda ikinci el olarak da alabilirsiniz. Bu durumu göz önüne almış olduğumuzda sahibinden.com adresine girerek ev satışlarını gözden geçirdik ve 25 bin lira ile 200 bin lira arasında değişen fiyatların olduğunu da garantileyerek sizler için ortalama fiyat aralığını belirledik Bu fiyatlarda evin metre karesi ve lüks olması göz önüne alınmış olduğu gibi özellikle bulunan muhitte göz önüne alınmaktadır. Daha geniş çaplı ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer Sahibinden sitesine giriş yapabilir ve istemiş olduğunuz fiyat aralığına ve modellerine bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Prefabrik ev kredisi veren bankalar
Prefabrik ev kredisi veren bankalar

Prefabrik ev kredisi veren bankalar

Prefabrik ev kredisi için bankalara başvuru yapmadan önce almak istemiş olduğunuz evlerin fiyat aralıklarını ve modellerini aynı zamanda da kalitelerini göz önünde bulundurarak evlerin ince ayrıntısına kadar bilgi sahip olabilir ve ona göre kredi talebinde bulunabilirsiniz. Şimdi siz değerli okurlarımız için prefabrik ev kredisi veren bankaların listesini aşağıda maddeler halinde yer vereceğiz.

 • Halk bankası prefabrik ev kredisi veren bankaların başında yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi sahibi olmak için tıklayınız.
 • Vakıflar bankası Prefabrik ev kredisi imkanı sağlayarak müşterilerinin yüzünü güldürüyor. Bilgi sahibi olmak için tıklayınız.
 • Akbank konut kredisi imkanları ile peşinatsız mortgage talebi ile gerçekleştirilmektedir.Ayrıntılı bilgi sahibi olmak için lütfen tıklayınız.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir