Home - Krediler - Kentsel Dönüşüm İçin Kredi Vermekte Olan Bankalar

Kentsel Dönüşüm İçin Kredi Vermekte Olan Bankalar

Kentsel Dönüşüm İçin Kredi Vermekte Olan Bankalar

Kentsel Dönüşüm, Deprem veya diğer doğal afetler bizlerin malına, mülküne zarar verebilmektedir. Bu konuda zarara girmek istemiyorsak, eğer binamızda çürük bir bina ise bence anında çevremizde gelişen kentsel dönüşüme katılmamız gerekmektedir bu sizleri gelecek kaygılarından da alı koyacaktır ve rahat bir hayata sürükleyecektir. Ülkemizin coğrafi yapısı dahilinde büyük çoğunluğunun fay hattı üzerinde bulunması ve ülkemizin yeni oluşumlu bir toprak oluşumuna sahip olması deprem riskinin yükselmesine sebep olaraktan , depremlerinde ülkemizde sıkça yaşanmasına sebep olmaktadır. Depremler şiddetine göre maddi ve manevi kayıplara neden olmaktadır. Zaten ülkemizde bu sorunlar yaşanmakta ve sıkıntılara girmemek için bu olayları bir kere daha yaşamamak için gerekli olan önlemleri almamız gerekecektir. Ülkemizde de daha önce yaşanan depremler sonucu önemli can kayıpları olduğundan dolayı olası bir depreme karşın yetkililer önlem alma yoluna gitmiş ve çeşitli projeler oluşturmuşlardır. Bunlar içinde son ve büyük proje olarak Kentsel Dönüşüm Projesi boy göstermektedir. Bizlere sunulan bu dev proje hayatımızı büyük oranda etkileyecektir. Gelecek olan planlarımızın hayatımızda daha önemli rol oynadığını bir kere daha gösterecektir.

Kentsel Dönüşüm Nedir ?

Hepimizin çevresinde son zamanlarda kentsel dönüşüm adı altında yıkılmış ve yapımına başlanmış hatta bitim süreci tamamlanmış binalar vardır. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüttüğü proje kapsamında depreme dayanıksız olan ve yaşını doldurmuş olan binalar için yeniden yapılandırmaya gidilmesi kararlaştırılmıştır. Alınan kararlarda devletimiz, milletimize de güzel olanaklar sağlayıp ikna etmeye çalışmışlardır. Alınan bu kadar kapsamında eski binada oturan kişiler için büyük kolaylık sağlanmış oldu. Kentsel dönüşüm için yardım sağlayan bankalar arasında neredeyse tüm bankaları görebilmekteyiz. Tüm bankalara bu konuda seve seve yardım etmiştir. Çünkü insan hayatı her şeyden daha önemlidir. Bunun için bankalarımız bizlere oldukça uzun vadeli ve düşük faizli esnek bir kredi düzenlemesi yapmıştır.

Kentsel dönüşüm adına yenilenmeye gitmek için maddi ihtiyacınızı karşılama yolunda sizlerde bankalara başvurabilir ve kentsel dönüşüm kredilerinden yararlanabilirsiniz. Bu hususta yapmanız gereken Çevre ve Şehir Bakanlığı’na başvuru yapmanız ve yapılacak olan değerlendirme sonucu konutunuzun risk raporu alması gerekmektedir. Risk raporunu aldıktan sonra herhangi bir veya araştırdığınız bir kentsel dönüşüme kredi veren bankaya giderek başvurunuzu değerlendirmeye aldırmanız gerekmektedir. Alınmakta olan risk raporu dahilinde bina sakinleri ile fikir alış verişi yapılarak bir hesaplama yapmanız ve sizlere de uyması dahilinde başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Başvurunuz muhtemel olarak onay alacaktır ki bankalarımızda bu konuda oldukça duyarlıdır.

Kentsel dönüşüm adına verilen krediler için sizlere kolaylık sağlanması adına sizler için krediyi veren bankaları, bankaların krediyi nasıl verdiğini, kredilerin sizlere sunduğu geri ödeme zamanını, faiz oranlarını, daha bir çok avantaj ve kampanyalarını bunlarla beraberde dikkat çeken bankaların şartlarını ve yapmanız gerekenleri sizler için sıralardık.

  • Vakıfbank : Kentsel dönüşüm kredisi adına Vakıfbank’ı tercih etmeniz durumunda %1,11 gibi faiz oranıyla karşılaşırsınız.
  • Halkbank : Halkbank kentsel dönüşüm için kredi oranını %0,80 olarak belirlemiş bulunmaktadır. Ayrıca verdiği kredi için tahsis ücreti de istemiyor.
  • Şekerbank : Şekerbank’ta kentsel dönüşüm kredisi desteği sağlayan bankalarımızdan birisi olaraktan göze çarpmaktadır. 12 aydan 120 aya kadar kolaylık sağlayan Şekerbank faiz oranını %0,90 olarak sunmaktadır.
  • Denizbank : Uygun faiz oranıyla dikkat çeken Denizbank %0,86 gibi bir faiz oranıyla müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

Bu bankalar dışında İş Bankası ve Akbank’ta bu hususta önemli avantajlar ve kolaylıklar sağlamaktadır.

 

 

 

 

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir