Home - Kredi Notu - Para Ödemeden KKB Kredi Risk Raporu Sorgulama
Para Ödemeden KKB Kredi Risk Raporu Sorgulama
Para Ödemeden KKB Kredi Risk Raporu Sorgulama

Para Ödemeden KKB Kredi Risk Raporu Sorgulama

Ücretsiz kredi notu sorgulama

Son dönemlerde banklar ile yapmış olduğunuz alışverişlerinizde kredi notunuz aracı olmakta ve bu sayede kredi limitiniz ve kredi alma şansınızın olup olmadığını çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek için ise son günlerde hızlı bir şekilde yayılmış olan kredi notu sorgulama servislerinden öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama servisleri genellikle kredi notunuzu sms yolu ile size bildirmektedirler. Fakat sorgulama sonucunda ise belirli bir ücret almaktadırlar. Talep edilen ücret ise bazen kredi kartlarınızdan bazen mevduat hesaplarınızdan bazen ise sms yolu ile sizden kesilmektedir. Kredi notunuzu öğrenirken belirli bir ücret ödemesi yapmak elbetteki hiç hoşunuza gitmeyecektir. Bu sebeple bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Para Ödemeden KKB Kredi Risk Raporu Sorgulama adlı başlığı ele alarak sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Ücretsiz kredi risk raporu sorgulama servisleri
Ücretsiz kredi risk raporu sorgulama servisleri

Ücretsiz kredi risk raporu sorgulama servisleri

Ücretsiz kredi risk raporu sorgulaması yapmak için bankaların düzenlemiş oldukları kampanyalar doğrultusunda uygulama ve kullanma teşvikleri adı altında internet bankacılığı sayesinde veya mobil bankacılık uygulamaları ile kredi risk raporunuzu ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz. Mobil bankacılık uygulamalarından bir tanesi Akbank tarafından uygulanmaktadır. Akbank mobil bankacılık uygulamasını kullanan vatandaşlarımız Kredi risk raporunu sorguladıklarında ücretsiz hizmet almaktadırlar. Peki Akbank Mobil uygulamasını nasıl kullanabilirsiniz. Ve kredi risk raporunu nasıl öğrenebilirsiniz. İşte şimdi bu soruların cevabını aşağıdaki yazımızın devamında sizler için ayrıntılı olarak anlatacağız.

Akbank Mobil uygulaması nasıl kullanılır?
Akbank Mobil uygulaması nasıl kullanılır?

Akbank Mobil uygulaması nasıl kullanılır?

  • Akbank mobil uygulamasını kullanmak için ilk olarak bu uygulamayı akıllı cep telefonlarınıza indirmek ile başlayabilirsiniz. Bu uygulamayı güvenli bir şekilde telefonlarınıza indirmek için apple store uygulamasını kullanabilir veya google play uygulamasını kullanarak indirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu iki uygulama sayesinde Akbank mobil direkt uygulamasını cep telefonlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Telefonunuza indirmiş olduğunuz Akbank direkt uygulamasını tıklayarak T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer mobil uygulama şifresine sahip değilseniz veya şifrenizi hatırlamıyorsanız size en yakın olan akbank şubelerine giderek yetkili birilerinden yardım alabilir ve mobil uygulama şifresine sahip olabilirsiniz. Bankanın vermiş olduğu şifreyi değiştirerek unutmayacağınız bir yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.
  • Bankadan almış olduğunuz şifreyi de girdikten sonra uygulamanızı açarak sistem için bağlantınızı kurabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfadan Başvuru ve nakit ihtiyaçlarım sistemine tıklayınız. Açmış olduğunuz bu sekme sayesinde gelir belgesiz 20 bin liralık kredi başvurusu işlemini yapabileceğiniz gibi aynı zamanda kredi risk ropuru öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu işlemlerden sonra yapmanız gereken bir diğer işlem ise Finsdeks risk raporu sekmesine tıklamanız gerekecektir.
  • Karşınıza çıkacak olan sayfadan sorgulamak istediğiniz risk rapor türünü seçiniz. İki başlık altında risk rapor türü ile karşılaşacaksınız. Bunlardan bir tanesi Findeks Risk Raporu, Bir diğeri ise Findeks Çek Risk raporu olmaktadır.
  • Findeks Risk Raporunu seçmiş olduğunuzda uygulamadaki sistemde hangi hesap üzerinden işlem yapmak istediğinizi size soracaktır. Bankada tek bir hesabınız var ise işleminiz bu hesap üzerinden gerçekleşecektir. Daha sonrasında ise sisteme kayıtlı olan mail adresinizi ve şifrenizi girerek onay butonuna basmanız gerekecektir.
  • Onay butonuna bastıktan sonra Findeks risk raporu ayrıntılı bir şekilde vermiş olduğunuz mail adresinize gelecektir.
  • İşlemlerinizi tamamlamış olduğunuzda göreceksiniz ki hiç bir ücret ödemesi yapmadan bu uygulama sayesinde kredi risk raporunuzu öğrenebileceksiniz.

Yapmış olduğunuz bu sorgulama da 2010 yılına kadar yapmış olduğunuz banka işlemleri, kredi kartı borçları ve dökümanları, çekmiş olduğunuz krediler, ödemiş olduğunuz taksitleri de ayrıntılı olarak öğrenebileceksiniz. Akbank mobil uygulaması dışında diğer bankalarında mobil uygulamalarını kullanarak findeks risk raporunuzu ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. İster Akbank olsun ister bir başka banka olsun kredi risk raporu sonuçlarını KKB yani kredi kayıt bürosu tarafından hazırlanmış olduğu veriler sonucunda oluşmuş olduğu için mobil uygulamasını kullanmış olduğunuz bankanın bu işlemler üzerinde hiç bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir