Home - İşyeri Açma Kredisi - İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?
İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?
İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

İş Kurmak İsteyenlere Dükkan Açma Kredileri

Bir çoğumuz kendi işimizin patronu olmayı ve kendi işimizin başında olmayı hayal ediyoruzdur. Fakat bu durum bir çok vatandaşımızın hayallerinden ibaret olurken kendine bu konuda güvenen ve ticari zekaya sahip olan vatandaşlarımız için durum biraz daha farklı olmaktadır. Hükümetimizin getirmiş olduğu yasaların arasında iş yeri açmak isteyen girişimcilerimiz için KOSGEB tarafından sunulan hibe kredi olanakları ile iş yeri açmak hayal olmaktan çıkmaktadır. İş yeri açmak istediğinizde bir çok zorluğa göğüs germiş olacaksınız. Bazen maddi anlamda sıkıntılar yaşarken bazen kurmuş olduğunuz iş üzerinde değişik sıkıntılarla burun buruna geleceksiniz. Elinizde yeterli derece sermayeniz yok ise iş yeri açmak için krediye ihtiyaç duya bilirsiniz. Bunun için çok sayıda banka kredi imkanı sağlarken aynı zamanda KOSGEB tarafından verilen kredilerde göz ardı edilmemelidir. Bu sebeple bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için İşyeri açma kredisi nasıl alınır adlı başlığa değinerek sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Kosgeb iş yeri açma kredisi nasıl alınır?
Kosgeb iş yeri açma kredisi nasıl alınır?

Kosgeb iş yeri açma kredisi nasıl alınır?

2019 yılında yeni bir işletme kurarak kendi işinizin patronu olmayı hayal ediyorsanız eğer bu hayalinizin peşinden koşarak iş yerinizi açabilirsiniz. İş yeri açmak için yeterli sermayeniz yok ise KOSGEB’in girişimciler için sunmuş olduğu 50 bin liralık hibe kredilere başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylanmış olduğu taktirde ise 50 bin lira tutarındaki hibe krediden yararlanabilirsiniz. KOSGEB iş yeri açma kredisi nasıl alınır diyorsanız eğer öncelikle 18 yaşınızı tamamlamış olmanız gerekecektir. Daha sonrasında ise Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığına sahip olmanız gerekmektedir. Bunun dışında girişimcilik sertifikasına sahip olmanız gerekecektir. Girişimcilik sertifikasına sahip değilseniz eğer bunun için özel kurslar ve eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlere katılarak başarılı olabilir ve girişimcilik sertifikasına sahip olabilirsiniz. KOSGEB gerekli şartları taşıyan ve başvuruda bulanan girişimcilerimiz için 50 bin liralık hibe kredi imkanı sağlamış olduğu gibi bunun yanı sıra 100 bin liralık faizsiz kredi imkanı da sağlamaktadır.

İş yeri açma kredisi için eğitim alma
İş yeri açma kredisi için eğitim alma

İş yeri açma kredisi için eğitim alma

Kendi iş yerini açmak isteyen girişimciler KOSGEB’in sağlamış olduğu kredi imkanlarından yararlanabilmeleri için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimini almaları gerekmektedir. Bu eğitimde başarılı olan girişimciler sertifikalarını alarak KOSGEB kredi başvurusunda bulunabilirler. Uygulamalı girişimcilik eğitimi hemen hemen tüm il ve ilçelerde belirli tarihler aralığında düzenlenmektedir. Bu tarihleri takip ederek kurs başvurusunda bulunabilir ve eğiteme katılabilirsiniz. İşyeri açmak isteyen girişimcilerimizin yanı sıra işletmesini büyütmek için finansman ihtiyacı olan vatandaşlarımız da KOSGEB imkanlarından yararlanabilirler.

HALKBANKASI İŞYERİ AÇMA KREDİSİ

İş yeri açma kredi başvurusu

İş yeri açmak açmak için KOSGEB kredi imkanlarından yararlanmak isteyen girişimcilerimizin 18 yaşını doldurmuş olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına sahip olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra Uygulamalı girişimcilik eğitimini almaları gerekmektedir. Bu eğitimi alan ve eğitimde başarılı olan girişimcilerimiz iş yerlerini açabilirler. İş yeriniz için yapmış olduğunuz tüm harcamalarınızı ve giderlerinizi mutlaka ama mutlaka faturalandırmalısınız. İş yeriniz için yapmış olduğunuz tüm harcamalar için yani faturalandırmış olduğunuz giderleriniz için KOSGEB’e başvuruda bulunabilirsiniz. Yani başvurunuz onaylandıktan sonra iş yerinizi açacaksınız ve burada yapmış olduğunuz tüm giderleri faturalandırarak sonunda KOSGEB‘e gelecek ve faturalarınız karşılığında harcamış olduğunuz paraları geri alabileceksiniz. Tabi bunlar için öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız gerekecektir. Kayıt işleminizin ardından KOBİ beyannamesi ve kobi bilgi dökümanını almanız gerekecektir. Bu işlemlerin ardından ise İş planı projenizi hazırlamanız gerekmektedir. Tüm bu aşamaları tamamlamış olduktan sonra size en yakın KOSGEB birimine başvuru yapabilirsiniz.

İş yeri açmak için 2019 yılı banka kredisi

KOSGEB desteklerinin yanı sıra iş yeri açmak isteyen girişimcilerimize özel çok sayıda özel ve kamu bankaları kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bu bankalar belirli aralıklarda kampanyalar düzenleyerek çok sayıda vatandaşımızı kendi bünyesine çekmeyi hedeflemektedirler. Bankaların sunmuş olduğu kredi imkanları sizin açmak istemiş olduğunuz iş yerinize bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bankaların sunmuş olduğu avantajlı kredi imkanları talep etmiş olduğunuz kredi tutarına ve ödeme koşullarınıza göre de değişiklik göstermektedir. Kredi talebi için başvuru yapan girişimcilerimiz için kredi notunun yüksek olması ve geçmiş olduğumuz yıllarda bankalar ile hiç bir sorun yaşamamış olması yani sicilinin temiz olması büyük bir avantaj olmaktadır.

DÜKKAN AÇMA KREDİSİ

Bazı bankalar kredi imkanı sağlarken sizden gelir belgesi veya teminat olarak gösterebileceğiniz bir belge istemektedir. Bunların yanı sıra üzerinize kayıtlı olan gayrimenkulleri ipotek olarak göstermenizi de talep edebilirler bunun için bankalara kredi başvurusu yapmadan önce hazırlıklı olarak gitmenizde yararlı olacaktır. Aynı zamanda kredi talebinde bulunan vatandaşlarımız düzenli olarak bir geliri olan iki kefil ile de kredi başvurusunda bulunmuş olduklarında kredi taleplerine daha hızlı bir şekilde cevap vereceklerdir.

About krediverenbankalar

One comment

  1. Veteriner kliniği açmak için kosgeb destek vermiyor mecburen bankalardan kredi almamız lazım. Sorum şu bankaların veteriner klinigi acacaklara kredi verme durumu nasıl ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir