Home - Konut Kredisi - Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar
Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, afetlere ve fiziki koşullara karşı güçsüz ve dayanıklı olamayan yapılarla ilgili sorunları önceden algılayıp bununla birlikte kentsel dönüşme çalışması adı ile bir işe başlayacaklarını, böyle bir yapılandırmanın zorunlu olduğu söylendi. Özellikle kentsel dönüşüme zorunlu olan yapıların kentsel dönüşüme tabi tutulmasını isteyen bakanlık, bu çerçevede eski binalarda oturanlara çok önemli denilecek kolaylıklar sağlanmaktadır bu kolaylıklar Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetki verilerek dönüşüme ilk adım atıldı.

Kentsel dönüşüm veren bankalar arasında neredeyse tüm bankaları görmek pekala mevcut. Bu hususta kentsel dönüşüme verilebilecek krediler. Çoğu yerde geçmektedir ve kredilerde sizlere özel hazırlanan kampanya ve paketlerde buluna bilmektedir. Sunulan kredilerden yararlanmak adına Çevre ve Şehircilik bakanlığına müracaatta buluna bilirsiniz bilgilerinize sunarız. Fakat bakanlıklar tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredisinden yararlana bilmek için risk raporu almanız lazımdır. Daha sonrasında binadakilerden oluşan bir konseyle konuşup toplu ya da tek bir kişi olarak kentsel dönüşüm kredileri avantajlarından yararlana bilirsiniz.

VakıfBank Kentsel Dönüşüm Kredisi 2019

Vakıfbank`ta kurallar gereği afet riski taşıyabilen binaların, kat maliklerine kentsel dönüşüm kredisi vermek gereklidir. Binalarını yenileyip veya yani bir bina inşa etmek isteyen hak sahipleri, bu yapılarda bir yıldan fazla oturan kiracılara veya bu gibi yapılara taşınarak yeni kotun almak isteyenlere özel sunulan Vakıf Bankası kentsel dönüşümü kredileri uygun vade ve faiz oranlarıyla çok dikkat çekmekte. Nereden bakılsa %1 faiz oranlarıyla sunulan Vakıf Bankası kentsel dönüşüm kredileri diğer kentsel kredilerden daha hesaplı olduğu göze çarpıyor.

Şekerbank Kentsel Dönüşüm Kredisi 2019

Kentsel dönüşümlerde verilen kredilerden biriside Şekerbank tarafından verilmektedir uygun ve müşterilerine cazip gelen bu seçenkler müşterileri kendilerine çekmektedir Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından kredi desteklerden yararlanmak isteyen uygun faiz oranlarıyla 12 aydan 120 aya adar verilen uygun taksitli kredilerle işlerinizi kolaylaştırmak istiyor belirli kentsel kredi için faiz oranlar % 0,91 oranındadır. Düğer bankalara göre kıyaslanıldığında Şekerbank  kentsel dönüşüm kredsi faiz oranları oldukça caziptir. Şekerbanka yaptığınız kentsel dönüşüm kredisi öncelik olarak incelenip, değerlendirildikten sonra gereken uygunluk görüldüğünde Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik bakanlığına iletilir ve uygun görüldüğünde, kredi verilimi ve kullanımına geçer. ilk taksit verildiğinde iletişim kurularak faiz desteği alınabilir. Böylece yapılan bu dönüşümde süreç tamamlanmış olur.

DenizBank Kentsel Dönüşüm Kredisi 2019

Denizbank, kentsel dönüşüm kredi verebilen ve bankalar listesinde ne cazip faiz oranlarını verebilen bankalardan birisi olarak bilinip büyük ilgi çekmektedir. %0.58` ile başlayan cazip faiz oranıyla Kentsel değişim kredisi büyük rahatlık sağlanmaktadır. Denizbank kentsel değişim kredisinin düşük faiz oranları, tüketicilerinin dikkatinden kaçmamakta. Dilenirse 2 sene boyunca esas paranın ödemesi yapmadan da bu kredilerden yararlana bilmektesiniz. Denizbank kentsel kredisi faiz oranlarına  aşağıdaki maddelerden göz atabilirsiniz.

  • 0 dan 24 ay Taksitle : %0, 58 faiz
  • 25 ile 36 ay Taksitle : % 0.64 faiz
  • 37 ila 60 ay Taksitle : % 0.68 faiz
  • 61 ila 120 ay Taksitle : %0.86 faiz

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir