Home - Krediler - Maaş bordrosuz gelir belgesiz kredi veren bankalar
maaş bordrosuz kredi veren bankalar
maaş bordrosuz kredi veren bankalar

Maaş bordrosuz gelir belgesiz kredi veren bankalar

Maaş bordrosuz, çalışmayana, kefilsiz, bordrosuz, faizsiz evraksız, çalışma belgesi olmayanlara hibe, finansbank gelir belgesiz, en kolay kimlik ile T.C. Kimlik numarası ve nüfus cüzdanı getirerek, tek imza ile verilen kredilerden bahsedeceğiz.

Gelir belgeniz olmadan kredi kullanabilirsiniz

Bankalar ödeme düzensizliği gibi çeşitli sebeplerden ötürü kredi çekebilecek durumda olmayan, yani daha önceki kredilerinde sorun yaşamış, kredi puanı düşük ve kara liste gibi kayıtlarda adı yer aldığından dolayı binlerce müşteriyi ellerinden kaçırdıkları ve hizmet sunamadıkları için yeni müşteri arayışları da başlamıştır. Ve eskiden var olan katı kurallarda biraz esneklik göstermektedirler. Bu bağlamda da bir çok özel ve devlet bankası maaş bordrosuz kredi vermektedirler.

Maaş bordrosu olmayan kredi çekebilir mi?

Maaş bordrosu olmayan bir müşteri eğer kredi kullanmak istiyorsa bir geliri olmalı ki kredinin aylık taksitlerini ödeyebilsin. Bu durumda bahsi geçen kişinin maaş bordrosu yoksa da bankayı ikna edebilecek bir gelir belgesi sunmalı ki kredi kullanabilsin. Mesela biriktirmiş olduğu altın varsa bunu bankanın altın hesabına yatırıp teminat olarak kullanıp kredi çekebilir. Ya da kira geliri varsa bankalardan bu gelire ilişkin doküman alabilir, kiradaki evin tapusunu ve kira sözleşmesini de bankaya sunabilir. Banka da bu şekilde sigortanız olmasa bile geliriniz olduğu için size güvenip kredi paketini sunacaktır. Buna ek olarak maaş bordrosu bulunmayan ve SSK’da kaydı bulunmayan kişiler, çalışmış olduğu iş yerinden maaş yazısı alabilirler. Eğer hiç bir şekilde gelirinizi belgeleyemiyor iseniz, küçük tutarlardaki ihtiyaç kredisi paketleri için kredi notunuz ile kredi alabilirsiniz. Bu krediler için bankaların uyguladıkları kampanya dönemlerini takip edebilirsiniz.

Haberlerden, çevreden de gördüğünüz gibi özellikle son yıllarda krediye başvuran ve kredi kullanan kişilerin sayısı oldukça artmıştır. Fakat yanlış krediyi kullanmaktan,yüksek faiz oranlı ya da bize uygun olmayan vade seçeneğini seçmekten kaynaklanan bazı ödeme sorunları doğmaktadır. Örneğin; 1.500 TL aylık düzenli geliriniz mevcut ve bir konut kredisi çektiniz diyelim, ve taksitlerinizi de aylık 1000 TL olarak düzenlediniz, böyle bir durumda beklenmedik maddi ihtiyaçlar baş gösterdiğinde (hastalık/ölüm gibi) ödemelerinizde aksaklık olduğunda bankalarla sorun yaşayabilirsiniz. Bu şekilde kredi puanı düşen hatta kara listeye alınan da binlerce kişi bulunmaktadır.

Bankalara bir ihtiyaç/taşıt ya da konut kredisi başvurusunda bulunan tüketicilerin öncelikle belgelenebilir bir gelirinin olup olmadığına bakmaktadırlar. Bu sebeple de bankalar başvuruda bulunan müşterilerin SSK kaydı olup olmadığını kontrol ederler ve SGK kayıtlarından o müşterinin net maaşını ve çalışma durumunu incelerler. Bu incelemede başvuran müşterinin SGK kaydı çıkmazsa,çalışmadığı yani gelirinin olmadığı anlamına gelir. Eğer böyle bir durum mevcutsa yani belgeleyebildiğiniz bir geliriniz mevcut değilse farklı yöntemlere başvurmanız gerekecek, bunlara değineceğiz.

Günümüzde bir dönem çalışmış ama şu an çalışmayan, evden çalışan, bir şirkette/kurumda çalışmasına rağmen sigortası ödenmeyen, freelance çalışan, gündelik temizlik işine giden, evde bebek bakan bir çok kişi mevcuttur. Ve bu kişiler maalesef ki maaş bordrosuz olarak çalıştıkları için gelirlerini belgeleyemezler.

Maaş bordrosu olmayanlar kredi alabilir mi?

Maaş bordrosu olmayanlara kredi veren bankalar konusunda; Özellikle maaş müşterilerinin bir çoğundan gelir belgesi istenmemektedir. Düzenli olarak her ay maaşı kendi bankasına yatan kuruluşlar, ödeme kısmında sorun yaşanmayacağı için bu kategorideki müşterilerden belge talep etmezler. Bununla birlikte kredi puanı olumlu olan, esnek hesap ya da vadeli mevduat, para transferleri ve otomatik ödeme talimatı gibi işlemleri kendi bankasından alan müşterilerine de bordrosuz kredi verebilmektedirler. Maaş bordrosuz kredi veren banka şubeleri bazı durumlarda da kefil ya da teminat talep edebilmektedirler. Şahsi olarak bir geliriniz yoksa bu durumda;Öğrenci iseniz ailenizi, ev hanımı iseniz eşinizi kefil olarak gösterebilirsiniz. Tabi ki gösterdiğiniz kefilin gelir belgesi bulunmalıdır. Teminat olarak da üzerinize kayıtlı bir taşınmaz varsa(arsa, tarla, araba,dükkan, konut gibi) bu gayrimenkulü bankaya teminat olarak sunabilirsiniz. Bu şekilde beyan edilen teminatın belirli bir limitine kadar kredinizi çekebilirsiniz.

Maaş bordronuz mevcut değilse konut kredisi çekme ihtimaliniz yok denecek kadar azdır. Çünkü konut kredisi, kredi limitleri yüksek tutarlardan oluşmaktadır. Maaş bordronuz bulunmadan genellikle ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Daha önceden çektiğiniz bir kredi ya da kredi kartı borcunuz halen düzensiz ödemelerle devam ediyorsa ve maaş bordronuz da yoksa ihtiyaç kredinizin onaylanma ihtimali çok düşüktür.

Maaş bodrosu olmayanlara kefilsiz senetsiz krediler

 • Odeabank gelir belgesiz kefilsiz kredi veren bankalar arasında yer alır. Odeabank; Kamu çalışanlarına maaşlarının 20 katına kadar kredi imkanı sunmaktadır.
 • Denizbank’ın Web’de kredi paketi ile 36 ay taksit imkanından faydalanabilirsiniz.
 • Garanti bankası gelir belgesiz kefilsiz kredi hizmeti sunar. Garanti bankasının İlk kredim kampanyası ile; Garanti bankasından ilk kez kredi kullanacaklara özel indirimli faiz oranları vardır. Herhangi bir maaş bordrosu ve gelir belgesi şartı yoktur.
 • Finansbank Online kredi kampanyası ile kefilsiz, imzasız ve evraksız bir şekilde bu krediden yararlanabilirsiniz. Şubeye gitme zorunluluğu yoktur krediye online olarak başvuru yapabilirsiniz.
 • Akbank Direkt kredi paketi ile 36 ay taksit olanağını kullanabilirsiniz. Evinizden, Akbank şubesine bile gitmeden anında 15.000 TL’ye kadar olan finansal açıklarınız için kredi çekebilirsiniz. Direkt krediye imzasız, gelir belgesiz ve kefilsiz olarak sahip olabilirsiniz.
 • Ing bank gelir belgesiz kredi Ing bank da maaş bordrosuz kredi veren bankalardan bir diğeridir. Ing bank’ın mini kredi paketi ile 3.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.
 • Teb bankasının Cepteteb uygulaması ile 15.000 TL’ye kadar 36 ay vade imkanı ile %1,30 faizli gelir belgesiz krediye sahip olabilirsiniz.

About krediverenbankalar

5 comments

 1. İhtiyaç kredisi

  Ihtiyacim var veriniz lutfen

 2. Kefilsiz maas bodrusu olmadan kredi nasil cekebilrim

 3. Krediye ihtiyacim var lutfen yardimci olurmusunuz

 4. 4 yıldır çalışıyorum aynı işyerinde 8 aylık sigortam var kefilsiz 5 bin tl çeke bilirmiyim iş bankasına yatiyo masim ancak başvuru yaptim kefil istedi başka bankaya gitsem kefilsiz vere bilirlermi kiredi

 5. KADİR İLDEN

  deyerli arkadaşlar sigortasıs işte calışıyorum ama şu an icin onbin tele ihtiyacım var bana yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir