Home - Kredi kartı - İşbankasının üniversite öğrencilerine avatajları

İşbankasının üniversite öğrencilerine avatajları

İşbankası’nın üniversite öğrencilerine avantajları

İş bankası Cumhuriyet tarihimizin ilk resmi bankasıdır. Ulu önder Atatürk önderliğinde yapılan 1. iktisat kongresinden sonra 26 Ağutos 1924 tarihinde kurulmuştur. Cumhuriyetin kurulduğu o dönemlerde Türk esnafını sanayisini kalkındırmak için böyle bir kuruma çok acil bir ihtiyaç vardı. Türkiye’de tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek, sınai gelişmeyi başlatmak, ulusal tasarrufları harekete geçirmek, temel ekonomik atılımları finanse etmek ve kredi ihtiyaçlarını karşılamak İş bankasının ana amacıydı. İş bankası şu anda Türkiye’nin en büyük bankasıdır. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde mutlaka şubesi bulunmaktadır.

İş bankası tüm diğer bankalar gibi tüketicilere finansal hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler için sektörde öok büyük bir piyasa savaşı bulunmaktadır. Bankalar pastadan daha fazla pay kapabilmek için hedef müşteri kitlelerine özel kampanyalar ve hizmetler sunmaktadır. Bu kapsamda öğrenciler tüm bankalar için iyi bir müşteridir. Üniversiteyi bitiren öğrenciler iş hayatına atıldıkları zaman halen aynı bankalar ile çalışmaya devam edeceklerdir.

İş bankası İşte Üniversiteli kredi kartı

İş bankası İşte Üniversiteli kartı banka kartının yanında aynı zamanda bir Visa kredi kartıdır. Türkiye İş Bankası işte üniversiteli kartını alabilmek için bazı özel şartlar bulunmaktadır. Öncelikle 18 yaşından büyük ve T.C vatandaşı olmalısınız. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler lisans üstü eğitimde olan tüm öğrenciler bu kart için başvuruda bulunabilirler. İşte üniversiteli kartı aynı zamanda Maksimum kart özellikleri vardır. Alış veriş yapılırken ödeme yaptığınız kadar puan kazanmaktasınız, bu puanlar ile alış veriş yapabilirsiniz. İşte üniversiteli kredi kartını almak için nüfus cüzdanınız ve öğrenci kartınız ile size en yakın Türkiye İş Bankası şubesine başvuruda bulunarak işte üniversiteli kartını alabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte diğer kanallar ile başvuruda bulunabilirsiniz. Cep telefonunuzdan ÜNİK boşluk TC Kimlik Numaranızı yazıp 4402’ye SMS göndererek veya T.C İş Bankası internet sayfasından sayfasından başvuruda bulunarak kartı alabilirsiniz.

İşte Üniversiteli kartının özellikleri

 

İş’te Üniversiteli Aidatsız kredi kartı ile Maximum üye işyerlerinde alışverişlerinde MaxiPuan kazanıp kazandığın MaxiPuanlar ile üye işyerlerinden dilediğin an bedava alışveriş yapabilir, taksit imkânlarından da faydalanabilirsin!

İş’te Üniversiteli Aidatsız kredi kartı ile;

  • İşte Üniversiteli kartında yıllık kart aidati alınmamaktadır.
  • Bu kart ile yapılan alış verişlerde Maximum sisteminde bulunan üye iş yerlerinden yapılan alış verişlerde puan kazanılmaktadır.
  • İnternette güvenli alış veriş yapmak için internet ortamında sanal bir kart oluşturup alış verişinizi bu şekilde yapabilirsiniz.
  • İşte Üniversiteli kartı aynı zamanda banka kartı olarak da kullanılabilir. Banka hesaplarınızı bu karta bağlayıp yönetimini bu kart üzerinden yapabilirsiniz.

İşte üniversiteli kartını alan üniversite öğrencileri ilk 30 gün boyunca tüm müze ve ören yerlerine ücretsiz olarak girebilirsiniz. İşte üniversiteli kartınız ile alış verişlerinizi 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Tek çekimde yapacağınız alış verişleriniz 100 TL yi geçiyor ise bu alış verişinizi taksitlendirebilirsiniz.

Son yıllarda devlet üniversitelerinin ve liselerinin dışında özel lise ve üniversiteler büyük bir atılım yapıp gelişmiştir. Ailelerde artık tüm imkanlarını zorlayarak her şeyleri olan çocuklarını en güzel okullarda eğitmek istemektedirler. Bunun için tüm şartlarını zorlayarak tüm yatırımlarını çocuklarına yapmaktadır. Devlette çocuklarını özel liseye gönderen ailelere belirli bir rakama kadar destek vermektedir. Ailelerin finans sorunlarını en kısa ve uygun çözümler T.C İş Bankası kredilerinde bulabilirler.

İş bankası eğitim kredisini sizler için uzmanlarımız ile inceledik. Eğitim kredisi alınabilmesi için öncelikle ailelerin özel okula kayıt olup kayıt belgesini İş bankasına ibraz etmesi neticesinde T.C İş bankası çok uygun faiz oranları ile kredi vermektedir. Eğitim kredisinde uygulanan faiz oranı 1,23% dir. Bu eğitim kredisinde ödeme taksit sayısı 12 ay dır. Eğitim kredisinde alınabilecek toplam kredi miktarı 50.000 TL dir. T.C İş bankası eğitim kredisi başvurularında TC kimlik kartı, maaş belgesi, ikametgah senedi gibi belgeler istemektedir. İş bankası gerekli gördüğü durumlarda ilave belgeler kefil ve ipotek isteyebilir.

İş bankası eğitim kredisi aldıktan sonra eğer kredilerinizi ödeme sorunu yaşarsanız kredi puanınızın etkilenmemesi için yeniden yapılandırma yapabilirsiniz. Yeniden yapılandırma bankaya kalan tüm borçlarınızın yeniden faizinin hesaplanarak 12 eşit taksite bölünmesi işlemidir. Bu sayede kredi puanınızı yeniden yükseltebilir ileride daha uygun şartlarda kredi almak imkanına sahip olabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir