Home - Kredi kartı - Öğrencilere kredi kartı veren bankalar
Öğrencilere kredi kartı veren bankalar
Öğrencilere kredi kartı veren bankalar

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar

Üniversite öğrencilerine verilen kredi kartları

Öğrenciler de herkes gibi genelde nakit sıkıntısı çekerler. Ve bu sebeple de kredi kartı kullanımına yönelirler. Bu alanda artık pek çok banka da öğrencilere kredi kartı vermektedir. Teb bankası öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasında yer alır. Teb bankasının ÜniversiTEB bonus kartı ile taksit ve bedava alışveriş yapabilirsiniz. Tiyatroda ve sinemada %50 indirim şansınız olur. Hesap işletim ücreti olmaz ve ücretsiz havale gibi avantajları vardır. Akbank’tan Axess exi26 kredi kartından 26 yaş altı olan müşteriler faydalanabilir. Bu kart ile AXess üye iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerden chip-para kazanabilirsiniz. Kazandığınız chip-paralar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Taksitli alışveriş ve taksit erteleme gibi imkanları vardır. Ek olarak hava alanı shuttle hizmeti, nakit avans olanağı ve ilk yıl için kart aidatı yoktur.

 İş bankasının İşte Üniversiteli kredi kartı ile taksitli alışveriş yapabilir, MaxiPuan kazanabilir ve puanlarınızı para yerine harcayabilirsiniz. Temassız özelliği bulunur. Bu üründen 18 yaş üstü kullanıcılar yararlanabilir. Öğrenci kimlik belgesi ve nüfus cüzdanı ile başvuru yapabilirsiniz.

Yapı kredi Play karta başvuru yapabilmek için PLAY boşluk TC kimlik numarası yazıp 4421’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Başvuru için 18 yaşını doldurmuş olmak ve lisans, yüksek lisans öğrencisi olmak gerekmektedir. Üniversite öğrencileri için maksimum 1000 TL kredi kartı limiti mevcuttur.

Ve HSBC bankası da öğrencilere kredi kartı veren bankalardan bir diğeridir. HSBC Campus kart ile de 18-25 yaş arası üniversite öğrencileri kredi kartına sahip olabilir. Campus kart ile nakit avans çekebilir ve Advantage Nakitpuan avantajlarından yararlanabilirsiniz. Campus karts ek kart çıkartılmamaktadır. Mastercard/visa ambleminin olduğu her yerde kullanabilirsiniz.

Öğrencilerin kredi kartı kullanımı için banka seçerken dikkat ettiği kriterlerden biri kartın aidat ücreti olmaması, diğeri de kredi kartı limitinin yüksek olmasıdır. Bildiğiniz gibi günümüzde artık çoğu banka öğrenciye kredi kartı vermektedir. Çünkü öğrencilerin öğrenim kredisi, burs ve aile yardımı gibi gelirleri vardır. Bankalar kredi kartı almak isteyen öğrenciler için 18 yaş sınırlaması getirmektedir. 18 yaşını doldurmamış olanlar için kredi kartı verilmemektedir.

Axess exi26 kredi kartından 18-25 yaş arası öğrenciler faydalanabilir. Dönemsel kampanyalarla indirim kazanabilir, kazandığınız indirimleri vadesiz hesabınızda biriktirebilirsiniz. İnternet sitelerinden 3D secure ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Eğer yurt dışına çıkarsanız banka kartı kabul eden ülkelerde alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yaptıkça chip-para kazanabilirsiniz. Ayrıca ilk yıl kart aidatı yoktur.

Teb bankası üniversitelilerin hayatını kolaylaştırmak adına ÜvniversiTEB kredi kartını hizmete sunmuştur. Bu kartın en büyük avantajı hesap işletim ücretinin olmamasıdır. Ayrıca sinema ve tiyatroda %50 indirim avantajı vardır. Asistans  hizmetleri de mevcuttur.

Yapı kredi ile gelirinin belgeleyebilen müşteriler kefilsiz olarak Play card’tan faydalanabilir. Başvuru için PLAY boşluk TC kimlik numarası yazıp 4421’e sms gönderebilirsiniz. 18 yaşını doldurmuş olan tüm öğrenciler kefilsiz olarak bu kartı kullanabilir. En fazla 1000 TL kredi kartı limiti uygulanacaktır.

İş bankasının İşte üniversiteli kartından 18 yaş ve üstü üniversite öğrencileri yararlanabilir. Bu kart ile Maxipuan kazanabilirsiniz. Başvuru yapmak için ÜNİK boşluk TC kimlik numaranızı yazıp 4402’ye gönderebilirsiniz. Maximum üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz, Maxipuan kazanıp bu puanları biriktirebilirsiniz.

Öğrencilere kredi kartı veren bankalar listesi

Akbank’ın Axess exi26 kredi kartından 18-25 yaş arası öğrenciler yararlanabilirler. Bu kart ile Axes üye iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerden chip- para kazanabilirsiniz. Kazandığınız chip- paralar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Dönemsel kampanyalar ile indirim kazanabilir, kazandığınız indirimleri vadesiz hesabınızda biriktirebilirsiniz. İnternet sitelerinden 3D secure sistemi ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Şayet yurt dışına çıkar iseniz banka kartı kabul eden ülkelerde bu kart ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Axess exi26’nın taksitli alışveriş ve taksit erteleme gibi pek çok avantajı bulunur. Buna ek olarak hava alanı shuttle hizmeti ve nakit avans imkanı bulunur. En önemlisi de Akbank Axess exi26 öğrenci kartının ilk yıl kart aidatı yoktur.

İş bankasının İş’te üniversiteli kartından 18 yaş üstü tüm lisans ve lisans üstü eğitimlerini sürdüren üniversite öğrencileri yararlanabilir. Maximum üye iş yerlerinden alışveriş yaparak MaxiPuan kazanabilirsiniz. Başvuruda bulunmak için; Sadece öğrenci kimlik belgeniz ve nüfus cüzdanınızla banka şubelerinden ya da AIDATSIZÜNİK boşluk TC kimlik numaranızı yazıp 4402’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu kart ile kart ücreti ödemezsiniz.

Bu karttan 18-25 yaş arası müşteriler yararlanabilir. HSBC Campus kart ilk yıl ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Finansabank’ın Fix kartı ile herhangi bir kart aidatı ödemezsiniz. Fix Card’a sahip olmak için “Sizi arayalım” formunu doldurabilir ya da TC kimlik numaranızı 3457’ye kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Fix card, kredi kartı ile banka kartı özelliklerini tek bir kartta bir araya getirmektedir. Ve bu kart ile Finansbank Pos’u bulunan 1500’ü aşkın marka ve 250.000’in üzerinde alışveriş noktasında sunulan hizmetlerden ve hayatınızı kolaylaştıracak fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Yapı kredi Play karta 18-25 yaş arası öğrenciler sahip olabilir. Öğrencilere başlangıç limiti olarak genellikle 1000 TL bakiye sunulmaktadır. Play kart sahipleri World’ün bütün kampanyalarından faydalanabilir ve bütün alışverişlerinden puan kazanabilirler. Bu kart ile hesap işletim ücreti ödememe ve düzenli harçlık gibi pek çok bankacılık işlemlerinden de yararlanabilirler.

Akbank Axess exi26 kredi kartından 18-26 yaş aralığındaki gençler faydalanabilir. Bu kartın pek çok avantajı vardır; Chip-para, taksitli avans, sms para, taksit iste, otomatik fatura ödeme, limit artırımı, elektronik ekstre, shuttle hizmeti ve cash-para gibi pek çok özelliği vardır. Bu kartın öğrenciler için en büyük avantajı ilk yıl kart ücreti olmamasıdır. Öğrenciye sunulan limitler genellikle başlangıçta minimum 600 TL civarı olacaktır.

İş bankasının İş’te üniversiteli kartı ile maksimum üye iş yerlerinden alışveriş yaparak Maxipuan kazanabilirsiniz. Bu karttan 18 yaş üstü tüm lisans ve lisans üstü eğitimlerini devam ettiren üniversite öğrencileri faydalanabilir. Başvuru yapmak için; Yalnızca nüfus cüzdanınız ve öğrenci kimlik belgeniz ile şubeye uğrayabilir ya da AIDATSIZÜNİK boşluk TC kimlik numaranızı yazıp 4402’ye kısa mesaj yollayabilirsiniz. İş bankasının bu ürününde kart aidatı bulunmaz. Ve öğrenciye tanınan minimum başlangıç limiti 600 TL’dir.

İş bankası Üniversite öğrencilerine kredi kartı sunan bankalar arasında yer alır. İş bankasının İş’te üniversiteli kredi kartından 18 yaş üstü olan gençler faydalanabilir. Bu karttan faydalanabilmek için öğrenim hayatınızın devam etmesi gerekmektedir. Bu karta sahip olmak için nüfus cüzdanı ve öğrenci kimlik belgesi ile banka şubelerine başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca AIDATSIZÜNİK boşluk TC kimlik numaranızı yazıp 4402’ye kısa mesaj yollayabilirsiniz. İş bankasının öğrencileri cezbeden en büyük artısı ise kart aidat ücreti almamasıdır.

Akbank da Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalardan bir diğeridir. Akbank’ın Axess exi 26 kredi kartı ile üye iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerden chip-para kazanabilirsiniz. Elde ettiğiniz chip- paralar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Bu karttan 18 ile 25 yaş arası olan öğrenciler faydalanabilir. Ayrıca dönemsel olarak uygulanan kampanyalar ile indirim kazanabilir ve kazandığınız indirimleri vadesiz TL hesabınızda biriktirebilirsiniz. Taksitli alışveriş ve taksit erteleme gibi özellikleri bulunur. Eğer yurt dışına çıkarsanız banka kartı kabul eden ülkelerde de alışveriş yapabilirsiniz. Ek olarak da nakit avans gibi hizmetleri de bulunur. Yine öğrenciler tarafından tercih sebebi olmasını sağlayan en büyük avantajı ilk yıl kart ücreti olmamasıdır.

Yapı kredi Play öğrenci kartından 18 yaşını doldurmuş ve eğitim- öğrenim hayatı devam eden kişiler faydalanabilir. Aylık gelirini belgeleyebilen öğrenciler, bu karta kefilsiz olarak başvuru yapabilir. Ve Play kart sahipleri World’ün tüm kampanyalarından yararlanabilir ve tüm alışverişlerinden World puan kazanırlar. Bununla birlikte Play kart ile seçili markalarda fırsatlardan, Play harçlık uygulamasından, etkinlik indirimlerinden de faydalanabilirler. Ek olarak 18-26 yaş arası üniversite öğrencileri de düzenli harçlık ve hesap işletim ücreti ödememe gibi pek çok bankacılık imkanından da yararlanabilir. Bu kart ile genellikle öğrencilere sunulan limit 1.000 TL civarı olacaktır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir