Home - Krediler - Motosiklet kredisi veren bankalar
motosiklet-kredisi-veren-bankalar
motosiklet-kredisi-veren-bankalar

Motosiklet kredisi veren bankalar

Bu yazımızda, sıfır veya ikinci el motosiklet almak isteyenler için motosiklet kredisi veren bankaları listeledik. Honda, Yamaha, BMW, Kawasaki, Suzuki, Kanuni, Mondial gibi markalardan bu bankalar aracılığıyla sıfır km. ve 2. el motor kredisi kullanabilirsiniz.

Motor tutkunuzdan vazgeçebilirseniz, Yüzde yüzüne araba kredisi veren bankaları değerlendirebilirsiniz.

Yapıkredi bankası motosiklet kredisi

Banka 2. veya sıfır km. motosiklet alımları için  bin lira ve daha üzeri miktarlarda kredi vermektedir. Bu kredi banka tarafından 36 aya kadar vadelendiriliyor. Esnek geri ödeme şeklinden ödenebiliyor. Sıfır kilometre motosiklet için KDV fiyatına ÖTV ekleniyor ve bu fiyatın yarısı kadarına kredi verilebiliyor. 2. el motorsiletlerde ise aynı sistem ile 1 motosikletin 1 yaşından büyük olmaması gerekiyor. 1 yaşından büyük olmayan sıfır 2. el motorsikletlerin fiyatının yarısına kredi verilebiliyor. Örneğin;

Motorsiklet fiyatı : 1.000 TL. KDV: 180TL.  ÖTV: 200 TL. olduğunu düşünelim. Toplam 1.380 TL. / %50 = 1.165 TL. kredi kullanabilirsiniz.

Finansbank motosiklet kredisi

0 veya 2. el motosiklet almak istiyor iseniz, Finansbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.  Bombardier, Harley Davidson, BMW, Suzuki, Yamaha, Kawasaki, Ducati, KTM, Honda,  Polaris marka motorlar için, 46 aya varan vadeler ile kredi çekebilirsiniz.

Finansbank Sıfır Kilometre motorlar için motorun fatura tutarının 50 bin liraya kadar olan miktarı için %70 kredi verirken, fiyatı 50 bin liradan fazla olan motosikletler için %50 oranında kredi vermektedir.

2. el motosikletlerde ise, motorun yaşı ve yukarıda sayılan markalardan olan motorlar için kredi verilirken, hesaplama da kasko değeri dikkate alınmaktadır. Bu kapsamda kasko yapılamayan 2. el motosikletlere kredi verilmemektedir.

Kredi masrafları (dosya, sigorta, kullanım ücreti vb.) aylık taksitlere bölünebilmektedir. Ayrıca müşteri temsilcisi tarafından, motosiklet almak isteyen kişilere, erteleme, esnek ödeme koşulları verilebilmektedir.

Motosiklet kredisi çekmek için gerekli evraklar

  1. Sıfır kilometre için proforma fatura, 2. el için ruhsat fotokopisi veya noter satış evrakları,
  2. Kimlik
  3. İkamet belgesi veya telefon, elektrik, doğalgaz, su faturalarından bir tanesi,
  4. Maaş bordrosu veya gelir belgesi

Koçfinans maaş bordrosuz motosiklet kredisi

Koç finans;  Honda, Yamaha, Ferco markaları için kredi vermektedir. Bu krediden faydalanmak için Honda, Ferco, Yamaha Motosiklet satış mağazalarından hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz. Firma tarafından başvurunuz alınarak Koç Finans firmasına bildirilecektir. Başvuru için sadece Kimlik Belgeniz ve İkamet belgeniz veya fatura ile başvurmanız yeterlidir. En az 2.000 TL. kredi verilir.  Eğer gerekli görülürse kefil istenebilir. Bu başvuru firma tarafından değerlendirilecek ve motosiklet krediniz onaylanmasını müteakiben hayalinizde ki motosiklete kavuşarak, rüzgarla dans edebilirsiniz.

Odeabank şubelerinden motosiklet almak amacıyla ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Kardeşler motosiklet kredisi nasıl alınır?

Kardeşler motosiklet ilk defa duyduğumuz bir firma olmasına rağmen, Yamaha motosiklet satışı ile birlikte finansman imkanı da sağlamaktadır. Firmanın internet sitesinden başvuru yapılabiliyor iken,

250 cc (motor gücünden fazla motosikletler için en fazla 36 ay vade yapılabiliyor iken, 250 cc motorlu araçlar için ve altları için en fazla 24 ay vade yapılmaktadır. 250 cc motor gücünden üstün motor almak isteyenler motosikletin fatura tutarının %20′ sini peşin vermeleri gerekmektedir. Bu kapsamda kardeşler firması 250 cc’den daha yüksek motorlar için %80 oranında kredi imkanı sağlayabilmektedir.

Türkiye finans motosiklet kredisi

Firma nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikamet belgesi ile başvuran müşterilerine, sıfır kilometre ve 2. el motosiklet kredisi vermektedir. Kredinin maksimum vadesi 48 ay olup, Türkiye finans güvencesi ile tüm müşterilere en uygun olanaklar sağlanmaktadır.

Bu bankalar ve finans kuruluşları haricinde, honda finans, Devlet bankaları olan Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank araç ve ihtiyaç kredileri motosiklet almak için size finansman ve kredi imkanı sağlayabilirler. Dikkatli ve iyi sürüşler dileğiyle.. (Allah kaza bela vermesin.)

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir