Home - İşyeri Açma Kredisi - İşsize kredi verilir mi? Çalışmayanlara özel finansman
Gelir belgesi olmayanlara evraksız kredi
Gelir belgesi olmayanlara evraksız kredi

İşsize kredi verilir mi? Çalışmayanlara özel finansman

Çalışmayanlara, gelir belgesi ve maaş bordrosu olmayanlara, esnaflara, belge ibraz edemeyenlere, çiftçilere, evrağı olmayanlara, ev hanımlarına, öğrencilere ve emeklilere Tc.Kimlik numarası ve kimlik ile kredi veren bankalar mevcuttur. Bu yazımızda, Akbank, İş bankası, Ziraat bankası, Vakıfbank gibi bankalardan gelir belgesiz nasıl kredi alınacağını anlatacağız.

Maaş bordrosuz evraksız kredi

Sizlerin de bileceği gibi sabit bir geliri olmasına rağmen; Tarım, arıcılık, hayvancılık,çiftçilik, seracılık, esnaflık gibi mesleklere sahip kişiler, düzenli sigortası ödenen işçiler, memurlar gibi olmadıkları için gelir belgesini temin edemeyebilirler.

Bankalar hedef kitlelerini genişletmek, daha çok müşteri sayesinde insanların dilinde ilk akla gelen banka olmak istedikleri için bir çok konut kredisi,taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemekte ve faiz oranlarını dönem dönem düşürmektedirler. Örneğin; Halk bankasının Canım Evim konut kredisi kampanyası gibi..Fakat artık düzenledikleri kampanyalar faiz oranları ile sınırlı kalmamaktadır. Özellikle son yıllarda reklamlarda bile görebileceğiniz kefilsiz kredi, evraksız, imzasız kredi, evraksız kredi gibi sloganları duymuş olabilirsiniz. Bu yazımızda da geliri olan fakat sigortası yatmadığı için belgeleyemeyen ya da ev hanımı, öğrenci gibi müşterilerin hangi yöntemlerle kredi kullanabileceğinden bahsedeceğiz.

Tüm bankalar taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, işyeri kredisi ve konut kredisi gibi ürünlerini tüm müşterilerine kullandırmak için çeşitli kampanyalar ile avantaj sağlamaktadır. Emeklilerin, memurların, işçilerin yani bordrolu olarak çalışanların gelir belgesi olduğu için bütün ürünlere başvuru yapmaları daha kolaydır. Ancak maaş bordrosu olmayan ya da çalıştığı şirket sigorta yapmadığı için gelirini belgeleyemeyenler de kolaylıkla kredi çekebilirler.

Bir krediyi çekebilmek için illa ki maaş bordrosuna lüzum yoktur. Şirkette sigortasız çalışıyorsanız firmanızdan maaş yazısı alabilirsiniz. Üzerinize bir gayrimenkul varsa bunu teminat gösterip yüksek tutarlarda kredi çekebilirsiniz.Ya da düzenli geliri olan, kredi sicili uygun bir tanıdığınızı bankaya kefil olarak sunabilirsiniz. Ayrıca adınıza bir otomobil var ise araç rehni ile kredi veren bankalardan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bununla birlikte bir kira geliriniz varsa kira kontratı ve konuya ait gayrimenkul tapusu ile gelirinizi belgeleyip kredi başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bankaların da müşterinin kredi başvurusunda ilk dikkat ettikleri şey gelir belgesi ve kredi notu oluyor. Fakat artık bir çok banka şart koşmadan ev hanımlarına, çalışmayanlara ve öğrencilere kredi veren bankalar olarak anılmaktadırlar.

Gelir belgesiz kredi alma yöntemleri

Gelir belgesini sunamamasına rağmen, herhangi bir geliriniz olduğunu bankaya ibraz etme yöntemleri mevcuttur. Örneğin;Kira geliriniz bulunuyorsa, bankaya kira sözleşmesini ve gayrimenkul tapusunu beyan edebilirsiniz. Yine biriktirmiş olduğunuz ya da düğününüzden kalan altınlarınız/nakitiniz varsa bunları bankaya çekeceğiniz krediye istinaden teminat olarak sunabilirsiniz. Bir iş yerinde çalışıyorsanız fakat SSK’nız ödenmiyorsa çalıştığınız şirketten maaş yazısı talebinde bulunabilirsiniz. Buna ek olarak düzenli ve güzel bir geliri olan bir yakınınızı kefil olarak bankaya sunabilirsiniz. Bu şekilde de banka size güvenip, kredi paketini onaylayabilecektir. Bir başka yöntem ise; Mevcut kredi notunuz yüksekse, bir KMH/esnek hesap müşterisi iseniz, faturalarınızı banka aracılığı ile otomatik ödüyorsanız, e-mevduat gibi bir birikim hesabınız varsa, havale/eft işlemlerini yapıyorsanız bunlar da bankalar nezdinde olumlu geçişler olarak ele alınacaktır. Fakat tabi ki bu işlemleri hangi banka aracılığı ile yaptıysanız yine o bankadan kredi talep etmek sağlıklı olacaktır. Bunların haricinde üzerinize bir arsa, tarla, bağ, bahçe, yazlık,ev ya da araba gibi bir taşınmaz varsa, bu tapuyu bankaya beyan edip teminat olarak göstererek de kolayca kredinizi alabilirsiniz.

Kredi başvurusu gerekli belgeler

  1. *Nüfus cüzdanı/ pasaport ya da sürücü belgesi
  2. *Esnaflar için vergi levhası
  3. *Son 3 aya ait telefon, elektrik, su, doğal gaz, cep telefonu faturası

Herkese  veren bankalar konusunda, dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Bankalar maaş bordrosuz kredi veriyor evet ama krediyi çeken ve herhangi bir maaşı olmayan bir kişi bu borcu nasıl ödeyecek? Bu konu bankaları pek ilgilendirmez çünkü borcunuzu ödeyemez iseniz bu tutarlar kefil olarak sunduğunuz kişiden tahsil edilebilir, teminat olarak sunduğunuz ev, tarla ya da araba satılıp borcunuz bu şekilde tahsil edilir ve kapatılır. Yani bankayı bağlayan bir durum yoktur önemli olan sizin bu borcu ödeyebileceğinize inanmanız gerekir. Yani bilinçli bir tüketici olmak bağlayıcı noktayı oluşturur. Bu sebeple çektiğiniz miktarı ve vade seçeneklerini ödeyemeyeceğiniz şekilde tercih etmemelisiniz.

Akbank Direkt kredi paketi sayesinde 15.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı gelir belgesiz, imzasız ve kefilsiz olarak karşılayabilirsiniz. Bu kredide 36 aya varan vade olanağı vardır.

Garanti bankası İlk kredim ürünü ile; Eğer daha önceden hiç kredi kullanmadıysanız eğer ikametsiz ve gelir belgesiz olarak başvuru yapabilirsiniz. 100.000 TL’ye kadar 36 ay vade imkanından yararlanabilirsiniz. 36 ay vadede aylık faiz oranı %1,42 olacaktır.

Odeabank kamu çalışanları için maaşlarının 20 katına kadar 0.99 faiz oranı ile kredi paketi sunmaktadır. 60 aya kadar vade seçeneğinden 99 TL masraf ile yararlanabilirsiniz. Herhangi bir gelir belgesi sunmadan Odeabank şubelerinden ve Odeabank web sitesinden başvuru yapabilirsiniz.

Denizbank web’de kredi ile gelir belgesi ve kefil sunmadan 36 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Üstelik 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu açıdan da en yüksek limitli ihtiyaç kredisi paketini sunan bankalardan biridir.

Ing bankası da evraksız kredi veren bankalar arasında yer alır. Ve mini kredi seçeneği ile 3.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınız için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Finansbank’ın online kredi paketine imzasız, evraksız, kefilsiz ve gelir belgesiz bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. 20.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Hazır kredi paketlerinde ise; Taşıt kredilerinde 60.000 TL’ye kadar, ihtiyaç kredilerinde 20.000 TL’ye kadar ve konut kredileri için 200.000 TL’ye kadar maaş bodrosu olmadan kredi çekebilirsiniz.

Teb bankası da gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Teb bankasının Cepteteb uygulaması ile 15.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile %1,30 faiz oranlı belgesiz krediye başvuru yapabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir