Home - Kredi Notu - Kredi Notu Ne Kadar Zamanda Yükselir

Kredi Notu Ne Kadar Zamanda Yükselir

Kredi kartı günümüzde neredeyse herkesin kullandığı bir finansman hizmetidir. Bütün bankalar bu kredi kartı hizmetini vermektedir. Artık bu kredi kartlarında ki ödemeleriniz büyük önem kazanmış durumdadır. Bunun sebebiyse hayatımızda bulunan kredi notlarıdır. Kredi notları sayesinde bütün bankaların müşteri seçme şansları bulunmaktadır. Kredi notlarını tüm bankalar görmektedir. Peki bu kredi notu nedir? Kredi notları sizin eskiden bu zamana kadar bankalarla aranızda olan finansman işlemleridir. Bütün finansman işlemleriniz bu kredi notlarında belli olmaktadır. Bankalara olan geri ödemeleriniz kredi notlarını belirlemede ki en önemli etkendir. Bankalar genel olarak kredi notlarını 0 ile 1900 arasında değerlendirmektedir. Kredi notunuz ne kadar yükseklerde ise o kadar kolay kredi alabilir ve çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Kredi notu bir nevi sizin kredi alma karneniz gibidir. Kredi notu düşük olan kişilere bankalar kredi ve kredi kartı tahsil etmezler. Eğer ki kredi notunuz düşük ise bunu çeşitli yollarla yükseltmeniz sizin için her zaman fayda sağlayacaktır. Acil bir ihtiyacınızda bankaya başvurduğunuz zaman karşınıza kredi notları çıkacaktır.

Hemen Bir Düşüş Ve Hemen Bir Çıkış Olmuyor

  • Kredi notlarınız aniden düşüş gösterip, aniden yükseliş gösteremezler. Bu kredi notu dağılımı tamamen zamanla olacak şeylerdir. İlk olarak kredi notu neden düşer bundan bahsedelim sizlere. Kredi notlarınız ilk olarak bankalara olan borcunuzu ödemediğiniz zaman kredi notunuz düşecektir. Bu borçları ödememeniz durumunda rizikonuz yükselir ve kredi notlarınıza da bu durum yansımaktadır. Bu gibi durumlarda sıkıntılı süreç içerisinde olan kişilerin aniden kredi notları düşürülmez. Belirli bir süre içerisinde ödemelerinize hala devam etmiyorsanız kredi notlarınız aşağıya doğru çekilir. Bilmeniz gereken bir konuda aniden kredi notlarınızı yükseltemezsiniz.
  • Kredi notunuzu yükseltmeniz için ise en az 6 ay kadar bir süreye ihtiyaç vardır. Bu 6 ay içerisinde borçlarınızı düzenli ödemeye geçmiş hatta bitirmiş olmalısınız. Sonrasında ise bankada bir hesap açıp düzenli bir para giriş çıkışı sağlamanızda oldukça önemlidir. Bunun dışında kredi kartı kullanımlarınız sonrasında ki ödemeleri düzenli şekilde ödemeniz kredi notunuzun yavaş yavaş yükselmesine sebep olur. Bankalar kredi notlarına aşırı önem verirler. Bankalar kredi notlarına bakarak geri ödemelerde kendilerini garantiye alırlar. Geri ödeme yapamayacak olan vatandaşlara kredi imkân ve kredi kartı fırsatları sunmamaktadırlar.

Kredi Notunu 6 Ay İçinde Yükseltmek İçin

Kredi notunuz bir şekilde düşmüş ise ve kredi notunuzun yüksek olmasına ihtiyacınız var ise kredi notlarınızı 6 ay içerisinde düzeltme imkânınız vardır. Fakat bu durum için öncelikle borçlarınızı düzenli şekilde ödemeniz ve bütün bankalara olan borçlarınızı kapatmanız gerekmektedir. Kredi kartı borçlarınızı daha çok faize uğramadan kapatmanız hem sizin yararınıza hem de kredi notunuzun yararına olacaktır. Ayrıca bankaya borçlarınız için otomatik ödeme talimatları vermenizde önemli bir etkendir. Bu konu için en başta da söylediğimiz gibi en önemli olay borçlarınızı zamanında ödemenizdir. Borçlarınızı zamanında öderseniz notlarınızı yükseltirsiniz. Eğer ki ödemelerinizi gerçekleştiremiyor ve imkânınız yok ise bu durumu bankayla konuşup yapılandırma işlemi için başvuru yapmanız sizin için ödemelerinizi rahatlatacak bir işlem olacaktır.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir