Home - Emekli Kredisi - Postaneden maaş alan emeklilere PTT kredisi
Ptt emekli kredisi şartları 2016
Ptt emekli kredisi şartları 2016

Postaneden maaş alan emeklilere PTT kredisi

Emekli olduğunuzda elinize bir miktar toplu para geçiyor ve bu parayla neler yapabileceğinizi düşünüyorsunuz. Çoğu emekli olan vatandaşlarımızın eline geçen o toplu paranın yeri çoktan hazırlanmış oluyor. Eğer kirada oturuyorsanız ev alma hayallerini kurmuşsunuzdur o para için yada çoluk çocuğunuza yatırım olarak harcanıp gitmiştir. Belkide bir çoğunuz yatırım amaçlı bankaya yatırıp bekletiyorsunuz. Fakat günümüz şartlarında bu ihtimalin çok düşük olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bu yüzden ev almak için , çocuklarınızın düğünlerini yapmak için, araba almak için gibi büyük paraların olmasını gerektiren ve belimizi büken gerçekleri düşündüğümüzde aklımıza gelecek olan ilk şey kredi çekmektir. Çekmek istediğiniz kredi miktarını, ödeme şartlarını, kredi çekeceğiniz kurumun sizden istemiş olduğu şartları taşıyıp taşımadığını düşünürken doğru karar verip vermediğinizi anlayamazsınız. Sakin bir şekilde oturup güzelce düşünmenizi ve arkasından araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Ptt emekli kredisi şartları nelerdir?

Öncelikli olarak kredi başvuru formunun doldurulmasını isteyeceklerdir,kimlik bilgilerinizin doğruluğu için ehliyet, pasaport veya nüfus cüzdanınızın bir adet fotokopisi istenecekler arasında ikinci sıradadır. Bunların yanı sıra ikametgah belgesini isteyeceklerdir. Emekli olduğunuza dair ve maaşınızı oradan aldığınıza dair bir yazıda geçerli olacaktır. Emekli kesimde en çok aranan özelliklerden biride 80 yaş sınırına girip girmediğinizdir. Eğer 80 yaşına girdiyseniz kredi almaya hakkınız olmuyor. Fakat 80 yaşın altındaysanız ve tüm şartlarınız uyuyorsa kredi almaya hak kazanıyorsunuz. Örneğin 77 yaşında kredi çekmek isterseniz kredi şartlarınız kontrol edildikten sonra size ödeme yapacağınız vade olarak üç yıl verilecektir. Bütün bu istenen şartları tamamladıktan sonra kredi almanız için araştırmaya tabi tutulacaksınız ve hiç bir engelin teşhis etmediğini gördüklerinde almak istediğiniz krediyi size vereceklerdir.

Bazı bankalar tarafından emekli maaşını taşıyanlara ve kredi çekenlere altın kampanyası gibi çeyrek altın kampanyaları da düzenlenmektedir. Emekliye altın kampanyası kapsamını inceleyebilirsiniz. Emekliler için PTT kredisi hakkında net bilgileri buradan edinebilirsiniz.

Krediyi aldığınızda, eline geçen sıcak paranın size vermiş olduğu mutluluk paha biçilemez tabi yanında getirdiği yük ayrı mesele, çekilen kredinin yeri çoktan hazırdır. İhtiyacı olmayan hiç kimse gidip kredi çekeyim demez. Sonuçta oradan gelecek olan para daimi değil, hemen çarçur olup gider ve geriye her ay onu ödemek için çekeceğiniz sıkıntı kalır. Fakat o an çekmiş olduğunuz paraya, duymuş olduğunuz ihtiyaç size başka hiç bir şey düşündürmez. Biran önce paranın gelmesini ve ihtiyacınızı karşılamak isteyeceksiniz. Emekli iseniz ve maaşınızı PTT’den alıyorsanız, ihtiyaç kredisi başvurunuzu postahaneden yapabilirsiniz. 36 ay vade ile 40.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı bu kredi ile karşılayabilirsiniz. Bu krediden 80 yaşına kadar olan müşteriler faydalanabilir. Başvuruda bulunmak için PTT şubelerine gidip, başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra bir kaç banka vasıtası ile de PTT postahane emekli kredisi alabilirsiniz.

Emekli maaşınızı PTT’den alıyor iseniz 36 aya kadar vade seçeneği ile kredi tahsis ücretsiz olarak bu krediden faydalanabilirsiniz. Alabileceğiniz maksimum limit 36.000 TL’dir. 36 ayda faiz oranı %1,59’dur. 80 yaş üstü müşteriler bu krediden faydalanamaz. Başvuru için nüfus cüzdanınız ile birlikte postahane şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Ing bank’ın Kredi postam ürünü ile tüm müşterileri 36 aya varan vade ile bu krediyi kullanabilir. Maaşını PTT’den alanlar için faiz oranı %1,54’dür, diğer müşteriler ise %1,99 faiz oranı vardır. Maksimum 45.000 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz. 75 yaş üstü müşteriler yararlanmaktadır. Kredi tahsis ücreti vardır.

Maaşını Vakıfbank’tan alan müşteriler uygun taksitli ihtiyaç kredisi alabilirler. Başvuruda bulunmak için şubelerdeki kredi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. 1.000 TL ile 20.000 TL arası tutarlarda kredi kullanabilirsiniz. 36 aya kadar vade seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Vakıfbankın bu ürününde de kredi tahsis ücreti yoktur. 36 ay vadede faiz oranı %1,45 olacaktır. 80 yaşına kadar olan müşteriler yararlanabilir. Teb bankasının Jet kredi paketi ile PTT’den maaş alan emekliler kredi tahsis ücretsiz olarak ihtiyaç kredisi çekebilirler. Bütün vadelerle faiz oranı %1,55 olarak uygulanır. Kredi vadesi maksimum 36 aydır. Kullanabileceğiniz kredi limiti 1.000 TL ile 20.000 TL arasıdır. 70 yaşa kadar olan emeklilerin başvuruları kabul edilmektedir.Bu kredilerde hayat sigortası zorunluluğu yoktur. Ek olarak Odeabank ve Şekerbank işbirliği ile emekli kredi paketi sunmaktadır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir