Home - Krediler - Kosbeg 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları
Kosbeg 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları

Kosbeg 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları

Kosgeb Faizsiz 50.000 TL  Esnaf Kredi Sonuçları Listesi ÖN ONAY alındıktan sonra KOSGEB yetkililerince açıklanacaktır. Ön onay alan esnaflar istedikleri halde o onay listesi ile birlikte anlaşmalı bankalara faizsiz kredi başvurusu yapabilmektedirler. Vakıfbank, Halkbank, Denizbank gibi bankalara yapılan başvurular 01 OCAK 2019 tarihine kadar değerlendirilmekte ve listeler sonuçlar değerlendirme sonunda açıklanacak.

Kosgeb 50.000 TL faizsiz kredi onay listesinin açıklanmasına az bir süre kaldı. An itibari ile tüm esnaflarımız Aralığın 19’u 2019 tarihinden saat 09:00’ dan itibaren başvuru yapmaya başlayacakları için koskeb faizsiz kredi için geri sayımdalar. Bu başvuruları yapanlar sonrasında onay listesinin açıklanmasını bekleyeceklerdir. Kurumun verdiği bilgiyi göz önünde bulundurarak Kurum tarafından verilen bilgiye göre Aralığın 19’ u, saat 09:00’ da başlayan KOBİ kayıt ve başvuruların Aralığın 21’inde sonra erecektir.Sonuçların açıklanması ön onay adı altında yapılacaktır.

Kosgeb 50.000 TL Faizi Olmayan Esnaf Kredisi Sonuç Listeleri

Kosgeb faizsiz esnaf kredisi çekmek isteyen kişiler KOBİ’ lerden sadece 2 işlem yapılma durumunu istedi. Bunlardan bir tanesi bu veri ağına kayıt olmak, diğeride Kobi beyannamesi doldurma işlemidir. Her iki işlem içinde kosgeb tarafından bir ücret alınmaz. İnternet ortamında online olarak bir kaç dakika içerisinde Kosgeb kobi kaydını ve Kosgeb kobi beyannamesini doldurma işlemi yaplabilmekte.

Kosgeb Merkezlerinde sorumu yetkililer, bulundukları İl merkezinden yapılan başvurulara,  kontenjanına göre onay vereceği kişileri belirler. Öncelik olarak faizsiz kredi başvurusu yapanların, Kosgeb veri tabındaki kaydı olup olmadığını kontrol etmektedirler. Başvuran kişinin hiçbir kaydı yoksa, başvuru yapamayacaklardır. İkinci kontrolde ise, beyannamesinin güncel olup olmadığını, güncelleme tarihiyle işyerinin durumunun arasında fark olup olmadığı kontrol edilmektedir.Esnaflar, işyerleri ve kobile faizsiz 50.000 TL kosbeg esnaf kredisi için beyannamesini güncelleme işlemlerinin başlama tarihi Aralığın 19’u  saat 09:00’da başlayıp başvuruların sonra ereceği tarihe kadar tamamlanmak güncellemelerin yapılması gereklidir.

Kosgeb 50 bin Lira Faizsiz Esnaf Kredisi Sonuçları Listesi

Faizsiz kredi sonuçları söylenmeden ve başvuruları bitirmeden önce kayıt işlemlerini bitirmek isteyen esnaflarımızın, veri tabanında kayıtlarının olmaması durumunda, Kosgeb’ e ilk müracaat butonuna tıklayaraktan, kayıt işlemlerini yapmaları önemle bildirilmiştir. Eğer sisteme kaydınız var ise, Kosgeb faizsiz kredi almak için kayıt bilgilerinizi bu sisteme giriş yaparak, başvuru işlemini bitirmelisiniz. Giriş anında yapılacak adımlar;

  • Kullanıcı adı:Orada kayıtlı olan mail adresiniz. (aktivasyon kodu için Kosgeb şireketinin e-posta adresinize göderdiği link)
  • Şifre:Sistemde olan bireysel kullanıcı şifreniz.
  • Doğrulama kodu: Sistem kaydından hemen sonra Kobi Beyanname işlemleri tamamlanmalı ve son olarakda kredi.kosgeb.gov.tr adresinden faizsiz esnaf kredisi başvurusu yaparak beklemeye başlamak gerekiyor.

Esnaf 50.000 TL’ lik bir kredi başvurusu yapmış ve de onay almış olsa bile başvuru yaptıkları bankalar bu kobilere ne kadar aralıklarda kredi vereceğini kendileri belirler. Türkiye’de olan iller için ayrılan kontenjan dahilinde ortalama 15 bin insana faizsiz kredi verileceği söyleniyor.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir