Home - Kredi kartı - Öğrenciye en avantajlı kredi kartları veren bankalar ?

Öğrenciye en avantajlı kredi kartları veren bankalar ?

Öğrenciye en avantajlı kredi kartları veren bankalar

Üniversitede öğrenci olan öğrenciler dönem dönem nakit sıkıntısı yaşamaktadır. Bu nakit sıkıntısını şehir dışında ailesinden uzakta üniversite hayatı yaşamaya çalışan tüm öğrenciler yaşamıştır. Ailelerinden para alma zamanları veya alınan bir destek kredisi varsa bunların ödemeleri gecikebilir. Öğrenciler bu dönemde parasal açıdan zor durumda kalmaktadır. Bunlardan dolayı siz üniversite öğrencileri için bu soruna en kısa çözüm olan kredi kartlarını sizler için araştırdık. Bu yazımızda öğrenciye en avantajlı kredi veren bankaları inceledik ve sizlere en uygunları ile ilgili bilgiler vereceğiz.  Sizlerde lütfen kullandığınız kredi kartları hakkında yorumlarını yazımıza yapın ki kredi kartı almak isteyen öğrenci arkadaşlarımız tüm bunları değerlendirebilsin.

İş bankası İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

İş bankası İşte Üniversiteli kartının öğrenciler uygun çok güzel avantajları vardır. İşte Üniversiteli kartı aynı zamanda maxi kart olarak kullanılabilmektedir. Maxi Kartın tüm taksit seçenekleri tüm indirim kampanyaları , palış veriş karşılığında puan toplama gibi kampanyalar İşte Üniversiteli kredi kartı için geçerlidir. İş bankası İşte Üniversiteli kartı için daha detaylı bilgiler İş Bankası web sitesinden ulaşılabilir. İşte Üniversiteli kredi kartı birçok müze ve ören yerlerinde üniversite öğrencilerine ücretsiz olarak müze ve ören yerlerinin gezilmesini sağlamaktadır. İş bankasının cine city ile yaptığı anlaşma çerçevesinde dönem dönem ücretsiz film izleme olanaklarına sahip olabilirsiniz.

İşte-Üniversiteli-Kredi-Kartı

İş bankası İşte Üniversiteli kartının ilk alındığında limiti 400 TL olarak belirlenmiştir. Fakat düzenli ödeme yapıldığı zaman belirli bir zaman sonra İş bankası şubelerine başvuru yapar iseniz kredi kartınızın limitleri arttırılabilir. Kredi limitinizin artmasında kredi notunuzun iyi olması en önemli faktördür. Bu üniversite kartında ilk sene kredi kart ücreti alınmamaktadır. İş bankası ilk seneden sonra yıllık kart ücreti olarak sadece 20 TL almaktadır. Bu kartta aynı zamanda temassız ödeme özelliği bulunmaktadır. Temassız ödeme her bir ödemede üst limit olarak 35 TL dir. İş bankası toplam temassız ödeme limiti ise 100 TL dir.

İş bankası İşte üniversiteli kartını almak için 18 yaş üstünde olmalısınız. Aynı zamanda lisans veya lisans üstü öğrenimi gören bir üniversite öğrencisi olmanız gerekmektedir. Başvuru kanalları internet, müşteri hizmetleri, İş bankası tüm şubeleridir.

Ziraat Bankası Genç Kartı

ziraat-bankası-üniversite-kredi-karti

Ziraat bankası tüm üniversite öğrencilerine yönelik özellikle KYK ( Kredi Yurtlar Kurumu ) ‘dan burs alan öğrencilere Ziraat Bankası Genc Kart verilmektedir. Ziraat Bankası aynı zamanda KYK burs ödemelerini yapan banka olduğu için Ziraat Bankası Genç Kartı aldığınız zaman tek bir kart ile hem banka kartına hemde kredi kartına sahip olacaksınız.

Genç Kartın ekstra özellikleri de bulunmaktadır. Üniversite öğrencisinin hesabında para olmasa bile otomatik olarak harçlık hesabı tanımlanarak 350 TL destek harçlık hesabı açılmaktadır. Üniversite öğrencileri hesaplarında hiç para olmasa bile 350 TL destek limitli nakit paraları hesaplarında olacaktır. KYK burs ödemesi devam ettiği müddetçe aylık 350 TL olan destek hesabı devam eder. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta eğer destek hesaptan kullandığınız bir nakit var ise hesabınıza KYK kredisi yattığı zaman destek hesaptan harcamış olduğunuz nakit para kesilip kalan miktar hesabınıza yatacaktır.

Rakamsal olarak şu şekilde açıklayalım destek hesabınızdan 200 TL harcadığınızda KYK krediniz yatarken içinden 200 TL alınıp kalan miktar hesabınıza yatırılacaktır. Bu Genç Kart ile ilgili diğer özellikler ise temassız işlem limiti işlem başına 50 TL dir. Genç Kartın yıllık aidat ücreti yoktur. Maksimum puan özelliği ile birlikte harcadıkça puanlar ve nakit paralar kazanabilirsiniz. Genç Kart ile yaptığınız harcamalardan puan kazanabilirsiniz ve bu puanlar ile ücretsiz alış veriş yapabilirsiniz. Genç Kartı almak için Ziraat Bankası şubelerine başvurmanız yeterlidir. Ziraat Bankası Genç Kartı 3D güvenlik sistemlerini desteklemektedir. İnternette sanal olarak güvenilir bir şekilde 3D olarak alış verişlerinizi yapabilirsiniz.

Sevgili üniversite öğrencileri alacağınız bu kartlar sizlerin gelecekteki finansal kredi notlarınızı oldukça etkileyecektir. Sonraki hayatınızda finansal sorunlar yaşamak istemiyorsanız ödeme günlerine ödeme tarihlerine maksimum önemi göstermeniz gerekecektir. Özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta kredi kartı kullandıktan sonra gelen ödemelerde asgari kısmı ödemeye alışırsanız borcunuz uzun sürede bitmeyecektir. Bu sayede daha fazla faiz ödeyeceksiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir