Home - İşyeri Açma Kredisi - KOSGEB Desteği İle İş Kuran Bayanlar
KOSGEB Desteği İle İş Kuran Bayanlar
KOSGEB Desteği İle İş Kuran Bayanlar

KOSGEB Desteği İle İş Kuran Bayanlar

KOSGEB Hibe Kredi İmkanları

KOSGEB sunmuş olduğu hibe kredileri ve faizsiz kredi imkanları ile çok sayıda girişimcimizin hayallerini gerçekleştirerek onlara destek vererek işlerini ilerletmelerin de katkı sağlamıştır. KOSGEB hibe kredilerini sadece genç girişimciler ve küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için vermemektedir. Girişimci bayanlarımızı da destekleyerek çok sayıda ev hanımının veya kendi işini yapmak isteyen bayanlarımızın da arkasında durarak 50 bin liralık hibe kredi imkanlarından yararlanmalarını sağlamıştır. Bugün siz değerli okurlarımız için makalemizde KOSGEB Desteği İle İş kuran Bayanlar hakkında bilgiler vererek yapmak istediğiniz işlerin peşinden gitmenizi ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz de katkı sağlayacağız.

KOSGEB Desteği ile iş kuran bayanlar

KOSGEB’in bayan girişimcilerimiz için vermiş olduğu destekler sayesinde bir çok ev hanımı kendi işlerini kurarak ayaklarının üzerinde durmayı başarmıştır. Bayanlarımızın yapmış olduğu işler bazen örgü ve dantel üzerine olurken bazen hediyelik eşya ve tasarım işleri üzerinde olmaktadır. Çok sayıda girişimci bayanımız erkeklerin yapmış olduğu işler üzerinde proje hazırlayarak KOSGEB desteklerinden yararlanmış ve bu konu üzerinde işlerinde ilerleme göstermişlerdir. KOSGEB desteklerinden yararlanmak için öncelikle girişimcilik eğitimlerine katılarak sertifika almanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise yapmak istediğiniz iş üzerinde güzel bir proje hazırlamalı ve Hibe krediler için başvuruda bulunmanız gerekecektir. Projeniz onaylanmış olduğunda 50 bin liralık hibe kredilerden yararlanabileceğiniz gibi kurulu olan işletmenizi büyütmek için de 100 bin liralık faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Çamaşırhane projesi ile KOSGEB desteği alan Ela Evrim Hanım
Çamaşırhane projesi ile KOSGEB desteği alan Ela Evrim Hanım

Çamaşırhane projesi ile KOSGEB desteği alan Ela Evrim Hanım

Manisa’da yaşamını sürdüren Ela Evrim Bektaş Hanım KOSGEB desteklerinden yararlanmak için öncelikle girişimcilik eğitimi almış ve daha sonrasında başarılı olacağına inanmış olduğu bir iş projesi hazırlayarak KOSGEB destekleri için başvuruda bulunmuştur. Çamaşırhane üzerine iş projesi hazırlayan Ela hanım kendisine pazar olarak fabrikaları ve esnafları hedef almış ve işinde başarılı olmak için tüm gücü ile çalışmaya başlamıştır. Almış olduğu işleri zamanında teslim eden Ela hanım Çamaşırhane projesi ile sektöre giriş yapmış olduğu için kendisini şanslı hissetmekte ve tüm bayan girişimcilerimize hayallerini kurmuş oldukları işler için Hibe kredi desteklerinden yararlanabileceklerini ve güzel kazançlar elde edebileceklerini dile getirmiştir. Bu işi yapmadan önce çok fazla olumsuz tepki ile karşılaşan ela hanım cesaretini toplayarak tüm çevresine kulaklarını tıkamış ve doğru bildiği yolda ilerlemiştir.

Samsunlu Girişimci Yeşim Hanım

Samsun’da yaşayan Yeşim Hanım KOSGEB destekleri için başvuruda bulunmuş ve iş projesi onaylandıktan sonra başarılı olacağına inanmış olduğu işletmesini açarak kendi markasını yaratmış ve oldukça başarılı olmuştur. Q Therapy markası ile başarıyı yakalayan bayan girişimcimiz ıslak havlu, sıvı sabun ve gazlı oda spreyi üretimi yaparak yurt içinde ve yurt dışında adını duyurmayı başarmış ve aynı zamanda işinde çok büyük bir başarı elde etmiştir. Başarısını daha da üst seviyeye çıkartmak için KOSGEB desteklerinden yararlanmaya devam etmektedir.

Yiyecek ve içecek sektöründe başarılı olan bayan girişimcimiz

Yiyecek ve içecek sektöründe atılım yapan Erzincanlı Emine TURAN hanım efendi KOSGEB desteklerinden yararlanarak hayalini kurmuş olduğu işletmesini açmış ve işinde oldukça başarılı olmuştur. Küçük yaşlardan beri kendi işletmesini açmayı hayal eden Emine TURAN hibe kredi imkanlarından yararlanarak KAFFA KAFFEE ismini vermiş olduğu işletmesinde çok başarılı olmuştur. Tüm bayan girişimcilerimizin cesaretlerini toplamalarını ve hibe kredilere başvuru yaparak sektöre giriş yapmaları gerektiğini de dile getirmiştir.

KOSGEB destekli Kuru Temizleme işi yapan Deniz Hanım
KOSGEB destekli Kuru Temizleme işi yapan Deniz Hanım

KOSGEB destekli Kuru Temizleme işi yapan Deniz Hanım

Erzurum’da yaşamını sürdüren Deniz Temiz Hanım efendi Kuru temizleme sektörüne girerek Kosgeb desteklerinden yararlanmak için başvuruda bulunmuş ve projesi onay aldıktan sonra 50 bin liralık hibe kredi imkanları ile işletmesini açmıştır. Kuru temizleme işinde başarıyı yakalayan Deniz hanım başlarda 3 kişilik bir işletme açmıştır. Başarılı olmasının ardından yeni iş projeleri hazırlayarak halı yıkama ve perde temizleme işi üzerinde de bir dükkan açmayı hedeflemektedir. Bunu için işletmesini büyütmeyi hedefleyen Deniz hanım KOSGEB desteklerinden yararlanmaya devam edeceğini dile getirmiş ve aynı zamanda bayan girişimcilerimize de örnek olmayı hedeflemiştir.

Ahşap Hediyelik Eşya Tasarım işi

Zonguldak ilinin Çaycuma ilçesinde yaşayan Gamze Çakmaklı Hanımefendi 35 yaşında KOSGEB desteklerinden yararlanmak için girişimcilik kurslarına katılmış ve 3 haftalık bir eğitimin arkasından sertifikasını almıştır. Daha sonrasında ise Ahşap hediyelik eşya tasarım işi üzerine proje hazırlamış ve hibe kredi imkanlarından yararlanmak için başvuruda bulunmuştur. Başvurusu onaylanan Gamze hanım 30 bin liralık hibe kredi ile kendi atölyesini açmış ve Ahşap üzerinde hediyelik eşya tasarımı ve üretimi yaparak yurt içinde ve yurt dışında büyük bir müşteri kitlesi oluşturmayı başarmıştır. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimizin de hibe kredilere başvurmaları gerektiğini ve işletmelerini açmalarını canı gönülden istediğini dile getirmiştir.

Oto lastik tamiri dükkanı açan bayan girişimci Emine hanım

Bartın’da yaşamını sürdüren Emine hanım Kosgeb desteklerinden yararlanmak için başvuruda bulunmuş ve projesi onaylandıktan sonra Oto lastik tamiri dükkanı açan Emine hanım işinde oldukça başarıyı yakalamış ve bu iş planı ile yola çıktığı için kendini çok şanslı hissetmektedir. Oto Lastik tamiri için başvuru yapmadan önce 2 yıl çay ocağı işleten 33 yaşındaki Emine hanım çay ocağı işletmesini kapatmış olduktan sonra bu sektörde başarılı olacağını çevresindeki tüm bayan girişimcilerimize ispatlamış olmanın mutluluğunu da yaşamaktadır. Oto lastik tamirinin yanı sıra jant ve akü servis hizmetlerini de yaparak çok daha müşteri kitlesine sahip olmaktadır. Bayanların istedikten sonra yapamayacağı hiç bir iş olmayacağını söyleyen Emine Hanım Bayan girişimcilerimizi destekleyerek başarılı olmaları için hiç bir engelin olmadığını sadece cesaretlerini toplamalarını ve hibe kredi imkanlarından yararlanmak için başvuru yapmaları gerektiğini dile getirmiştir.

KOSGEB Desteği ile iş kurma
KOSGEB Desteği ile iş kurma

KOSGEB Desteği ile iş kurma

Yukarıda bayan girişimcilerimizin açmış oldukları işletmeler hakkında kısa bilgiler vererek kendi işinin patronu olmak isteyen tüm ev hanımlarımızın ve bayanlarımızın girişimcilik kurslarına katılmaları gerektiğini ve kendilerine uzman kişilerden yardım alarak bir iş planı çıkartmaları gerektiğini dile getirmekteyiz. Tüm bayanlarımıza örnek olan bu girişimcilerimiz ayaklarının üzerinde durmayı başarmış oldukları gibi aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunmuş ve para akışının olmasını sağlamışlardır. Evlerinde küçük işler yaparak internet üzerinden veya çevresindeki insanlar sayesinde satışını gerçekleştirmiş oldukları ürünlerini KOSGEB desteklerinden yararlanarak kendi işletmelerinde satmalarını tavsiye edeceğimiz bayan girişimcilerimizin vakit kaybetmeden hibe kredi destekleri için başvuru yapmaları gerektiğini altını çizerek tekrar tekrar dile getirmekteyiz. Bunların yanı sıra daha önceden işletmesini kurmuş ve başarılı olmuş olan küçük ve orta büyüklükteki işletme sahiplerinin de işlerini büyütmeleri için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlayan Kosgeb desteklerine başvuru yapmaları gerektiğini önermekteyiz. Bu konular hakkında daha geniş çağlı bilgi sahibi olamak istiyorsanız eğer sitemizde daha önceden paylaşmış olduğumuz KOSGEB desteği ile kurulan işletmeler hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sizlerde KOSGEB desteği ile iş kuran bayanları örnek alabilirsiniz ve hayalinizdeki işletmeleri kurarak başarılı olabilirsiniz. Bu konu hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorum bölümünde paylaşarak bizler ile iletişime geçebilir ve kafanızdaki soru işaretlerinin cevaplarını alabilirsiniz.

About krediverenbankalar

One comment

  1. ben el emeklerım kokulu tas ve magnet uzerıne bı ıs yerı acmak ıstıyorum kursu bıtırdım ama nace kodu ne olarak eklıcem bı turlu bulamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir