Home - Krediler - İhtiyaç kredisi çekenlerin en çok tercih ettikleri bankalar
ev hanımları için ihtiyaç kredisi
ev hanımları için ihtiyaç kredisi

İhtiyaç kredisi çekenlerin en çok tercih ettikleri bankalar

İhtiyaç kredisi çekenlerin en çok tercih ettikleri bankalar

İnsanoğlu var olduğundan beri ihtiyaçlar hep bir adım daha ileriye gitmiştir. Hep daha fazlasını isteyen insanoğlu bu sayede gelişimi sağlamıştır. Daha hızlı giden uçaklar, araçlar, daha hızlı üreten makineler, daha fazla tüketen insanoğlu gelişimin asıl sebebidir. Bu gelişim kendisini finansal araçlarda da göstermiştir. Artık eskiye oranlara kredi ve finans araçlarına daha kolay ulaşabiliyoruz.

Özellikle bireysel ihtiyaç kredisi kullanımı oldukça yaygınlaştı. İnsanların aniden çıkan ihtiyaçlar karşısında, okul , sağlık, eğitim, ev alma, evlilik gibi konularda sık sık bireysel kredi aldığı gözlenmektedir. Bunlardan dolayı bizlerde uzmanlarımız ile birlikte ihtiyaç kredisi çekenlerin en çok tercih ettikleri bankaları sizler için uzmanlarımız ile birlikte inceledik. İnsanların ihtiyaç kredisi çekerken dikkat ettikleri konular öncelikle kredinin faiz oranı, kredi çekilmesinde alınan dosya ve diğer masrafların büyüklüğü, maksimum ödeme taksit sayısı gibi özelliklerdir.

İhtiyaç kredisi çekebilmek için gerekli olan şartlar nelerdir?

  • T.C vatandaşı olmanız ve 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
  • Kredi puanınızın istediğiniz kredi puanı için uygun olması gerekmektedir.
  • Öncelikli olarak gelirinizin olması gereklidir. Eğer çalışıyor iseniz kamuda çalışanlar için maaş kartı yeterli olmaktadır. Özel sektör çalışanı iseniz çalıştığınız şirketten maaş yazısı almanız gerekmektedir. Maaş yazınızın yanında maaşınız da haciz olmadığını gösteren bir yazı almanız gereklidir. Aynı zamanda maaş yazısını imzalayan kişinin imza sirkisü de gereklidir.
  • Banka gerekli gördüğü durumlar da ilave tedbirler isteyebilir. İpotek ve kefil gibi.
  • Eğer esnaf veya iş yeri sahibi iseniz iş yeri adına da kredi çekebilirsiniz. Bunun için iş yerinizin vergi levhası fotokopisi , son 6 aylık gelir gider tablosu, ticaret odası kaydı, ticaret sicil gazetesi örneği gereklidir.

1- İng Bank İhtiyaç kredisi ile ilgili detaylar

İng Bank ihtiyaç kredisinde gayet güzel ve uygun faiz oranlarıyla göze çarpıyor. Ing bank bu özel kampanyasında tüketicilere 0,99% gibi oldukça düşük bir faiz uyguluyor. Bu kredi kapsamında kullanılacak kredi limitleri en az 4.000 TL , en yüksek miktar ise 100.000 TL dir. Örnek olarak 10.000 TL lik bir kredi talebini uzmanlarımız ile inceledik. Bu kredi 36 ay içerisinde ödenir ise aylık taksit tutarı 343 TL ve dosya ve diğer masraflar 50 TL dir. Kredi boyunca toplam ödenecek olan tutar ise 12.398 TL dir. Bu faiz oranından faydalanmak için kredi notunuzun 1.850 ve üzeri olması gerekmektedir.

2- Garanti Bankası İhtiyaç kredisi ile ilgili detaylar

Garanti bankası ülkemizin en büyük özel bankalarından birisidir. Teknolojik yatırımlardaki ataklığı ile adını çok duyurmuştur. Garanti Bankası bireysel ihtiyaç kredisinde kredi limitleri en az 1.000 TL ile en fazla 500.000 TL arasında değişmektedir. Bu ihtiyaç kredisinde minimum vade sayısı 3 ay olmakla beraber maksimum vade sayısı 36 aydır. Uygulanan faiz oranı ise 1,47% dir. 10.000 TL lik bir krediyi inceler isek aylık ödemesi 378 TL , toplam taksit sayısı 36 ay, toplam ödenecek olan para miktarı ise 13.644 TL dir. Garanti Bankası bireysel ihtiyaç kredisinde alınan dosya masrafı ise 50 TL dir.

3- İş Bankası İhtiyaç kredisi ile ilgili detaylar

İş bankası Türkiye’nin en büyük özel bankasıdır. Tüm Türkiye’ye yayılmış zengin şube ağı bulunmaktadır. İş bankası müşterilerine dönem dönem çok uygun faiz oranları ile kredi vermektedir. İş bankası güncel bireysel ihtiyaç kredisini incelediğimiz de uygulanan faiz oranının 1,35% olduğunu görüyoruz. İş bankası bireysel ihtiyaç kredisinin diğer özellikleri ise şu şekildedir. Kredi alımında alt limit 3.000 TL – üst limit ise 50.000 TL dir. İhtiyaç kredisi 3 ay ile 36 arasında ki seçeneklerde ödenebilir. Bu kredi kapsamında alınan dosya masrafı 50 TL dir. Kredi ödemelerinin sonunda toplam ödenecek rakam 13.326 TL dir.

4- Odeabank İhtiyaç kredisi ile ilgili detaylar

Odeabank Türkiye’de yeni açılmış bir banka olsa da yaptığı agresif kampanyalar ile adını sık sık duyurmuştur. Odeabank bireysel ihtiyaç kredisini incelediğimizde uygulanan faiz oranının 1,29% gibi düşük bir faiz oranı olduğunu görüyoruz. Bu kredinin alımında uygulanan alt kredi limiti 3.000 TL , üst limiti ise 25.000 TL dir. Bu kredi bitiminde ödenmiş olacak toplam kredi miktarı 13.169 TL olacaktır. Odeabank bireysel ihtiyaç kredisinde alınan dosya masrafı ise sadece 50 TL dir.

Sizler için en uygun bireysel kredi kampanyalarını inceledik. Sizlerde kredi alırken aylık taksit tutarının ödeyebileceğiniz bir rakam olmasına dikkat ediniz. Kredi ödemelerinizin aksaması ilerideki dönemlerde kredi almanızda sorun yaratabilir.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir