Home - Kredi kartı - Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi
Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi
Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi

Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi

Üniversite öğrencilerine kredi kartı imkanı tanıyan bankalar

Üniversite sınavını kazanmış ve ailelerinden ayrı bir şehirde okumak ve hayatını sürdürmek aynı zamanda da eğitim masraflarını karşılayabilmek için çok sayıda öğrencimiz büyük çaba gösterirken 18 yaşını doldurmuş ve reşit olan tüm üniversite öğrencileri için kredi kartı imkanı sunan çok sayıda kamu ve özel kuruluşlu bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların öğrenciler için sunmuş olduğu kredi kartları eğitim ve öğretim amacı ile sunulan düşük limitlerde kredi kartları olup aynı zamanda da eğitim ve öğretim masraflarını karşılayabilecek uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanları da tanımaktadır. Bu sebeple bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Öğrenci için en iyi kredi kartı hangisi adlı başlığa değinerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Öğrenciler için en iyi kredi kartı hangileridir?
Öğrenciler için en iyi kredi kartı hangileridir?

Öğrenciler için en iyi kredi kartı hangileridir?

Üniversite öğrencilerine kredi kartı imkanı tanıyan çok sayıda özel ve kamu kuruluşlarına ait olan bankaların kredi imkanı sağladığını da yukarıdaki yazımızda sizlerle paylaşmıştık şimdi bu özel ve kamu kuruluşlarına ait olan bankaların arasında en iyi kredi kartı imkanı sunan bankaların listesini maddeler halinde vereceğiz.

 • Vakıflar Bankası Like Kart Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız.
 • Ziraat Bankası öğrenci kartı başvurusu için lütfen tıklayınız.
 • Yapı Kredi Bankası Öğrenciler için kredi kartı veriyor lütfen tıklayınız.
 • Halkbank öğrenci kartı için lütfen tıklayınız.
 • İş Bankası öğrenci kartı 
 • Akbank Öğrenci kartı için lütfen tıklayınız.

Yukarıda ismini vermiş olduğumuz bankaların öğrenciler için vermiş oldukları kredi kartları oldukça avantajlı olup en iyi imkanları sunmaktadırlar.

Üniversite öğrencileri için kredi kartı veren bankaların listesi

Üniversite öğrencileri için kredi kartı imkanı veren bankaların listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde sizler için paylaşacağız.

 • Denizbank Paso Bonus
 • T.C Ziraat Bankası Ziraat Genç 
 • Yapı Kredi Bankası Play Kart
 • HSBC Bankası Campus Cart
 • Vakıfbank Like Kart
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Garanti Bankası Bonus Genç
 • Şeker Bank
 • Halkbank Genç Paraf
 • QNB Finans Bank Go Kart
 • Akbank Öğrencilere Özel Exi

İsmini vermiş olduğumuz bu bankalar öğrencilere kart imkanı tanımaktadır. Aynı zamanda bu bankalar öğrencilerin eğitim ve öğretim masrafları için kredi imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kredi kartı imkanı veren bu bankalar her yıl öğrenci kartlarından belirli oranlarda kart ücreti yani aidat ücreti kesintisi yapmaktadır.

Öğrenci Kredi Kartı Çıkartmak İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?
Öğrenci Kredi Kartı Çıkartmak İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Öğrenci Kredi Kartı Çıkartmak İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Bankalardan kredi kartı talebinde bulunmuş olduğunuzda veya kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuzda sizden gelir belgesi ve maaş bordrosu istemektedirler. Bu durum son zamanlarda değişiklik göstermiş ve gelir belgesiz kredi talebinde bulunan vatandaşlarımızın da başvuruları kabul edilmektedir. Tabi bankalara giderek birebir yapılan başvurular bazen olumsuz sonuçlanırken mobil bankacılık sistemleri sayesinde kredi kartı ve kart talepleri siciliniz temiz olduğu sürece onaylanmaktadır.

Kredi kartı çıkartmak isteyen öğrencilerden istenen evrakların başında Nüfus cüzdan fotokopisi ve öğrenci belgesi istenmektedir. Bu evraklar ile başvuru yapmış olduğunuzda bankalar sizin sicilinizi sorgulayacak ve eğer temiz ise kart talebiniz ve kredi talebiniz olumlu olarak sonuçlanacaktır. Kredi notu yüksek çıkan öğrenciler çok daha avantajlı olmaktadırlar. Kredi notunuzu merak ediyorsanız eğer Akbank Ücretsiz Kredi Kartı Sorgulama adlı yazımızı okuyarak bilgi edinebilir ve aynı zamanda kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Öğrenciler için verilen kart limitleri ne kadardır?

Öğrenciler için verilen kredi kartlarında limitler yüksek tutulmamaktadır. Bunun sebebi ise hiç bir gelire sahip olmamaları ile alakalı olup aynı zamanda kredi limitlerini doldurarak ödemekte güçlük çekmelerinin önüne geçilmesidir. Bankaların öğrencilere vermiş olduğu kartlarda ortalama olarak verilen limit 500 Türk Lirası ile sınırlı olurken her ay ödemesini düzenli olarak yapan ve zamanında ödeyen öğrencilerimizin kart limitleri 1.000 liraya yükseltilmektedir. Kart ödemelerini bir yıl boyunca düzenli olarak yatıran öğrencilerin kart limitleri özel kampanyalar sayesinde 3.000 lira civarında artmaktadır. Fakat Kart limitinizi ne kadar arttırmış olursanız ay sonunda o kadar çok ekstre ile karşı karşıya kalırsınız. Bu sebeple size tavsiyemiz Kart limitinizi bütçenize göre belirlemeniz ve çok zor durumda kalmadığınız sürece kart harcaması yapmamanız yönünde olacaktır. Bunun dışında aylık ekstreniz gelmiş olduğunda kartınızın asgari tutarını değil aylık taksit miktarını yatırmalısınız. Bu sayede hem düzenli olarak ödeme yapmış olursunuz hemde kredi notunuzu yüksek tutmuş olursunuz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir