Home - Krediler - Katılım Bankalarının Faizsiz Kredileri 2019
Katılım Bankalarının Faizsiz Kredileri 2017
Katılım Bankalarının Faizsiz Kredileri 2017

Katılım Bankalarının Faizsiz Kredileri 2019

2019 yılında faizsiz kredi veren katılım bankaları

2019 yılında faizsiz kredi veren bankalar ilerleme göstermiş ve aynı zamanda bu bankalara başvuru yapan vatandaşlarımızın sayısı hızlı bir şekilde artış göstermiştir. Katılım bankaları din açısından kredi çekmeye engel olabilecek unsurlarında önünde olmaktadır. Katılım bankaları faiz oranlarının yanı sıra kar payı ekleyerek müşterilerine ihtiyaçları olan finansmanı sağlamaktadırlar. Ülkemizde bulunan katılım bankalarının listesini aşağıdaki yazımızda maddeler halinde sırası ile yer alacaktır.

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası

Yukarıda maddeler halinde yer vermiş olduğumuz katılım bankaları faizsiz kredi imkanı sunarak müşterilerini memnun etmektedir. Bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için Katılım bankalarının faizsiz kredileri 2019 isimli başlığa değinerek sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası 31 mart 1989 tarihinde kurulmuş olan köklü bankalarımızdan birisidir. Banka kurulmuş olduğu tarihten bu yana katılım bankaları arasında öncülük yapan bir banka olmuştur. Faizsiz kredi imkanları ile ev, araba, arsa ve benzeri işlemlerin yanı sıra başvurulan kredi türüne göre kar payı ekleyerek müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Katılım bankalarının arasında yer alan Kuveyt Türk genellikle islami şartlara uygun olarak kredi imkanı sağlamış olduğu için muhafazakar vatandaşlarımız tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Katılım bankalarının çalışma sistemini siz değerli okurlarımız için yukarıdaki paragrafımızda kısa bir şekilde ele aldık. Kuveyt Türk Katılım Bankası’da satın almak istemiş olduğunuz taşınabilir veya taşınamaz mallarınızı satın alarak üzerine kar payı ekler ve belirlenen vade türlerine göre ödeme planı hazırlanır.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası ülkemizde kurulan ilk katılım bankası olarak yer almaktadır. Bu banka konut kredileri, araç kredileri, ihtiyaç kredileri, tüketici kredileri ile çok sayıda vatandaşımıza hizmet vermektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası diğer katılım bankalarında olduğu gibi aynı çalışma sistemi ile müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kredi çekmek istiyor ve faiz ödemek istemiyorsanız eğer Albaraka Türk Katılım bankasına başvuruda bulunabilirsiniz. Bankanın çalışma sistemini örnek olarak ele alacak olursak eğer araç kredisi üzerinden bu konuyu açıklığa kavuşturabiliriz.

ÖRNEK : Araç almak için finansmana ihtiyaç duyuyorsanız ve karşılığında faiz ödemek istemiyorsanız eğer Katılım Bankaları arasından Alkaraka Türk’e başvuru yapabilirsiniz. Almak istediğiniz araç için bankaya vekalet verilir ve banka bu vekalet ile istemiş olduğunuz aracı alarak Ödeme türüne ve vadesine göre üzerine kar payı eklenerek size satışı sağlanır. Borcunuz bitene kadar almış olduğunuz araç banka tarafından ipotek altına alınır.

Türkiye Finans Katılım Bankası
Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans Katılım Bankası’da faizsiz kredi imkanları ile en çok tercih edilen bankaların arasında yerini almaktadır. Bankanın çalışma sistemi yukarıda açıklamaları ile yer vermiş olduğumuz bankaların çalışma prensipleri ile aynı sistem altında çalışmaktadır. Türkiye Finans Katılım Bankası’da sizin ihtiyaç duymuş olduğunuz finansman türüne göre değişiklik gösterecek şekilde faiz oranı yerine kar payı ekleyerek talep etmiş olduğunuz finansman ihtiyacınızı karşılamaktadır. uygun kredi imkanları sayesinde bir çok vatandaşımızı kendine çeken banka dönem dönem yapmış olduğu avantajlı kredi imkanları ile müşteri sayısını artırarak diğer katılım bankaları arasındaki rekabeti artırmaktadır. Sizlerde Faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak istiyorsanız eğer bankanın sunmuş olduğu kredi imkanlarını inceleyebilir ve ihtiyaç duymuş olduğunuz kredi için başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat katılım bankası Kamu bankalarından biri olmasının yanı sıra en avantajlı kredi imkanı sunan ve faizsiz kredi talebinde bulunan müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan bankaların başında yer almaktadır. Genellikle memur olan vatandaşlarımız ve emekli maaşını ziraat bankasından alan vatandaşlarımız bu bankanın müşterileri için sunmuş olduğu kredilere yoğunluk olarak başvuru yapmaktadırlar. Emekli ve memur olan vatandaşlarımızın yanı sıra daha bir çok vatandaşımızda Ziraat katılım bankası sayesinde faizsiz kredi imkanlarından yararlanarak ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Katılım bankalarının uygulamış olduğu çalışma sistemini baz alan Ziraat bankası kredi talebinde bulunan vatandaşlarımızın vade türüne göre ve başvuru yapmış oldukları kredi türüne göre faiz değil kar payı uygulayarak müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Vakıf Katılım Bankası
Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası

Vakıf Katılım bankası’da Kamu bankalarından birisi olduğu için bankanın kredi avantajları vatandaşlarımızı daha çok kendine çekmekte ve oldukça cazip kredi fırsatları ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Vakıf katılım bankası din açısından tüm şartlara uygun göstererek muhafazakar olan vatandaşlarımızı kendi bünyesine çeker ve faizsiz kredi imkanı sunarak ihtiyaçlarını karşılar. Diğer katılım bankalarında da olmuş olduğu gibi Vakıf Katılım Bankası’da Faiz oranı yerine kar payı ekleyerek müşterilerin finansman ihtiyaçlarını gidermektedir. Kredi çekmeden önce şube şube gezerek en uygun faiz oranını veren bankaların araştırmasını yapmış olduğunuz gibi faizsiz kredi çekmek istediğinizde katılım bankalarını da araştırarak en uygun kar payını veren banka ile iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan kredi miktarını katılım bankalarından çekebilirsiniz.

Aynı zamanda faizsiz kredilerden yararlanmak istiyorsanız eğer katılım bankalarının dışında kamu ve özel bankalarının da kendi aralarında oluşturmuş oldukları rekabetler sonucunda avantajlı kredi paketleri arasında yer alan faizsiz kredi imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Katılım bankalarının faizsiz kredileri 2019 başlığının yanı sıra Sıfır faizli ihtiyaç kredisi nasıl alınır adlı başlığımızı da inceleyerek daha geniş çaplı bilgilere sahip olabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir