Home - İşyeri Açma Kredisi - Mahalle bakkalı açmak için kredi

Mahalle bakkalı açmak için kredi

Mahalle bakkalı açmak için kredi

Bu yazımızda kendi iş yerini açmak isteyen kullanıcılarımız için uzmanlarımız ile birlikte mahalle bakkalı açmak için verilen kredileri inceledik. Herkes kendi iş yerinin sahibi olmak ister. Ama bu konuda çok dikkatli ve araştırarak hareket etmek gereklidir. Türkiye’de yer alan siper marketler her yere el atıp mağaza açsada , mahalle bakkalları halkımız için hale popülerdir. Evinde ufak tefek eksiklikleri mahalle bakkalından tamamlamak istenmektedir.

Mahalle bakkalı açmak için nelere dikkat edilmesi gerekir.?

  • Öncelikle mahalle bakkalının açılacağı yer in ince ayrıntısına göre araştırmak gereklidir.
  • Açılacak dükkanın çevresinde insanların yaşadığı evler var mı ? Evlerin sayısı açılacak işletmenin kar etmesini sağlayacak kadar mıdır?
  • Çevresinde büyük süpermarket veya başka bir bakkal var mı ?
  • Mahalle bakkallarının çalışma saatleri sabah erken saatlerde başlamaktadır. Akşam ise oldukça geç saatlerde bitmektedir.

Tüm bunların iyice değerlendirilip kontrol edilmesi gereklidir.

Mahalle bakkalı açmak için krediler nelerdir?

Kosgeb devlet destekli bir kısmı hibe olan finansal araçlar ile girişimcileri desteklemektedir. Bu destek projelerinde 100 bin TL ye kadar kredi verilmektedir. Genelde bu krediler %50 olarak hibe şeklindedir. Bu kosgeb kredisine başvurmak için öncelikle kosgeb de açılan girişimcilik kurslarına katılmak gerekmektedir.Bu kursun bitiminden sonra kosgeb formlarında bir projenin hazırlanması gerekmektedir. Bu projelerin kabul edilmesini takiben gerekli olan finansal krediler kullanılabilmektedir. Kosgeb belirlediği kredileri şu şekilde ödemektedir. Krediyi almaya hak kazanan kişi önce işlemleri yaptırır ve firmadan faturasını alır daha sonra kosgeb bu faturayı ödemektedir.

Kosgeb kredisi dışında bankalardan bireysel kredi çekerek finans problemini çözebilirsiniz. Bunun içinde öncelikle kredi puanınızın çekmek istediğiniz krediye uygun bir kat sayıda olması gerekmektedir. Bankadan kredi çekebilmek için bazı evraklara ihtiyaç vardır. Öncelikle banka sizden finans durumunuzu belgelemenizi isteyecektir. Emekli iseniz emekli maaş kartınız yeterlidir. Eğer gayri menkulleriniz var ise onları ipetek verip kredi kullanabilirsiniz. Örnek olarak bir iki bankanın 50.000 TL lik kredisini inceleyelim.

ING Bank Mahalle bakkalı açmak için bireysel kredi

Ing bank ülkemizdeki özel bankalardan birisidir. Ing bank tüketicilere uygun faiz oranları ile kredi vermek ile tanınmaktadır. Ing bank kişiye özel bireysel kredi de uygulanan faiz oranı 0,99% oranını uygulamaktadır. 50 bin TL lik bir krediyi inceler ise aylık ödeme sayısı 3 ay ile – 36 ay arasında olmaktadır. Bu 36 aylık kredide ödenecek olan aylık taksit 1.715 TL dir. Ing bank ihtiyaç kredisinde uygulanan dosya masrafı ise 250 TL dir. Bu kredinin bitiminde ödenmiş olan toplam para tutarı 61.993 TL olacaktır. Kredide minimum başvuru rakamı 4.000 maksimum başvuru rakamı 100.000 TL dir. Bu krediye başvurmak için tüm ING bankalarının şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Mahalle bakkalı açmak için bireysel kredi

Garanti bankası girişimcilere ve esnafa uygun kredi kampanyaları yapmaktadır. Türkiye’de yaygın olan tüm şubelerinden ve internet bankacılığı sisteminden bu krediye başvurabilirsiniz. Garanti bankası 50 bin TL lik bireysel krediyi incelediğimiz de bu kredi maksimum 36 ay da ödenmektedir. Garanti bankası bu krediden 250 TL dosya masrafı almaktadır. Bu kredi kapsamında uygulanan faiz oranı ise 1,19% dir. Bu kredinin bitiminde ödenmiş olacak toplam tutar 64.546 TL dir. Garanti bankası bu kredide maksimum verdiği kredi tutarı ise 50.000 TL dir.

Türkiye İş Bankası Mahalle bakkalı açmak için bireysel kredi

Türkiye İş bankası Türkiye’nin ilk önce kurulan en büyük bankalarından birisidir. Türkiye İş bankası sanayinin kalkınmasında çok etkin bir rolü olmuştur. Türkiye’de çok yaygın bir şube ağı bulunmaktadır. Mahalle bakkalı açmak için bu krediye tüm İş bankası şubelerinden yapılabilmektedir. 50.000 TL kredi için maksimum 36 ay taksit yapılabilmektedir. Bu kredide uygulanan faiz oranı 1,27% dir. Aylık olarak ödenecek olan taksit tutarı ise 1.815 TL dir. İş bankası bu krediden alacağı dosya masrafı ise 250 TL dir. Bu kredi kapsamında yapılmış olacak olan toplam ödeme ise 65.584 TL olacaktır.

Bakkal açmadan önce şahıs şirketi açmanız gerekecektir. Bunun için vergi dairesine ve bir muhasebeciye başvurmanız gerecektir. Alınan kredinin ödemelerini hesaplar iken iş yerinin bir süre kar etmeme olasılığını unutmamanız ödemelerinizi kolaylaştıracaktır.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir