Home - Krediler - Peşinatsız Araba Kredisi Sunan Kampanyalar
Peşinatsız Araba Kredisi Sunan Kampanyalar

Peşinatsız Araba Kredisi Sunan Kampanyalar

Arabasını değiştirmek isteyen ve sıfır kilometre bir araba almak isteyen ya da ilk kez araba almak isteyen müşterilerine peşinatsız ve üstelik sıfır faiz fırsatı ile Araba Kredisi veren bankalar 2019 ile beraber bu kampanyayı başlatmış bulunmaktadır.

Peşinatsız araba almak isteyenlerin çekeceği kredi miktarı, almak istedikleri aracın fiyatına göre farklılık göstermektedir. Yani almak istediğiniz arabanın fiyatı 50.000 TL’den fazla olduğu takdirde alacağınız kredi buna oranla %70 seviyesindedir. Fakat almak istediğiniz aracın fiyatı 50.000 TL’den fazla ise %70 kredi kullanabilmeniz ile beraber geri kalan kısmı içinde %50 seviyesinde bir kredi çekme imkanınız oluyor. Yani bu demek oluyor ki Peşinatsız araba kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen kişilerin cebinde de istediği aracın fiyatının %30’u kadar bir miktar paraları olması lazım. Yani bu kampanya kapsamında en fazla %70 otomobil kredisi imkanı sunulmaktadır. Fakat almak istediğiniz aracın %100’üne kadar peşinatsız araba kredisi çekmenizin de yolları vardır. Almak istediğimiz otomobil için nasıl %100 kredi çekebiliriz konusunda sizi biraz bilgilendirelim.

Peşinatsız Araba Kredisi Almanın Yolları

  • Sıfır kilometre bir araç almak için eski arabanızı takas yolu ile otomobil satan şirkete vermek istiyorsanız, bunun için alacağınız kredi arabanızın fiyatını da göz önünde bulundurarak verilen bir kısım kredi olacaktır. Arabanızı fiyatı peşinat olarak belirlenecek ve kalan kısmı için bir kredi almanıza imkan sunulacaktır.
  • İsim yapmış belli kalitedeki otomobil firmalarına gidip konuşmanızın faydası olacaktır. Bu firmalar size gerekli bilgileri verip istediğiniz türdeki araç için ihtiyacınız olan krediyi peşinatsız bir şekilde çekmenizi sağlayacaktır.
  • Mesela Fiat müşterilerine 30 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlarken Peugeot ise çoğu aracı için 25-35 arası bir kredi vermektedir. Ayrıca Peugeot da sıfır faizle kredi sağlamaktadır.
  • Peşinatsız araba kredisi almanın bir farklı yolu da alacağınız aracı ipotek olarak gösterip ihtiyaç kredisi çekerek istediğiniz araca sahip olabilirsiniz.

Peşinatsız araba kredisi için KOBİ’lere gerekli desteği veren devlet destekli kredilerden faydalanabilirsiniz. Araç kredisi için başvurduğunuz bankalar genelde işletmeciler ve şirket sahipleri için daha uygun fiyatlar sunarlar. Faiz oranı gayet düşük uzun vadeli krediler vermekte olan bankalar için kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. TEB 48 ay vade imkanı ile 1 gün içinde size verilecek olan kredi imkanları sunuyor.

Ayrıca İş Bankası da istediğiniz peşinatsız araba kredisi için gerekli imkanları oldukça zorluyor. İş Bankası İkinci el olmak üzere sıfır kilometre araçlara kredi veriyor. Çeşitli markalara bu krediyi veren İş Bankası’nın hangi markalara kredi verdiğini ufak çaplı bir araştırma ile görebilirsiniz.

Garanti Bankası da araç sahibi olmak isteyen müşterilerine en düşük faiz imkanlarıyla kredi vermektedir. İkinci el araçlar ve sıfır kilometre araçlara kredi veren Garanti Bankası 10 yaşın üzerinde olan arabalara kredi vermemektedir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir