Home - Kredi kartı - Öğrencilere Ziraat Bankası avantajları

Öğrencilere Ziraat Bankası avantajları

Öğrencilere Ziraat Bankası avantajları

Ziraat bankası ülkemizde açılan ilk bankalardan birisidir. Ziraat bankası aynı zamanda ülkemizde en büyük kamu sermayeli devlet bankasıdır. Tüm Türkiye’nin il ve ilçelerinde şubeleri bulunmaktadır. Ziraat Bankası son yıllarda yaptığı yatırımlar ile teknolojik alanda tüm yenilikleri takip etmektedir. Ziraat bankası genellikle tarım alanında devlet destekli kredileri ile ünlü bir bankamızdır. Ziraat Bankası tüm finansal hizmetlerin yanında öğrencilere yönelik özellikle üniversite öğrencilerine yönelik özel finansal araçlar, banka kartları ve kredi kartları için özel kampanyaları bulunmaktadır. Bu yazımızda öğrencilere yönelik hizmetleri uzmanlarımız ile birlikte inceleyeceğiz.

Ziraat Bankası öğrencilere yönelik hizmetleri

Ziraat Bankası eğitim kredisi: Ziraat Bankası öğrencilere yönelik eğitim kredisi için uygun bir kampanya yapmıştır. Bu kredi ile eğitim almak isteyen gençlerimize yönelik hazırlanmıştır. Ziraat Bankası eğitim kredisi her türlü okul, kurs, üniversite, yurt dışı eğitimi, yüksek lisans, yurt içi veya yurt dışında dil eğitimi alanlarında kullanılabilir. Eğitim kredisinin detaylarını incelediğimiz de maksimum taksit sayısının 36 ay olduğunu görüyoruz. Bu kredi kapsamında destek hesap açılmakta ve nakit olarak kredi verilmektedir. Kredi öncelikle eğitim amaçlı kullanmak isteyen kişiye , eğitim almak isteyen öğrencinin velisine veya öğrencinin kendisine de verilmektedir. Eğitim kredisi kapsamında Ziraat Bankası gerekli finansal kontrolleri yaptıktan sonra gerekli görmesi durumunda teminat ve ipotek isteyebilir. Kredi alınması durumunda banka hayat sigortası yapmaktadır.Ziraat Bankası eğitim kredisi için başvuru kanalları tüm Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilmektedir. Bankası şubesinden yapılacak başvurular maksimum 1-2 gün içerisinde olumlu yada olumsuz geri bildirimi yapılacaktır.

Ziraat Bankası Kampüs Kart

ziraat-bankası-kampus-kart

Ziraat Bankası kampüs kart tüm bankacılık işlemlerinin yapılabildiği, üzerinde kullanıcının üniversite bilgilerinin, bölümleri, ad ve soyad bilgilerinin olduğu bir elektronik cüzdan banka kartıdır. Kampüs kartının ön yüzü okuduğunuz üniversiteye göre tasarlanmıştır. Kampüs kartının üzerinde kullanıcıya ait resim ve bilgiler bulunmaktadır. Bu kart aynı zamanda üniversiteye girişlerde gösterilebilecek kimlik kartı niteliği de taşımaktadır. Bu kartı üniversite öğrencileri üniversite kimlik kartı olarak kullanabilirler.

Ziraat Bankası kampüs kartı ile Ziraat bankası hesabınıza ulaşabilir. Hesabınızdan para çekebilir, hesabınızdaki nakit ölçüsünde alış veriş yapabilir , eft veya havale gönderme alma yapabilirsiniz. Üniversite içerisinde yer alan kafe, restorant, market gibi alanlarda kampüs kartınız ile birlikte alış veriş yapabilirsiniz. Ziraat bankası kampüs kartı ile temassız işlem ile ödeme yapabilirsiniz. Kampüs kart temassız işlem limiti günlük 50 TL dir. Tüm bu bankacılık işlemleri kampüs karta tanımlıdır. Bu karta atmlerden banka şubelerinden internet bankacılığından nakit para yükleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Bank Kart

Ziraat Bankası Genç Bankkart üniversite öğrencilerine yönelik bir banka kartı ve aynı zamanda kredi kartıdır. Genç Bankkart için tüm Ziraat Bankası şubelerine başvurup alabilirsiniz. Genç Bankkart alabilmek için bazı özel şartlar vardır. Bunlar TC vatandaşı olmak, üniversite öğrencisi olmak, 18 yaşından büyük olmak ve KYK ( Kredi Yurtlar Kurumu) dan üniversite harç ve öğretim bursu almak. Ziraat Bankası Genç Kart limiti 350 TL dir. Üniversite öğrencileri hesaplarında nakit para olmasa bile kartınız ile Ziraat Bankası atm lerinden 350 TL ye kadar nakit para çekebilirler. Üniversite öğrencilerinin burs veya harçları hesaplarına yattığı zaman bu açık hesaptan kullanılan miktar kesilip kalan miktar üniversite öğrencisinin hesabına yatırılmaktadır.

Daha açık bir şekilde ifade edecek olur isek Genç Kart hesabınızdaki 350 TL destek hesabı kullandığınızı düşünelim. Ay sonunda hesabınıza yatacak olan burs miktarı 1.000 TL ise içinden daha önce harcadığınız 350 TL kesilerek 650 TL olarak hesabınıza nakit girişi yapılacaktır. Destek hesabınızın bakiyesini ödediğiniz için destek hesabınızdan gerekir ise nakit avans çekebilirsiniz. Ziraat Bankası kampüs kart sahibi üniversite öğrencileri de en yakın Ziraat Bankasına uğrayarak banka kartını Genç Bankkart olarak değiştirebilir.

Tüm bu finansal işlemler bankacılık kurumlarında kayıt altına alınmaktadır. Üniversite öğrencilerinin ödeme zamanlarına dikkat etmeleri gerekmektedir. İleri yaşantılarda çekilebilecek finansal kredilerde kredi notları dikkate alınacağı için bu kartların ödenmesi çok önemlidir. Tüm bu kartlarda ki kredilerin yetmemesi durumunda Ziraat bankası şubelerinden bireysel ihtiyaç kredi çekilebilir. Bireysel ihtiyaç kredisi için Ziraat Bankası maaş bordrosu, kimlik fotokopisi ve rehin veya ipotek isteyebilir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir