Home - Hayvan Kredisi - Hayvan kredisi nasıl alınır şartları nelerdir?
hayvancilik-kredisi-veren-bankalar-2016
hayvancilik-kredisi-veren-bankalar-2016

Hayvan kredisi nasıl alınır şartları nelerdir?

Hayvan kredisi almak için ilk şart kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Tüm bankalara borcu olan, kredi kartları patlak durumda, sicili bozuk olan kişilere hiçbir banka hayvan kredisi vermez. İster büyükbaş hayvan alın, isterseniz küçükbaş, hiçbir şekilde borçlarınızı kapatmadan kredi alamazsınız. Ziraat Bankası Devlet Destekli hayvancılık kredileri ÇKS belgesi olan tüm çiftçilere verilmektedir.

Koyun yetiştiriciliği kredisi nasıl alınır?

koyun-kredisi-nasil-alinir
koyun-kredisi-nasil-alinir

Küçükbaş hayvan projesi hazırlayın. Devletten kredi almak isterseniz Tarım Kredi Kooperatifine, Kırsal Kalkınmaya, Kalkınma ajanslarına başvurun. Devlet bankaları için Ziraat Bankasını tercih edin. Özel bankalar içinde ise İşbank, TEB ve Garanti bankasını ziyaret edin.

Koyun Keçi Yetiştireceklere Tavsiye

Koyun Keçi Yetiştireceklere Tavsiye

Öncelikle Ziraat Bankasını tercih edin. Projeniz olmadan kredi çekmeyin. Yörenizde en verimli olan küçükbaş hayvan türünü tercih edin.

Büyükbaş hayvan kredisi nasıl alınır?

inek-ciftligi-kredisi-nasil-alinir
inek-ciftligi-kredisi-nasil-alinir

2 Farklı alanda verilir. Birincisi besicilik, ikincisi ise süt hayvanı yetiştiriciliğidir. Hangi proje size uygun ise, bu projeye ait krediyi tercih edin. İnek, manda, düve ve dana yetiştirmek için verilen bu kredi büyük yatırım yapanlar için Kırsal Kalkınma destekleri ile teşvik edilebilir. İnek almak için bankadan kredi almak istiyorsanız, bankayı gerçekten para kazanacağınıza, ciddi bir projeniz olduğuna ikna etmek zorundasınız. Bu kredi için sizden memur veya esnaf kefil, ÇKS belgesi istenebilir. Hayvan kredisi çekmek için gerekli evrakları temin ederek başvurunuz.

İnek, Düve, Dana Kredisi şartları nelerdir?

İnek, Düve, Dana Kredisi şartları nelerdir?

Eğer 50 bin lira civarında sermayeniz yok ise, büyükbaş hayvan yetiştirme işine hiç bulaşmayın. 2 inek alarak hayvancılıktan para kazanamazsınız.

Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır?

tavuk-çiftliği-kredisi-nasıl-alınır
tavuk-çiftliği-kredisi-nasıl-alınır

Organik veya salma tavukçuluk gibi bir amacınız yok ise, en az 10.000 – 20.000 kapasiteli bir tavuk çiftliği kurmayı amaçlıyor iseniz, Ziraat bankasından hayvan kredisi alabilirsiniz. Bunun için ÇKS belgeniz, kimlik, çiftliğinize ait tapu ve benzeri evraklar ve projenizi banka şubelerine sunabilir, projeniz dahilinde kanatlı kümes hayvanı yetiştirme kredisi çekebilirsiniz. Tavuk çiftliği kurmadan önce bu işi iyi bilen bir danışmana kredi ve finansman tespiti yaptırırsanız, zarar etmezsiniz. Organik tavuk çiftliği kredisi veren bankalar ve şartları içerisinde en düşük faizli bankayı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Kümes hayvanı kredisi çekmeden önce ne yapmalıyım?

Kümes hayvanı kredisi çekmeden önce ne yapmalıyım?

Gider tespiti, Devlet yardımları hesaplama, Teşvik hesabı yapılır ve kümes hayvancılığı sektöründe yaşadığınız ve çiftliği kuracağınız bölgenin mevsimine göre bir proje ile başvurunuz.

Hayvancılık kredisi faiz oranları hesaplama

  • Ziraat Bankası yıllık faiz oranı %0,5’dir.
  • Diğer bankaların aylık faiz oranları %0,99 ile %1,30 arasında değişiklik göstermektedir. INGBank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi vermektedir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir