Home - Krediler - Öğrenci İhtiyaç Kredisi

Öğrenci İhtiyaç Kredisi

Öğrenci İhtiyaç Kredisi

Öğrenci bireylerin çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda kredilere ihtiyaç vermektedir. Eğitim, öğretim hayatında çeşitli ihtiyaçları olan öğrenciler bu krediye başvurarak gereken yardımı alabilmeleri sağlanmaktadır. Bu kredi şöyle ki şehit çocukları, gazi çocukları vs. gibi özel kişilere geri ödemesiz olarak verilebilmektedir. Bu gibi özelliği olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilere ise 20.000 TL faizsiz geri ödemeli kredi fırsatı verilmektedir. Her yıl bu rakam gelen faizlere göre hesaplanacak şekilde arttırılmaktadır. Öğrenciler için bu kredi çok tercih edilir bir durumdadır. Eğitim süresince verilen bu kredi her ay düzenli şekilde maaş gibi yatırılmaktadır. Tek seferde tamamı çekilemez. Öğrencilerin bu açıdan giderlerini kontrol altında tutmaları önemlidir. Bu sayede öğrenci hayatı yaşayan kişinin tutarlı olması ve tasarruflu olabilme kabiliyeti de kazandırılmaktadır. Bu dönemlerde kredi talepleri çoğaldığı için gelir belgesi ve kefil olmadan ev hanımlarına dahi kredi verilmektedir.

Öğrenci İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

  • Artık bulunduğumuz zamanda çok banka öğrencilere kredi imkanları tanımaktadır. Devlet bankaları öğrencilere sunduğu geri ödemeli sıfır faizli krediyi de öğrencilere destek amacı ve eğitim öğretim süresince biraz daha rahatlatmak amaçlı başlatmıştır. Bunun dışında kredi almak isteyen öğrenciler gelir belgesiz ve maaş bordrosuz kredi veren bankaları tercih etmelidirler. Kredi notunuz eğer ki düşükse bankalardan kredi kullanmanız pek mümkün değildir. Kredi notunuz normal koşullardaysa öğrenciler içinde bankalar kredi verebilmektedirler. Tabi bu kredide bir faiz yaptırımı da uygulanmaktadır. Devlet destekli faizsiz krediyle birbirine karıştırmamalıyız. Kredi notunuz risksiz grupta yer alıyorsa kefilsiz, belgesiz kredi temin edebilirsiniz.
  • Birçok banka müşteri sayısını yükseltmek için çeşitli kampanyalar ve çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Hatta bazı bankalar kredi notuna bakılmaksızın krediler verebilmektedir. Bu bankalar müşteri sayısını çoğaltarak doğru kazançlar sağlamak istemektedirler. Bazı bankaların stratejisi çeşitli kampanyalar düzenleyerek müşteri çekmektir. Bu kampanyalar sayesinde de bankalar bunu başarmaktadır. Bahsettiğimiz kampanyaları takibe alarak sizin için daha yararlı olacak kredilere başvurabilirsiniz. Bu konuda da kendinizi büyük maddi zararlardan koruyabilirsiniz.
  • Bu fırsatlarla birlikte kolay kredi veren bankalardan birine başvurarak sizde krediye sahip olabilmektesiniz. Öğrencilerin çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda krediye ihtiyaçları olabilmektedir. Bu krediyi tahsil edebilecek bir maaş bordroları olmayabilir. Bunun sebebi hem okuyup hem çalışma durumu sıkıntılıdır. Bunun yüzünden çoğu öğrencinin maaş bordrosu yoktur. Ancak dediğimiz gibi maaş bordrosuzda kredi başvurusu yapabilir ve krediye sahip olabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi

Ziraat Bankası, öğrencilere eğitime destek amaçlı kredi fırsatları sunmaktadır. Devlet bankası olan Ziraat Bankası öğrencilere 36 ay vadeli ve düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Bu fırsatlarla birlikte okul, eğitim, kurs gibi masraflarınızı karşılamanız sağlanır.

  • Denizbank Öğrenciye Kredi

Denizbank düşük faiz oranlarıyla öğrencilere kredi vermektedir. Denizbank’ın öğrencilere sunduğu faiz oranları %0,99 civarlarında olacaktır. 48 ay vade fırsatları da öğrencilere sunulmaktadır.

  • İş Bankası
  • Yapı Ve Kredi Bankası
  • Garanti Bankası
  • Vakıflar Bankası
  • Odeabank

Gibi bankalarda öğrencilere ihtiyaç kredisi verebilmektedir. Bu bankaların şubelerine giderek ya da İnternet Bankacılıklarını kullanarak kredi ayrıntılarını ve gereken şartları öğrenebilirsiniz. Bu durumdan sonra kredilerine başvuru yapabilirsiniz.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir