Home - Krediler - KOSGEB Teşvikleri Ve Avantajları

KOSGEB Teşvikleri Ve Avantajları

KOSGEB Teşvikleri Ve Avantajları

KOSGEB, ülkemizde birçok konuda girişimcilere destek olmaya çalışan ve bu destekler için projeler, planlar hazırlayan kurum yine yeni bir projesiyle karşımıza çıkmakta. Bundan önceki projelerinde olduğu gibi girişimci kişilere geri ödemesiz krediler ya da faizsiz kredi imkanları gibi fırsatlar verecektir. Özellikle yaş olarak genç olan girişimci vatandaşlarımıza birçok desteği esirgemeyen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, genç girişimci desteği adı altında kendine proje sunan kişilere 18 ile 30 yaş arasında olmak zorunluluğu ile girişimcilere hibe kredisi desteği vermektedir. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı sağlamış olduğu geri ödemesiz kredi destekleriyle beraber sıfır faizli kredi imkanlarını da elinde bulundurmakta ve girişimci kişiliklere temin etmektedir.

  • KOSGEB’den Sıfır Faizli Kredi Ve Geri Ödemesiz Hibe 2019

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kuruluşundan bu yana her sene verdiği geri ödemesiz destekler ile ün kazanmış ve birçok girişimcinin hayallerini gerçeğe dönüştürmesinde büyük destek sağlamıştır. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı verdiği hibe krediler ve sıfır faizli krediler ile her girişimcinin önünü açmış bulunmaktadır. İçinde bulunduğumuz 2019 yılında da bu desteklerine devam etmekte olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı bu destekleri sağlarken belirli kriterlere ve şartlara uyan kişileri önceliğe almaktadır. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı bu destekleri sağlarken belirli şartlar ve koşullar altında sağlayarak kişilerin bir filtrelemesini yapmaktadır. Her girişimciyim diye bu desteklerin sağlanması zaten kötü durumlara yol açabilmektedir.

  • KOSGEB Destekleri Alabilmek İçin Gerekenler

KOSGEB ülkemizdeki birçok girişimciye yardımlarıyla bilinen ve destek sağlayan bir kurumdur. Yeni bir iş kuracak olan girişimcilerin 50.000 TL geri ödemesiz hibe olarak aynı zamanda da 100.000 TL sıfır faizli kredi imkanlarından faydalanabilmek için bir eğitim almaları gerekmektedir. Bu destekleri alabilmek için en yakın KOSGEB müdürlüklerine giderek müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Bu müracaatla birlikte Uygulamalı Eğitimcilik Eğitimini almaları sağlanır. Bu başvurunun sonrasında ise testi başarıyla geçen vatandaşlar Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alabilmeye hak kazanacaklardır. Bu kişilerin kursa giriş kayıtları bu testin sonrasında yapılır.

  • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini almayan bir girişimci kesinlikle KOSGEB’in düzenlediği ve sağladığı imkanlardan faydalanamazlar. Bu eğitimlere müracaat edilmeli sonrasında sınavı geçerek bu eğitimin yeterli şekilde alınması şarttır. Bu eğitim yeterli sayıda kişinin talebi olduktan sonra bütün illerimizde gerçekleşmektedir. Bu kurs tamamen KOSGEB tarafından hazırlanmıştır ve herhangi bir ücrete tabi tutulmayacaktır. Bu kursu başarıyla tamamlayan girişimci kişiler, Girişimci belgesine sahip olacaklardır. Kosgeb desteklerin bu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında Girişimci belgesi almaya hak kazanan vatandaşlar yararlanabilmektedir. Tabi ki sadece bu girişimcilik belgesiyle olay bitmeyecektir. Bu konuda başvuru yapacağınız zaman sizden bir iş planı talep edilecektir. İlk olarak iş planınızı çok iyi yapmalısınız. Tamamıyla iş planı başvurunuzdaki en önemli etkendir. İyi bir iş planı iyi bir yatırım gerektirir. Gelir gider hesaplamasına kadar iyi bir iş planı çıkartabilir ve sunabilirseniz bu desteklerden faydalanacağınızın müjdenizi zaten alacaksınız. Bu desteklerin tamamı KOSGEB ve İş-Kur birliği ile düzenlenmektedir.

  • KOSGEB Veri Tabanı

Sunacağınız iş planlarını onaylattıktan itibaren veri tabanında kayıt altında bulundurmanız gerekmektedir. İş yeri bilgilerinizin tamamını KOSGEB veri tabanına kaydettirmeniz gereklidir. Kosgeb veri tabanına kaydınız gerçekleşmiş ise Girişimci Kobi Beyannamesini ayrıca da Kobi Bilgi Dokümanını doldurmanız gerekmektedir. Kalan diğer evrak ve belgeler size yetkililer tarafından belirtilecektir. Bu belgelerinde tamamlanmasıyla birlikte bu desteklerden kolaylıkl

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir