Home - İşyeri Açma Kredisi - İşyeri açma kredisi veren 5 banka şubesi
İşyeri açma kredisi veren 5 banka şubesi
İşyeri açma kredisi veren 5 banka şubesi

İşyeri açma kredisi veren 5 banka şubesi

Dükkan açmak isteyenler için en avantajlı 5 banka

Yeni bir iş kurmak hayata farklı bir açıdan bakarak yaşamını farklı bir ekonomik platformdan karşılamak isteyenlere, işyeri açma kredisi veren bankalar ve bu bankaların faiz hesaplamaları ile şartlarını kaleme aldık. Kamu bankalarının ve özel bankaların tüketiciler için hazırlamış olduğu işyeri kredileri sayesinde yeterli maddi imkâna sahip olamayan ve kendi işini maddi yetersizlik sonucunda kuramayan kişilerin bu sorunu aşmasına yardımcı olmaktadır. Küçük işletme sahibi olmak isteyen mağaza, lokanta, kuaför, atölye gibi işyerlerini açmak için ihtiyaç duyulan finansmana erişimi kolaylaştıran bankalar hazırladıkları çeşitli kredi ürünleri ile esnafların yüzünü gülmeye devam etmektedir. İş hayatına tutunmaya çalışan ve işini maddi imkansızlıklar nedeniyle yapamadan piyasadan kaybolan yüzlerce esnaf artık para bulmakta zorlanmadan uygun geri ödemeli ve cazip kredi imkanlarından yararlanarak işlerini kısa süre içinde kurabilecek, mevcut işyerlerini bu krediler ile büyütebilecek.  Bankalar hazine destekli krediler ile destek bekleyen müşterilerine kredi imkanı sunmaya ve  iş fikirlerini hayata geçirmeye yardımcı olmaya devam edecektir.

İşyeri kredisi müşterilerin en çok tercih ettikleri KOBİ kredileri hakkında bilgiler vermiştik.

Kamu bankaları ile anlaşmalı ve işbirliği içindeki Kosgeb kurumu iş kurmak isteyen gençlere proje karşılığında verdiği hibe ve faizsiz kredileri de bu bankalardan projeleri sunarak kredi talebinde bulunarak alabileceğiniz gibi, işyeri kredilerini bankaların şubelerinden yapacağınız başvurular ile de alabilirsiniz. Kamu bankaları olan Ziraat bankası, Halkbank, Vakıfbank ile özel bankalardan Garanti bankası, ve Finans bankasının esnaflara verdikleri destekler aşağıdadır.

Ziraat bankası yeni iş kuranların yanında

Ziraat bankasının tarım ve hayvancılık işi ile uğraşanlara verdiği cazip krediler haricinde bireysel ve ortak işyeri kredileri vererek yatırım amaçlı işyeri almayı düşünenlere kredi vermektedir. Ziraat bankasının verdiği işyeri kredileri ile ofis, mağaza, dükkan, büro, muayenehane gibi işyerlerini 120 ay vadeli uygun geri ödeme seçenekleri ile vermektedir. Bireysel işyeri kredilerini satın almayı düşündüğünüz işyerinin ekspertiz değerinin %75‘i kadar vermekte ve alınacak olan işyerinin ipotek etmeniz durumunda Bankaya başvuru yapmanız halinde alabilirsiniz. Bankadan işyeri kredisi alacaklardan banka talep ederse ek teminat isteyebilir. Bireysel işyeri kredileri için zorunlu deprem ve işyeri hayat sigortaları yapılmaktadır. Aynı Şekilde Bireysel işyeri kredileri ile benzer özelliklerde Ortak işyeri kredisi veren Ziraat bankası Düzenli  geliri bulunan en az 2 en fazla 5  kişinin bir araya gelerek kira geliri elde etmek veya diğer amaçlarla alacakları iş yeri ekspertiz değerinin %75’ine kadar 120 ay vadeli  Ortak işyeri kredisi vermektedir. Aynı özelliklerde iki kredi ürününden yararlanmak için Ziraat bankası Şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank esnaf ve sanatkara özel iş paketleri

İpotek karşılığı ve bireysel çeşitleri bulunan banka hem esnafa hemde iş hayatına yeni başlayanlara birçok desteği mevcut. Vakıfbank belirli ve düzenli bir geliri olan ve kredi notu yüksek işyeri, dükkan, mağaza, depo, muayenehane gibi gayrimenkullere sahip olmak isteyen gerçek kişilere satın alınacak olan işyerinin ekspertiz değerinin %75’ine kadar işyeri kredisi vermektedir. Söz konusu krediyi kullananlara hayat sigortası yapılmakta, konut paket sigortası da yapılarak vade sonuna kadar her yıl yenilenmektedir.

Halkbank’dan yeni girişimcilere tam destek

Halkbankası işyeri kredileri ile birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyen almayı düşündüğü işyerinin kiraya vererek gelir elde  etmek isteyen gerçek kişilere ( ticari faaliyette bulunmayan ) 120 ay vadeli kredi verilmektedir. Halkbankası satın alınacak işyerinin ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi tahsis etmektedir. Halk bankası işyeri kredisi hesaplaması yapacak olursak: 100.000 TL değerinde  120 ay vadeli % 1,29 faiz oranlı işyeri kredisinin kredi tahsis ücreti 525 TL. ve senelik toplam maliyeti % 20,9638 olacak şekilde verilmektedir. Ayrıca 30 bin liraya kadar faizsiz esnaf kredisi kullanabilirsiniz.

Kadın girişimciye işyeri açma kredisi Finansbank’dan

Esnafa özel 6 ay geri ödemesiz kredi imkanı ile kadın girişimciye özel fırsatlar Finansbank şubelerinde.. Siz yeter ki dükkan açmak isteyin. Kendi işinizi kurmak için Finansbank’ı ziyaret edin. İşyeri satın almak isteyen ve ticari işletmeler yani vergi levhası bulunan tüm işletmelere İşyeri kredisi veren Finansbank İş yerine kira ödeyen patronların sevindirecek bu kredi kampanyası ile 120 ay vadeli ve uygun faiz oranları ile iş yerinin ekspertiz değerinin yüzde yetmiş beşine kadar destek vermektedir. Alınacak olan işyeri kredisi başvuruları için en yakın Finansbank’a başvuruda bulunarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bankaya gitmeye fırsatınız yok ise Finans internet sitesini ziyaret edin.

Esnafın kötü gün dostu Garanti!

444 KOBİ numarasını unutmayın. Çünkü Garanti bankası adı gibi, esnafın geleceğini garanti altına alıyor. Kobiler için hazırladığı paketleri ile tam ihtiyacınız olduğu anda Garanti sizlerle. İş kuracak gençlere Garanti şu imkanları sunuyor.

  • Limiti siz belirleyin, taksitlendirelim.
  • Üye işyeri olun, iş ortağı paketlerinden faydalanın,
  • İşinizi büyütün, kredi desteği sağlayalım.

Sahip olunan işyerini geliştirmek ve yeni bir iş yeri satın almak amacıyla 120 ay vadeli TL cinsinden kredi veren Garanti bankası satın alınacak olan iş yerinin ekspertiz değerinin tebliğ merciinin onayı durumunda % 100 ‘üne kadar iş yeri kredisi vermektedir. Bu krediler yatırım amaçlı işyeri alımları için gerçek kişilere kullandırılan kredilerdir.  Garanti bankası işyeri kredisine başvuruda bulunmak için  en yakın Garanti bankası şubesine  giderek işyeri kredisi  talebinde bulunabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir