Home - Hibe ve Teşvikler - KOSGEB Desteği İle Kurulan İşletmeler
KOSGEB Desteği İle Kurulan İşletmeler
KOSGEB Desteği İle Kurulan İşletmeler

KOSGEB Desteği İle Kurulan İşletmeler

KOSGEB Girişimcilik Destekleri

KOSGEB desteği ile son dönemlerde çok sayıda işletme kurulmuş olup bir çok gencimizin ve girişimcilerimizin hayallerini gerçekleştirmelerini saplayacak finansman desteğini sunmaktadır. Böylece hem ülke ekonomisi canlanmakta hemde kurulan işletmeler sayesinde daha fazla para döngüsü meydana gelmektedir. KOSGEB girişimcilerimiz için 50 bin liralık hibe kredi desteği sağlarken aynı zamanda küçük ve orta büyüklükteki işletmelerimiz için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Tüm bu desteklerden yararlanmak için öncelikle KOSGEB şartlarına uyum sağlıyor olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise yapmak istemiş olduğunuz iş projenizi hazırlamalısınız. Projenizi hazırlarken uzman kişilerden de yardım alabilirsiniz. HazIrlamış olduğunuz iş projesi KOSGEB onayını aldıktan sonra işletmenizi kurarak hibe kredi imkanlarından çok kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Günümüzde hızla ilerlemiş olan KOSGEB destekli açılan işletmelere çok sayıda örnek verebiliriz. Bu örnekler sayesinde kafanızda bir iş projesi canlanabilir veya hep aklınızda olan fakat yapmaya cesaret edemediğiniz işler için de size bir yol göstermiş olabiliriz. Tüm bu sebepleri göz önünde bulundurarak bugün makalemizde siz değerli girişimcilerimiz için KOSGEB  Desteği İle Kurulan İşletmeler adlı başlığa değinerek bilgiler vermeye devam edeceğiz.

KOSGEB Destekli açılan iş yerleri

KOSGEB desteği ile açılan çok sayıda işletme olduğunu yukarıdaki paragrafta siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Bu desteklerden yararlanarak iş yeri açan girişimcilerimiz arkasında sadece KOSGEB desteği ve cesaretleri bulunmaktadır. Bazı girişimcilerimiz küçük işletmeler kurarken bazı girişimcilerimiz ise daha büyük işletmeler kurarak hayallerinin peşinden koşmaktadırlar. KOSGEB sadece yeni bir iş yeri kuracak olan girişimcilerimizin arkasında değildir. Daha önceden kurulmuş olan fakat işletmesini büyütmek isteyen kobilerimize ve aynı zamanda bir firmanın bayiliğini alarak sektöre giriş yapmak isteyen girişimcilerimizin de arkasında durarak desteklerini esirgememektedirler. Şimdi siz değerli okurlarımız için KOSGEB desteği ile açılan işletmeler hakkında ve girişimcilerimiz hakkında bilgiler vererek yolunuza ışık tutmayı hedefliyoruz.

KOSGEB desteği ile Ahşap hediyelik eşya tasarım işi
KOSGEB desteği ile Ahşap hediyelik eşya tasarım işi

KOSGEB desteği ile Ahşap hediyelik eşya tasarım işi

Güzel ülkemizin her hangi bir ilinde, ilçesinde veya köyünde oturmanız sizin hayallerinizin peşinden gitmenizi engellememelidir. KOSGEB tüm il, ilçe ve köylerde oturan vatandaşlarımıza destek vererek yapmak istedikleri işi kurmalarında yardımcı olmaktadır. Bu konuya Zonguldak ilinin Çaycuma ilçesinde oturan Gamze ÇAKMAKLI hanım efendinin projesi ile anlatarak canlı bir örneğe şahit olmanızı istiyoruz.

Gamze Çakmaklı 35 yaşında iken KOSGEB desteğinden yararlanmak için başvuruda bulunmuştur. Kendi atölyesini kurarak ahşaptan yapmış olduğu hediyelik ve süs eşyalarının üretimini gerçekleştirmek ve aynı zamanda Türkiye’nin de dört bir yanına hizmet vermeyi hedefleyerek bir proje hazırlamıştır. Bu projesini gündeme getirmeden önce özel bir kurumda okul öncesi eğitmenliği yapan Gamze hanım 2013 yılında KOSGEB girişimcilik kursuna katılarak üç haftalık eğitiminin ardından sertifikasını alarak Projesi ile hibe kredilerden yararlanmak için başvuruda bulunmuştur. Başvurusu onaylanan Gamze hanım 30 bin liralık hibe kredi desteği ile hayalindeki atölyesini kurarak ahşaptan hediyelik eşyalar üretimine başlamış ve aynı zamanda satışını gerçekleştirmiştir. Atölyesini kurmuş olduğu ilk yılında satış yapmakta zorlanan Gamze hanım İşletmesini kapatmayı düşünürken ailesinin desteği ile işlerini ilerletmeyi başarmış ve aynı zamanda İnternet üzerinden de satış yapmaya başlayarak Türkiye’nin dört bir yanına hizmet vermeye başlamıştır. Şuan oldukça başarılı olan Gamze hanım tüm girişimcilerimizi destekleyerek hayallerinin peşinden koşmaları gerektiğini ve kurmuş oldukları işlerde ilk yıl yüksek kar elde etmelerinin zor olduğunu söyleyerek pes etmeden yollarına devam etmeleri gerektiğini bildirerek tüm girişimci arkadaşlarına başarılar dileyerek hayallerinin peşinden koşmalarını tüm kalbi ile istediğini de dile getirmiştir.

KOSGEB Desteği ile Lastik dükkanı açan Emine hanım
KOSGEB Desteği ile Lastik dükkanı açan Emine hanım

KOSGEB Desteği ile Lastik dükkanı açan Emine hanım

Bartın’da yaşayan Emine SOSYAL hanım efendi 2013 yılında KOSGEB destekli girişimcilik kurslarına katılarak Oto Lastik dükkanı açmayı hedeflemiş ve bu hayali üzerine iş projesi hazırlayarak KOSGEB hibe kredilerinden yararlanmak için başvuruda bulunmuştur. 1 çocuk annesi olan Emine hanım Oto lastik dükkanı açmadan önce de çay ocağı işleterek ailesinin geçimine katkı sağlamaktaydı. Çay ocağını kaparak bu projeye yönelen emine hanım 50 bin liralık hibe kredi desteğinden yararlanmış ve oto lastik tamiri için dükkan açmıştır. 33 yaşında olan Emine hanım KOSGEB desteği ile açmış olduğu işletmesinde oto lastik tamirinin yanı sıra jant, akü gibi servis hizmetlerini de vererek işletmesini ilerlettiğini söyleyerek KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyen girişimcilerimizin hayallerinin peşinden gitmelerini ve bu desteklerle işletmelerini kurarak ailelerini rahat bir şekilde geçindireceklerini de sözlerine ekleyerek tüm girişimcilerimize başarılar diliyor.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir