Home - Hayvan Kredisi - Köye dönüş kredisi
koye donus kredisi
koye donus kredisi

Köye dönüş kredisi

Köye dönüş kredisi

Köyü dönüş kredisi veren bankalar, hangi bankalar köye dönüş için kredi veriyor, devlet destekli köye dönüş kredisi nasıl alınır, köye dönmek isteyenler için kredi imkanı, inek, koyun, tavuk, tarla almak için krediler haberimizde..

Köye dönüş parası, yardımı, teşviki ve projesi

Son yıllarda şehirden köye dönerek, üretim veya çiftlik yapmak isteyen kişilere Devlet teşvik vermeyi amaçlamaktadır. Devlet tarafından üretimin artması, gereksiz göçün önlenmesi ve özellikle de, iç anadolu bölgesinde tarım ve hayvancılığın desteklenmesidir. Gerek ipard projesi, gerek ipard2 projesi ile de, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Projeleri dahilinde, birçok ilde tarım ve hayvancılık alanında köye dönüş kredisi verilmeye devam etmektedir.

KOSGEB Devlet Destekli Hibe Krediler

Kosgeb tarafından da, köyde yaşayan veya çiftlik kurmak isteyen kişilere, Devlet destekli 50 bin lira hibe kredi ve 100 bin lira faizsiz kredi verilmektedir. Kosgep hibelerinden faydalanmak isteyen gençlerin köye dönüş teşviklerine başvurmaması gerekmemekte olup, Kosgeb kredisi Kosgeb kredisi veren bankalardan veya Devlet destekli kredi veren bankaların kredilerinden faydalanabilmektedirler.

Hayvancılık kredisi veren bankalar

Tarım ve hayvancılık ile uğraşanlar için;

Devlet destekli küçükbaş hayvancılık, (Koyun, keçi yetiştiriciliği)
Büyükbaş hayvancılık kredisi (İnek, manda ve benzeri sığır yetiştiriciliği)
Kümes hayvanı yetiştiriciliği (Tavuk, hindi, kaz, ördek vb.)

Kurban bayramında satmak üzere hayvan almak için, süt üretimi için, et üretimi için, yumurta ve beyaz et üretimi için kredi veren bankalar olduğu gibi, Ziraat Bankasından devlet destekli  Hayvan almak için kredi veren bankalara başvuruda bulunabilirsiniz.

Devlet destekli köye dönüş kredi başvurusu

Sitemiz üzerinden, en uygun vadeli, faizsiz, geri ödemesiz, Devlet teşvikli Köye dönüş kredisi, hibe ve teşviklerini inceleyebilir, internet üzerinden online kredi başvurusu yapabilirsiniz.

About krediverenbankalar

3 comments

  1. Bende yararlanmak istiyorum yardim

  2. Köye dönüş yapmak istiyorum, köyde hayvancılık yapmak istiyorum, lütfen yardımcı olun.

  3. ben mesut ersoy koyune donmek istiyorum fakat koydeki evimin tamiri için 15 000’tl gerekiyor ben emekliyim yaptıracak gucum yok devlet den bunun için kredi nasıl alırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir