Home - Kredi Notu - Kredi Notuna Bakmayan Bankalar
Kredi Notuna Bakmayan Bankalar
Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

2019 yılında kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar

2019 yılında kredi notuma bakmadan kredi imkanı sağlayan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar sektöre yeni giriş yapmış ve müşteri kitlesini arttırmayı hedefleyen bankalar olarak bilinmektedir. Kredi Notu hepimizin de bilmiş olduğu gibi bireylerin bankalar ve finansal kuruluşlar arasında bir köprü oluşturan sistemdir. Kredi notu çıkmadan önce yani geçmiş yıllarda bankalar kimlik bilgileriniz ile sizi sorgulamaktaydılar. Başvuru yapmadan önceki yıllarda bankalar ile olan iletişimleriniz göz önünde bulundurularak kredi talebinize cevap verilirken 2019 yılında Kredi notuna bakılarak banka işlemleri göz önüne alınmaktadır. Bir çok banka kredi notu ortalamasına bakarak müşterilerinin kredi taleplerini karşılarken çok sayıda banka kredi notuna bakmadan kredi talebinize cevap vermektedir. Bu sebeple bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için Kredi Notuna Bakmayan Bankalar adlı başlığı ele alarak sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Kredi Notuna bakmadan kredi veren bankalar ve çalışma sistemleri
Kredi Notuna bakmadan kredi veren bankalar ve çalışma sistemleri

Kredi Notuna bakmadan kredi veren bankalar ve çalışma sistemleri

Kredi notuna bakmadan finansman ihtiyacınızı karşılayan bankalar elbetteki bulunmaktadır. Bu bankalar sektöre yeni giriş yapmış olan banklar olduğu gibi köklü olan bankalarda not ortalamasına bakmadan kredi talebinize cevap vermektedir. Öncelikle Kredi notu düşük olan vatandaşlarımız için ve sicili temiz olmayan vatandaşlarımız için kredi veren bankaların başında Fibabanka yer alırken bu bankanın yanı sıra diğer bankalarda kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedirler. Kredi notuna bakmadan finansman ihtiyacınızı karşılayan bankaların çalışma sistemleri şu şekilde olmaktadır. Bankaya kredi talebinde bulunan vatandaşların öncelikle kimlik bilgileri ve gelir belgeleri istenmektedir. Kimlik bilgilerinizden sizin daha önceden bankalardan kırmızı çizgi alıp almadığınız kontrol edilir. Daha sonrasında is gelir belgeniz gözden geçirilir. Kara listeye girmemiş iseniz ve her ay düzenli olarak yüksek oranlarda maaş alıyorsanız Finansman ihtiyaçlarınız için başvuru da bulunmuş olduğunuz bankalar kredi notuna bakma gereği duymazlar. Geçmiş olduğumuz yıllarda bankalar ile hiç bir kısıntı yaşamamış iseniz ve geliriniz yüksek ise talep etmiş olduğunuz oranda krediniz yüksek bir olasılık ile kabul edilecektir.

https://www.fibabanka.com.tr/

Kredi notu düşük olanlar nasıl kredi çekebilirler?

Kredi notu düşük olan vatandaşlarımız krediye ihtiyaç duymuş olduklarında alacakları cevapların olumsuz olduklarını bile bile bankalara kredi başvurusu yaparlar. Fakat bankalar kredi notu düşük olan vatandaşlara kredi vermekten kaçınırlar. Bunun sebebine bakıldığında ise müşteriler ile sıkıntılı bir durumda kalmak istememeleri ile alakalı olduğu ortay çıkmaktadır. Kredi notu düşük olan vatandaşlarımız için kredi imkanı sağlayan elbette ki bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar genellikle yeni kurulmuş olan bankalar olduğu gibi müşteri kitlesini arttırmak isteyen bankalarda olmaktadır. Bu bankalar dönem dönem avantajlı kredi paketleri düzenleyerek müşterileri kendilerine çekmiş oldukları gibi aynı zamanda kredi notuna bakmadan kredi imkanı sağladıklarını da dile getirerek çok sayıda vatandaşımızın başvuru yapmasını ve aynı zamanda kredi çekmesini sağlamaktadırlar. Kredi notu düşük olan vatandaşlarımız sitemizde daha önceden yayınlamış olduğumuz kredi notu 800 puana kredi  veren bankalar adlı yazımızı inceleyerek ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Kredi Notu nasıl ve neden düşer?
Kredi Notu nasıl ve neden düşer?

Kredi Notu nasıl ve neden düşer?

Kredi notu banka müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar ile yapmış oldukları alış verişler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Kredi Notu bazen çok iyi sonuçlar verirken bazen ise istenmeyen sonuçlarında ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Yani kredi notu bizim bankalar ile olan ilişkilerimizi analiz ederken düzenli ve zamanında yapmış olduğumuz ödemeler karşılığında yüksek notlara sahip olmamızı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra notu düşük olan vatandaşlarımızın da geçmişlerinde bankalar ile yaşamış oldukları sorunların olduğunu göstermektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda kredi notu nasıl ve neden düşer gibi sorularla karşı karşıya kalmaktayız. Bu sebeple de özellikle bu konuyu ele alarak sizleri bilgilendirmek istedik. Kredi notunun neden ve nasıl düştüğünü aşağıda maddeler halinde siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

  • Kredi notunuzun düşmesindeki en büyük etken zamanında ödenmeyen krediler ile alakalı olmaktadır.
  • Kredi kartı ödemelerinin zamanında ödenmemesi ve düzensiz olarak ödenmesi
  • Bankalar ile yapmış olduğunuz işlemlerde daha önceden kırmızı çizgi yemiş olduğunuzda kredi notunuz düşer.

Sizlerde kredi notuna bakmayan banklar ile iletişime geçerek finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve düzenli olarak ödemelerinizi yapmış olduğunuzda ise kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir