Home - Hibe ve Teşvikler - KOSGEB Danışmanlık Desteği Veren Firmalar Ve Ücretleri
KOSGEB Danışmanlık Desteği Veren Firmalar Ve Ücretleri
KOSGEB Danışmanlık Desteği Veren Firmalar Ve Ücretleri

KOSGEB Danışmanlık Desteği Veren Firmalar Ve Ücretleri

KOSGEB Danışmanlık firmaları

İstanbul, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde oturan vatandaşlarımız KOSGEB danışmanlık firmalarına çok daha rahat bir şekilde ulaşabilirler bunun sebebinde ise bu şehirlerdeki nüfus yoğunluğunun  fazla olması ile alakalı olarak görülmüştür. Danışmanlık firmaları sadece girişimcilik firmalarına destek vermemektedir. Bu firmalar genellikle organize sanayi bölgesinin yoğun olduğu şehirlerde yer alırken hemen hemen her ilde bulunmaktadır. Danışmanlık firmaları girişimciler için çeşit çeşit projeler oluştururken belirli bir ücret karşılığında hizmet vermektedirler. Hazırlamış oldukları projeler sayesinde küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin ve yeni işletme kuracak olan girişimcilerin garantili onay almalarını sağlamaktadırlar. Bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için KOSGEB Danışmanlık Desteği Veren Firmalar Ve Ücretleri hakkında bilgiler veremeye devam edeceğimiz gibi aynı zamanda KOSGEB Danışmanlık firmaları, Danışmanlık firmalarının ücretleri ne kadardır, Yeni İşletme kuracak olan girişimcilerin danışmanlık fiyatlandırmaları, Kobi danışmanlık firmaları ücretleri adlı başlıklar hakkında da siz değerli girişimci ve kobilerimiz için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Danışmanlık firmalarının ücretleri ne kadardır?
Danışmanlık firmalarının ücretleri ne kadardır?

Danışmanlık firmalarının ücretleri ne kadardır?

KOSGEB danışmanlık firması denildiği zaman akıllara ilk olarak KOSGEB’in sunmuş olduğu destekler üzerinden bilgi alınacak olan bir firma olarak düşünebiliriz. Evet Danışmanlık firmaları kafanızda oluşan tüm soruların cevaplarını verdiği gibi aynı zamanda kuracağınız işletmeler için çeşitli projeler hazırlayarak yardımcı olmaktadırlar. Danışmanlık firmaları sadece yeni işletme kuracak olan girişimciler için destek verdiği gibi aynı zamanda küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için de projeler hazırlayarak KOSGEB desteklerinden onay almalarını sağlayarak desteklerini vermektedirler. Tabi ki yapmış oldukları bu işi hayır amaçlı yapmıyorlar 🙂 Hazırlamış oldukları projeleri ve vermiş oldukları bilgileri belirli bir ücret karşılığında yapmaktadırlar. Danışmanlık firmalarının ücretleri iki ayrı şekilde değerlendirilmektedir. İlk olarak yeni işletme kuracak olan girişimciler için fiyat listesini aşağıdaki yazımızda verirken daha sonrasında ise küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için danışmanlık desteği ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Yeni İşletme kuracak olan girişimcilerin danışmanlık fiyatlandırmaları nedir?

Yeni işletme kuracak olan ve yeni iş projesi olan vatandaşlarımız için girişimcilik ünvanı verilmektedir. Yeni iş kurmak isteyen ve KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız ilk olarak girişimcilik sertifikasına sahip olmalıdırlar. Eğer girişimcilik sertifikanız yok ise girişimcilik destek programlarına katılarak bu sertifikaya sahip olabilirsiniz. Daha sonrasında ise KOSGEB desteklerinden yararlanmak için iş planı hazırlamalı ve bu plan ile başvuru yapmalısınız. Başvurunuz onaylandıktan sonra işletmenizi kurmak için adım atabilir gerekli olan demirbaşları, makine, alet, edevat ve işinizle alakalı olacak olan tüm malzemeleri tamamlamanız ve faturalandırmanız gerekecektir. Bu faturalar karşılığında hibe kredilerden yararlanacak ve yapmış olduğunuz harcamaların karşılığını alacaksınız. KOSGEB hibe krediler için kesin olarak onay almak istiyorsanız eğer danışmanlık firmaları ile iletişime geçerek daha sağlıklı bir iş projesi hazırlatabilir ve danışmanlık firmalarından yardım alarak hazırlamış olduğunuz iş projeniz ile KOSGEB hibe kredisi başvurusu yapabilir ve profesyonel olarak hazırlanmış olan iş planınız ile onay alarak hibe kredilerden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Profesyonel olarak yardım almak istediğiniz danışmanlık firmalarının ücretleri ortalama olarak 1.000 lira ile 2.000 lira arasında değişiklik gösterecektir. Bu rakam aralığı firmadan firmaya değişiklik gösterecektir.

Kobi danışmanlık firmaları ücretleri
Kobi danışmanlık firmaları ücretleri

Kobi danışmanlık firmaları ücretleri

Devletin biz vatandaşları için vermiş olduğu desteklerden sadece girişimciler yararlanmamaktadırlar. Bu desteklerden küçük ve orta büyüklükteki işletmelerde yararlanabilir ve ihtiyaçları olan veya daha çok büyümeyi hedefleyen firmalar için de hibe ve faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Devletin sunmuş olduğu bu olanaklardan yararlanmak için devlet kurumlarından herhangi birine borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Ve aynı zamanda bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler için danışmanlık yapan firmalar KOSGEB tarafından kesin bir şekilde onay alınmasına yardımcı olacak şekilde profesyonel bir proje hazırlanarak belirli bir ücret talep edilmektedir. Danışmanlık firmaları küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin projelerini hazırlamaları karşılığında 4.500 lira ile 5.000 Türk Lirası arasında bir ücret talep etmektedirler. Bu rakamı kabul eden kobiler ise danışmanlık firmaları ile çalışarak devlet desteklerinden yararlanabilir ve faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilirler. Danışmanlık için alınan ücretler firmadan firmaya göre değişiklik gösterecektir. Bu sebeple vermiş olduğumuz bu rakam ortalama olarak belirlenmiştir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir