Home - İşyeri Açma Kredisi - Kosgeb destekli işyeri açma kredisi veren bankalar
Devlet destekli iş kurma kredisi
Devlet destekli iş kurma kredisi

Kosgeb destekli işyeri açma kredisi veren bankalar

İş kurma, dükkan açma kredisi 2019

Devlet destekli iş kurma kredisi almak isteyenlere özel kosgeb işyeri açma kredisinden daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere eğer devlet destekli bir işyeri açacaksanız birinci seçeneğiniz KOSGEB olmalıdır. Kosgeb işyeri açma kredisi veren Türkiye Cumhuriyetine bağlı bir devlet kurumudur. 50.000 TL’ye kadar hibe kredi veren kosgebin bazı şartları bulunmaktadır. Bu şartlar ise şunlardır.

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Kosgebin düzenlediği kurslara katılmış olmak
 • Kosgebin düzenlediği kursları başarı ile tamamlamış olmak
 • Güzel bir iş fikrine sahip olmak
 • İş kurabilecek kapasiteye ve yöneticiliğe hakim olabilmek
 • İş projesi sunabilmek

İş kurmak için faizsiz kredi nasıl alınır

Kosgeb 50.000 TL hibe kredi ve 100.000 TL faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Kosgeb ile birlikte bir işyeri açmak için üstte verdiğimiz kriterleri yerine getirmeli ve bazı evrak kayıt işlemlerini tamamlamış olmanız gerekmektedir. İşkur ve kosgebin ortak geliştirdiği kurslara katılmalı ve bu kursları başarıyla tamamlayıp kurs sürecinde size öğretilen proje yapmayı kendi iş fikriniz ile birleştirip oraya güzel bir proje çıkartıp bunu kosgeb yetkililerine onaylatmanız gerekmektedir. Yine aynı şekilde daha önceki yazılarımız da bahsettiğimiz üzere Kosgeb’in işyeri kurma kredisi verebilmesi için Uygulamalı girişimcilik eğitimi programını tamamlamanız gerekiyor bu kurslara ise işkur il müdürlüklerinden başvuru yapabilir ve tüm detaylı bilgiyi oradan da alabilirsiniz.

Devlet destekli işyeri açma kredisi başvurusu

Devlet destekli işyeri açma kredisi başvurusu için ” Uygulamalı girişimcilik eğitimi ” kursunu başarı ile tamamladığınız da sizde artık bir iş yeri açabilir ve kosgeb desteği alabilirsiniz. Eğitim süresince öğrendiğiniz şeyleri aklınızın bir köşesine kazımalı ve projenizi yaparken bunların hepsini göz önünde bulundurmalısınız.  Daha hızlı onay alabilmeniz için bu çok önemli bir faktördür. Projenizi yaptığınızı ve onay aldığınızı varsayarak yazıma devam ediyorum. Bunu örneklendirmem gerekirse aşama aşama geçeceğiniz tüm detayları şöyle söyleyebilirim.

 1. Kosgeb’e başvurdunuz.
 2. İşkur ve kosgeb ortaklığı ile kursa katıldınız.
 3. Uygulamalı girişimcilik kursunu başarı ile tamamladınız.
 4. Projenizi sundunuz.
 5. Projeniz onay aldı ve kosgeb size destek vermeye karar verdi.

Bundan sonrası ise şu şekilde gerçekleşecek projenize uygun şekilde dükkan kiralayacaksınız. Metrekare hesabını vs. iyi yapmalısınız daha sonra kosgeb yetkilileri ile birlikte kiralayacağınız dükkan için araştırma yapmalısınız.

Yetkililer iş potansiyeline çevrede ki rakip firmalara bakacaklardır.

Eğer yetkililer de bu işe onay verirse dükkanınız için kosgeb ödeme yapacaktır. (Kira,fatura vs.) sizin tek yapmanız gereken dükkan içinde ki harcamalarınızın hepsini faturalandırmak olacaktır. Eğer kosgeb’ten geri ödeme almak istiyorsanız bunu yapmalısınız yoksa laf ile kimse size geri ödeme yapmayacaktır. Dükkan açmak için çeşitli teşvikler ve devlet destekli proje kapsamında kredi almak isteyen girişimcilere bankalar ve devlet kurumları çeşitli destekler vermektedir. İşyeri kredisi veren bankalar müşterilerine uygun faiz oranı ve esnek ödeme olanakları ile yardımcı olurken, proje bazlı teşvik destekleri ile devlet dükkan açmak isteyenlere yardımcı olmaktadır.

Kosgeb hibe kredisi almak isteyenler Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak zorundadırlar. Sertifika sahibi genç girişimcilere iş planları dahilinde yaptıkları başvurular sonucunda onay alan iş projelerine devlet desteği olarak 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi verilmektedir. Bu hibe krediler açılacak olan tesisin araç gereç ve ekipman alımlarında kullanılmaktadır.

Dükkan açmak için Ziraat bankası işyeri kredisi

Ziraat bankası devlet bankası olması nedeniyle anlaşmalı oldukları Kosgeb  ve Tarım il müdürlükleriyle çeşitli projelerin desteklenmesi kapsamında hibe krediler ve sıfır faizli krediler vermektedir. İşyeri açacakların en büyük sorunu olan sermaye ve nakit ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli bankalar krediler vermektedir.

Halkbankası Kosgebin anlaşmalı olduğu bankalar arasındadır. Tarım ve hayvancılık devlet hibe kredileri veren Ziraat bankası gibi dükkan açmak ve dükkandaki ekipmanların alımlarında harcamaların ödenmesi için çeşitli hibe ve sıfır faizli krediler ile destek olmaktadır.

Yapı kredi bankası da işyeri kredileri ile açacakları müşterilerine açacakları dükkandaki nakit ihtiyaçlarının ve sermayelerinin karşılanması amacıyla diğer bankalar gibi müşterilerine özel cazip ödeme olanakları ve uygun faiz oranları ile işyeri kredileri vermektedir.

Avrupa yatırım fonu ile işyerleri için gerekli finansman ihtiyacının karşılayabilirsiniz. Uygun ödeme koşulları ve faiz oranları ile işyeri kredisi almak için en yakın Garanti şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

About krediverenbankalar

2 comments

 1. Hindi.civcivi almak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir