Home - Krediler - İş Yeri Açma Kredisi Başvuru

İş Yeri Açma Kredisi Başvuru

İş Yeri Açma Kredisi Başvuru

İş yeri açma kredisi başvuru, günümüzün şartlarında kendi iş yerini kurmak isteyen bir vatandaşın ilk olarak bir birikiminin olması şarttır. Bir birikim olmadan iş kurmak çok zor olmakla beraber başarısızlığında habercisi olacaktır. İçinde bulunduğumuz 2019 yılı içerisinde birçok kişi iş kurarak geçimini kurduğu işlerden sağlamaktadır. İş yerine sahip olmak isteyen bir kişi ve elinde birikimi olmayan bir kişi iseniz iş yeri açma kredisine başvurabilir bu imkandan faydalanarak bir iş yeri sahibi olabilirsiniz. KOSGEB ülkemizdeki girişimci kişilere bu konuda en çok yardımcı olan kuruluştur. Devlet desteğiyle birlikte verdiği kredi imkanları sayesinde birçok kişi iş sahibi olmaktadır. Bir iş yeri kurmak için gereken bütün ihtiyaçlarınızı devlet destekli hibe ve krediler sayesinde halledebilirsiniz. İş yeri kurma işleminizin sonunda o iş yerinden kazanacağınız gelir ile borcunuzu ödeyebilir ve artıya geçmeye başlayabilirsiniz.

  • İş Yeri Açma Kredisinden Faydalanmak İçin

Bu krediden faydalanabilmek için ilk iki önemli ve net şartlar ise; 18 yaşını doldurmanız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanızdır. Bu destek 50.000 TL hibe kredisi vererek yapılmaktadır. Bu desteği sağlayan tek kurum ise KOSGEB’tir. İş yeri açtıktan sonra devletten faizsiz kredi talebinde bulunarak ihtiyaçlarınızı giderebilir ve daha yüksek gelirler elde edebilmek için iş planlarınızı yüksek seviyelere taşıyabilirsiniz. KOSGEB dışında bu krediyi sağlayan Akbank ve Halkbank mevcuttur. Bu bankalar 12 ay geri ödemesiz olarak 48 ile 120 ay vade imkanıyla kredi fırsatları sunmaktadır.

  • KOSGEB İş Yeri Kredisi Almak İçin Gerekenler 2019

Girişimcilik göstermek isteyen ve bir iş yeri sahibi olmak isteyen herkes bu krediden faydalanmak ister. Şahsınıza ait olan bir mekanın sahibi olmak için bir birikiminizin olması kesinlikle şarttır. Bu birikimi en kolay şekilde sağlayabilmek için KOSGEB’in sunduğu bu iş yeri açma kredisinden faydalanabilirsiniz. Elinde birikimi olmayan birçok girişimci vatandaşımız bu fırsat sayesinde iş yerini kurmuş ve kendine bir gelir kapısı açmış durumdadır. İş yeri açma kredisini sağlayan tek devlet kurumu KOSGEB olduğu için ülke ekonomisine de büyük destek vermektedir. Girişimci kişilere krediler ve geri ödemesiz hibeler sağladığı için KOSGEB başarıya giden yolun kapılarını girişimcilere sonuna kadar açmaktadır. Bu geri ödemesiz krediden yararlandıktan sonra isteyen kişiler için faizsiz kredi imkanları da mevcuttur. İş yerinde herhangi bir ihtiyacı karşılayabilmek için paraya ihtiyacınız olduğunda faizsiz ve bir yıl ertelemeli kredi imkanından faydalanabilirsiniz.

  • KOSGEB İş Yeri Kredi Tutarı

KOSGEB devlete bağlı olan bir kurum olmakla birlikte Bilim, Sanayi Devrimi ve Teknoloji Bakanlığına da bağlı bir kurumdur. Gerekli şartları yerine getirmiş olan bütün vatandaşlarımıza KOSGEB’in sağladığı imkan 50.000 TL hibe ile birlikte 100.000 TL faizsiz kredidir. Bu olanakları kendine iş yeri açmak isteyen ve işletmesini üstlenen kişilere sağlayan KOSGEB birçok başarılı işletmenin altına imzasını atmıştır.

  • İş Yeri Kredisinin En Büyük Şartı Girişimcilik Belgesi

Kendinize iş kurmak istiyor ve bu kredi imkanlarından da faydalanmak istiyorsanız girişimcilik belgesi kesinlikle şarttır. Bu belgeyi alabilmek için KOSGEB başkanlıklarına başvuru yapmanız yeterli olacaktır. KOSGEB’in düzenlediği ücretsiz uygulamalı eğitimi başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra girişimcilik belgesi almaya hak kazanacaksınız. Bu belge ile bu krediye başvurmanız gerekecektir. Bu sınavlar yeterli kişi sağlanan her il ve ilçede düzenlenmekte ve yapılmaktadır.

 

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir