Home - Hayvan Kredisi - Hindi çiftliği kurma kredisi
Hindi çiftliği kurma kredisi
Hindi çiftliği kurma kredisi

Hindi çiftliği kurma kredisi

Kümes hayvanı hindi yetiştiriciliği kredisi

Tavuk, ördek, piliç ve hindi yetiştirenlere devlet kredi veriyor. Yumurta çiftliği kredisi teşvik amaçlı hibe, faizsiz ve düşük faizli olarak verilen krediler ile devlet destek ödemeleri yapmaktadır.  Tavuk çiftliği kurmak salma tavukçuluk, süs tavuğu yetiştiriciliği ve organik yumurta üretimi yapmak için yumurta çiftliği kredisi almak isteyenlere Kosgeb hibe ve faizsiz kredi vermektedir. İmalat- Kümes hayvan yetiştiriciliği olarak çiftlik tesisleri kurmak için gerekli ekipman ve demirbaş alımlarında kullanılmak üzere Kosgeb destek vermekte, TC Ziraat bankası damızlık kanatlı yetiştiriciliği işletme ve yatırım kredileri ve faizsiz 100 bin lira kredi ile desteklemekte ve TKDK ise IPARD II programları ile tavuk çiftliği için devlet desteklemeleri verilmektedir. Bu üç adet sayılan devlet destekleri ile tavuk, hindi, kaz, ördek, bıldırcın, deve kuşu gibi kanatlı kümes hayvanları yetiştiriciliği için kurulacak çiftlik tesislerinde hibe ve faizsiz krediler alabilirsiniz.

Genç çiftçilere 30 bin lira hibe kredisi ile yumurta çiftliği kurmak isteyenlere hibe ve faizsiz kredi desteği veren Tarım gıda ve hayvancılık bakanlığı 30 bin TL’ye ek olarak 100 bin lira faizsiz krediler vererek köyüne dönen genç çiftçilerin projelerinin desteklenmesi amacıyla krediler vermektedir.

Genç çiftçi projelerinden hayvansal üretime yönelik büyükbaş, küçükbaş hayvancılık ve kanatlı yetiştiriciliği projelerinin desteklenmesi ile

 • En az 500 adet içerikli serbest yumurta tavuğu yetiştiriciliği projesi ile devlet destekleme hibe ve faizsiz krediler verilmektedir.

Ziraat bankası hindi çiftliği kredisi

Ziraat bankası devlet destekli krediler ile hindi çiftliği kredisi almak isteyenlere 10 bin adet etlik ve yumurta piliç alımı yapımı amacıyla damızlık kanatlı yetiştiriciliği kredisi kapsamında verilen geri ödemeli kredileri çiftlik kurmak için alabilirsiniz. Salma tavukçuluk devlet destekli krediler; Genç çiftçilerin projelerinin desteklenmesi kapsamında verilen 30 bin lira hibe krediler, Kırsal kalkınmayı destekleme kurumu devlet destekli krediler ve Ziraat bankası tarafından verilecek olan 100 bin lira faizsiz kredilerdir.

Yumurta çiftliği kurmak için gereken şartlar

Devlet kredi vereceği Yumurta çiftliği kurmak isteyenler için bazı şartlar koymuştur. Yumurta tavuklarının korunması ile ilgili yumurta çiftliği kurmak isteyenlerin;

Dairesel yemliklerin bulundurulması ve dairesel yemlikler için her tavuğa  4 cm’ lik yer açılması, doğrusal yemliklerin bulundurulması durumunda ile her tavuğa 10 cm’lik yer açılması gerekmektedir. 7 tavuk için en az 1 folluk bulundurulması ve ortak folluk bulundurulması durumunda grup folluklarda en az  120 tavuğa 1 m2’lik yer ayrılması gibi şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

ZİRAAT BANKASI HİNDİ KREDİSİ ÇEKEBİLİRSİNİZ.

Kanatlı sektörünün tavukçuluktan sonraki en büyük büyüklerinden birisi olan hindi yetiştiriciliği yapmak için hindi çiftliği kurmak isteyenlere devlet; Genç çiftçilerin desteklenmesi kapsamında 30 bin lira hibe ve Ziraat bankası aracılığıyla 100 bin TL faizsiz kredi verilmektedir.

Ziraat bankası aracılığıyla Tarım gıda ve hayvancılık Bakanlığı tarafından verilecek olan 100 bin lira faizsiz kredi alacak olanlar  5 binin üzerinde canlı hindi alımı yapmaları ve çiftlik kurmalarını sağlamak amacıyla verilmektedir.

Hindi kredisi alabilmek için en az 1000 adetin üzerinde hindi alımı yaparak hindi çiftliği kurmak gereklidir.Hindi sayısı az olanlar hindi sayılarını çoğaltmak için Uygun faiz oranları ve ödeme koşullarıyla Hindi çiftliği kurmak ve Hindi yetiştiriciliği kredisi veren bankalardan olan Ziraat bankası işletme ve yatırım kredilerinden yararlanabilirler. Bankanın istediği şartları yerine getirenlerin Hindi alımı için kullanabilecekleri faizsiz krediler;

 • Hindi besiciliği yatırım kredileri ile kümes yapımı ve tadilatı, kuluçkahane yapımı ve tadilatı, gübre işleme tesisi yapımı ve tadilatlarının, bio güvenlik önlemlerinin, yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş üretmek için gerekli olan tesis ve alet ve ekipman alımı ve diğer yatırım giderlerinin finansmanı sağlamak amacıyla yatırım kredisi vermektedir.
 • Hindi yetiştiriciliği işletme kredisi ile ruhsatlı hindi üretim işletmelerinden, yetiştirilmek üzere ticari hindi civcivi alımının, yem alımının ve diğer işletme giderlerinin finansmanı sağlamak amacıyla krediler vermektedir.

Hindi çiftçiliği kurmak amacıyla devlet destekli  hibe ve faizsiz kredilerden yararlanmak isteyenler Ziraat bankası ve gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı il -ilçe müdürlüklerine başvuru yaparak hindi yetiştiriciliğinde kullanılmak üzere kredi tahsis edebilirler.

Ziraat bankası kanatlı hayvan yetiştiriciliği kredi ürünlerinden deve kuşu, kaz, ördek bıldırcın, etlik piliç ve yumurta tavuğu yetiştiriciliği yapan ve yapacak olan çiftçilere verdiği kanatlı sektörü kredileri asgari dönem başı adetleri aşağıdaki gibidir;

 •  50 adet deve kuşu yetiştirenler
 • 1000 adet ve üzeri hindi yetiştirenlere
 •  2.500 adet kaz, ördek ve bıldırcın yetiştirenlere
 • 7.500 adet yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde
 • 10.000 adet etlik piliç  yetiştiren çiftçilere kredi vermektedir.

Ziraat bankası Damızlık kanatlı yetiştiriciliği kredileri ile 10.000 adet damızlık etlik piliç ve yumurta tavuğu yetiştirmek isteyenlere ve 1000 adet Ankara tavukçuluk istasyonunca yetiştirenlere kredi vermektedir.

About krediverenbankalar

11 comments

 1. Ben 7500 ile 10000 gibi sayılarda hindi besiciligi yapmak istiyorum hibe ve kredi ihtiyacım var faydalanabilirmiyim

 2. 1000 2000 arası hindi yetiştirmek istiyorum hibe ve krediye ihtiyacım var ne yapmaliyim

 3. Hüseyin kaçan

  İyi günler ben 1000 ve üzeri hindi ciftligi kurmak istiyorum daha önce yetistiriciligini yaptığım için iyi anlıyorum o yüzden desteğinize ihtiyacımız var tsk.

 4. Mustafa selim

  Hindi yetiştiriciliği çok zor. Yapmayın önermem.

 5. Cevher sarboga

  Slm ben hindi ciftliği kormak istiyum

 6. Slm ben hindi çiftliği kurmak istiyorum bana yardımcı olun lütfen 05456321124

 7. Devletimizin kulanmadigi yani hazine malı olan arazileri bize eneten veya taksitlerini öduyerek satmasini istyuz o arsada tavuk ciftligi acmak istyum bu konuda bizi bilgilendirecek devlet buyuklerimiz var mi lütfen cvp

 8. Kulanilmayan hazine arsalarini degerlendirip hem devletimize hemde kendimiz kazanmak istyuz böyle bi projede acaba yardimcı olurlar mi bilgi lütfen irtbat tlf 05438674530

 9. Slm ben 1000 hindi çiftliği kurmak istiyorum acaba devlet destekli kredi şartları nelerdir yerim yok yer almak ve çiftlik kurmak için kredi alabiliyormuyum ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir