Home - Krediler - 2019 Kosgeb Turizm Kredisi İle İlgili Detaylar

2019 Kosgeb Turizm Kredisi İle İlgili Detaylar

Kosgeb Turizm Kredisi

KOSGEB Turizm Kredisi, Turizm sadece ülkemizin değil neredeyse her ülkenin baş tacı bir konumda bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde turizm bölgeleri oldukça fazladır ve dünya çapında da ismini duyurmuş bu konuda emin adımlarla yoluna devam eden, turizm konusunda oldukça gelişmiş olan ülkemiz özellikle Ege ve Akdeniz sahillerinde Antalya, Muğla, İzmir olarak dikkatleri üstünde toplamakta bu nedenle de turistlere sunulan bu güzellikler, finansal açıdan da önem taşımaktadır. Herkesinde bildiği üzere hoş gözüken şeyler her ne olursa olsun oldukça pahalıdır ve bu konuda turizm ile uğraşan bireylerimiz veya kurumlarımız sıkıntı çekmektedir. Sırf bunu düşünerek ve ülke ekonomimize katkı olsun diye bankalarımız turizm ile uğraşan müşterilerine oldukça güzel kampanyalar içerisinde çok güzel kredi imkanları sunmuştur. Turizm gelirleri bir ülke için oldukça önemlidir. Sıcak para akışı ve ekonomideki yükseliş her ülke adına sevinç verici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumdan ise en çok yararlanması gereken ülke bizim ülkemizdir. Türkiye`mizin her yeri baştan aşağıya turistik bölgedir ve hemen her yerde oldukça güzel eserleri bünyesinde barındırmaktadır. İstanbul başta olmak üzere daha bir çok şehirde de bunlara rastlamak pekte zor değildir.

Ülkemizin turizm adına yaptığı belli başlı projeler ve yatırımlar bulunmaktadır. Ama ne yazık ki son zamanlarda ülke dışı ve ülke içi bazı sıkıntılar turizm açısında , ülkemize turist girişini engellemektedir. Ülke terörü ve çeşitli terör örgütlerinden kaynaklanan zararlar ülkemize turizm açısından da büyük darbe vurmaktadır. Yaşanan bu durumlar neticesinde ülkemizin kalkınmasını turizm ile gerçekleştirmek isteyen devletimiz ülkemize ve esnafımıza can suyu olacak projeler yaparak bu doğrultuda teşvik kredisi gibi büyük bir yardım sağlayarak yatırımcılarında yüzünü güldürmektedir.

Turizm Teşvik Kredisi Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

Esnaf olmak isteyenler , yatırımcılar ve yenilemeye gitmek isteyen esnaf için devletimiz turizm sektörü için hibe ve faizsiz kredi desteği sağlamaktadır. Yapılan bu destekler KOSGEB tarafından karşılanırken , yardımlar otel , pansiyon ve hotel yapımları içinde sağlanmaktadır.

Faizsiz kredi seçenekleri açılmak istenen dinlence , eğlence , kültür ve sanat mekanları içinde sağlanmaktadır.

Geri ödemesiz kredi destekleri ise KOSGEB aracılığı ile hotel , apart , otel ve pansiyon gibi işletme kuranlara verilmektedir.

Turizm Teşvik Kredisi Almak İçin Şartlar Nelerdir ?

KOSGEB vasıtası ile yapılmakta olan kredi ve hibe yardımları için yapılması gereken KOSGEB kurslarına katılarak , başarılı olma dahilinde girişimcilik sertifikası sahibi olmaktır. Ücretsiz olan bu kurslara başvurunuz dahilinde 81 ilde 88 müdürlük tarafından belirlenmiş ve size en yakın yerde sizde başlayabilirsiniz. Kurs sonunda başarılı olmanız dahilinde KOSGEB turizm kredisi alma şansını elde etme şansını büyük çoğunlukla elde edersiniz. Kurs sonucu KOSGEB sizlerden bir iş planı oluşturmanızı isteyecektir. İyi bir iş projesi ve planı olan girişimcilerin meslek sahibi olmasını sağlayan KOSGEB , iyi bir iş planınız olmaması halinde sizlere hibe veya teşvik kredisi vermeyecektir.

Almakta olmak istediğiniz Turizm teşvik kredisini almanız görüldüğü gibi kolay değildir. Yani her önüne gelene bu kredi olanakları sağlanmamaktadır. Bu kapsam dahilinde kredi veya hibe almanız için ise önemli bir hususta açmak istediğiniz yerdir.

Kredi Alabilmek İçin Açmam Gereken İşletme Nedir ?

  • Otel
  • Pansiyon
  • Apart
  • Kütüphane
  • Müze
  • Botanik Bahçe
  • Hayvanat Bahçesi

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir