Home - Hibe ve Teşvikler - KOSGEB Destekli Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır?
KOSGEB Destekli Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır?
KOSGEB Destekli Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır?

KOSGEB Destekli Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır?

Beyaz Eşya Bayiliğinde KOSGEB destek kredisi

Devletimiz KOSGEB destekli hibe krediler vererek girişimcilerimizi desteklemiş olduğu gibi aynı zamanda bir çok konuda da desteklerini vermeye devam etmektedir. Bu desteklerden bir tanesi de Beyaz eşya bayiliği almak isteyen girişimcilerimize sunulmaktadır. Beyaz eşya dükkanı açmak veya Beyaz eşya bayiliği almak için KOSGEB desteklerinden yararlanarak daha rahat ve daha avantajlı olabilir ve yüksek kar marjı getiren sektöre giriş yapmış olursunuz. Bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için KOSGEB Destekli Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır? adlı başlığa değinerek ve aynı zamanda Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır, Hangi firmalar beyaz eşya bayiliği vermektedir, Kosgeb destekli beyaz eşya bayiliği, Kosgeb anlaşmalı bankalar hangileridir, Beyaz Eşya Bayiliği Dışında Farklı Sektörlerden Bayilik Almak İsteyen Girişimciler Kosgeb Desteklerinden Yararlanabilir mi? gibi başlıklar hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır
Beyaz Eşya Bayiliği Nasıl Alınır

Beyaz eşya bayiliği nasıl alınır?

Beyaz eşya bayiliği almak için öncelikle bu sektörde bulunan tüm beyaz eşya firmalarını araştırmanızı tavsiye ederiz. En çok tercih edilen, en karlı ve en avantajlı olan firmanın bayiliğini almanız sizin avantajınız olacaktır. Firmalar hakkında ön araştırma yaptıktan sonra size bayilik verecek olan ve size en uygun olan firma yetkilileri ile iletişime geçerek bayilik almak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Başvuruda bulunmuş olduğunuz firma da size bayilik vermeden önce ürünlerini garanti altına almak adına sizinle bir anlaşma yaparak teminat mektubu imzalamanızı isteyeceklerdir. Hazırlayacağınız teminat mektubu firmadan firmaya değişiklik gösterebileceği gibi ürün miktarına ve ürün çeşitliliğine göre de değişiklik gösterecektir. Hazırlayacağınız teminat mektubu ortalama olarak 150.000 lira civarında olacaktır. Teminat mektubunun ardından bayilik başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu formda yer alan tüm bilgileri eksiksiz ve yanlışsız olacak şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise başvuru formunuz dikkate alınarak bölge müdürü tarafından incelemeye alınacaktır. Bayilik almak istediğiniz firmanın bölge müdürü başvurunuzu onayladıktan sonra sizinle yüz yüze görüşerek küçük bir sözlü mülakata tabi tutacaktır. Sözlü mülakatı da başarılı bir şekilde geçmiş olursanız eğer firmanın istemiş olduğu şartları tamamlamalı ve belediyeden gerekli olan evrak ve izinleri alarak işletmenizi kurabilirsiniz.

Hangi firmalar beyaz eşya bayiliği vermektedir?

Beyaz eşya bayiliği almak isteyen girişimcilerimiz yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi öncelikle bu sektörde en çok tercih edilen ve en avantajlı olan firmaları araştırmalı ve bu konu hakkında geniş çaplı bilgiler edinmelidir. Bayilik imkanı sunan beyaz eşya firmalarının listesi aşağıdaki yazımızda sırası ile yer alacaktır.

 • BOSCH
 • ARÇELİK
 • VESTEL
 • BEKO
 • REGAL
 • SONY
 • SIEMENS
 • PROFİLO
 • ARISTON

saymış olduğumuz maddeler dışında da bir çok firma bayilik imkanı verirken ülkemizde en çok tercih edilen firmaların listesini sizlerle paylaşmak istedik.

KOSGEB Destekli Beyaz Eşya Bayiliği
KOSGEB Destekli Beyaz Eşya Bayiliği

KOSGEB Destekli Beyaz Eşya Bayiliği

KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyen girişimcilerin öncelikle girişimcilik sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Girişimcilik sertifikası olmayan vatandaşlarımız ise Girişimcilik destek programlarından yararlanabilirler ve KOSGEB’in hibe kredilerinden ve faizsiz kredi imkanlarından yararlanmanızı sağlayacaklardır. Beyaz eşya bayiliği almak isteyen girişimcilerimiz ise firmalara başvuru yaptıktan sonra KOSGEB’in sunmuş olduğu hibe kredilerden yararlanabilirler. Beyaz Eşya Bayiliği almadan önce KOSGEB iş planı projesi hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlamış olduğunuz bu iş projesi ile KOSGEB desteklerinden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

 • Ziraat bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Akbank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Finans Bank
 • ING bank

maddeler halinde saymış olduğumuz bankaların dışındaki bankalarda KOSGEB ile anlaşmalı olan bankalar arasında yerini alırken Hibe kredilerden yararlanacak olan ve faizsiz kredi imkanından yararlanacak olan girişimciler bu bankalardan herhangi biri ile iletişime geçerek Hibe kredilerden yararlanabilirler.

Beyaz eşya bayiliği dışında farklı sektörlerden bayilik almak isteyen girişimciler KOSGEB Desteklerinden Yararlanabilirler mi?

Beyaz eşya bayiliği dışında farklı bir sektör üzerinde bayilik almak isteyen girişimcilerin KOSGEB kredilerinden yararlanması elbette ki mümkün olacaktır. Burada önemli olan girişimcilik sertifikasına sahip olmanız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmanız gerekmektedir. Gıda sektöründe, Yiyecek sektöründe, Teknoloji sektöründe, Aksesuar Sektöründe, Kozmetik sektöründe ve daha bir çok alandaki sektörler üzerinde bayilik almak istemiş olduğunuzda KOSGEB hibe kredileri için başvuruda bulunabilir ve KOSGEB şartlarına uyum sağlamış olduğunuz taktirde hibe kredileri alabilir ve firmalardan bayilik alarak işletmenizi kurabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir