Home - Hayvan Kredisi - Hayvan Besicilik Kredisi Veren Bankalar
Hayvan Besicilik Kredisi Veren Bankalar
Hayvan Besicilik Kredisi Veren Bankalar

Hayvan Besicilik Kredisi Veren Bankalar

Besicilik Kredisi

2019 yılında bir çok sektörde olduğu gibi besicilik sektörüne de çok fazla rağbet gösterilmektedir. Yeni iş kurmak isteyen ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilerimiz elbetteki uzun soluklu ve yüksek karlı işler yapmayı hayal ederek bu yola çıkmaktadırlar. Bu yıl da oldukça hızlı bir şekilde ilerleme gösteren iş alanları arasında besicilik de yerini almaktadır. Besicilik yaparak büyük baş hayvancılık, Küçük baş hayvancılık, Kanatlı hayvancılık yaparak işletmenizi büyütebilir ve çok daha yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Bu sebeple bugün makalemizde siz değerli girişimcilerimiz için Hayvan Besicilik Kredisi Veren Bankalar adlı başlığa değinerek  sizler için bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Hayvan Besicilik Kredisi Nasıl Alınır?
Hayvan Besicilik Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvan Besicilik Kredisi Nasıl Alınır?

Besicilik alanında yapılan işlerde talep çok fazla olunca ülkemizde bulunan bir çok özel ve kamu bankaları Hayvan besicilik kredisi imkanı sağlamaktadırlar. Özel ve kamu bankaları çalışma şekillerine göre birbirleri ile rekabet ortamı yaratmaktadırlar. Kamu bankalarının besicilik kredisine başvuru yapmış olduğunuzda banka devlet teşvikli kredilerden yararlanmanız için bankalar bazı şartları ön koşmaktadır. Özel bankaların Besicilik kredisine başvuru yapmış olduğunuzda hiç bir şart aranmamaktadır. Kamu bankaları devlet destekli kredi imkanlarından yararlanmak için müşterilerin bankaların sunmuş olduğu şartlara uyum sağlaması gerekmektedir.

Besicilik kredisi şartları nelerdir?

Besicilik yapmak isteyen vatandaşlarımız kredi talebini kamu bankalarından yapmış olduklarında devlet teşviklerinden de yararlanabilecektir. Kamu bankalarına başvuru yapan girişimcilerden ise bazı şartlara uyum sağlamaları istenmektedir. Besicilik kredisinden yararlanmak isteyen girişimcilerimizin ilk başta uyması gereken şartlardan bir tanesi besicilik yapmak istemiş olduğunuz hayvanın mutlaka devlet tarafından oluşturulan kayıt sisteminde var olması gerekmektedir. Devletimizin yapılan hayvancılıklarının takip edilmesi için Türkvet kayıt sistemini kurmuştur. Bu sistem sayesinde bir çok hayvanı ve cinsini buradan kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda bu sisteme kayıtlı olmayan hayvanlar için devlet teşvikinden yararlanmanız imkansız olacaktır. Besicilik kredisi şartlarının bir diğeri ise besiciliğini yapmak istediğiniz hayvanın alım şartları olmaktadır. Damızlık ve büyükbaş sığırcılık için en az 10 hayvan almanız gerekmektedir. Küçükbaş besicilik yapmak istemiş olduğunuzda ise en az 50 hayvan bulundurmalısınız. Damızlık hayvan besiciliği için en az 50 hayvana sahip olmanız gerekmektedir. Kanatlı hayvan besiciliği için cinsine göre değişiklik göstermektedir. Yumurta tavukçuluğu için 10 bin hayvan gerekli olacaktır. Hindi için 5 bin hayvan gerekli olacaktır. Kaz ve ördek için 1.000 hayvan gerekli olacak, deve kuşu için ise 100 adet alım yapılması gerekmektedir. Bu saymış olduğumuz şartlar dışında bir diğer şart daha yer almaktadır. Bu şart ise almış olduğunuz hayvanın cinsine göre yaş, cinsiyet ve doğum sayılarının önemli olmasıdır. Devletimiz birden fazla doğum yapan hayvanlarımız için kredi imkanı sağlamazken 36 aylık üstündeki büyük baş hayvanlarda da teşvik imkanı sağlamamaktadır.

besicilik kredisi veren bankalar
besicilik kredisi veren bankalar

Besicilik kredisini veren bankalar

Besicilik kredisini veren bankalar kamu ve özel bankalar olarak ikiye ayrılmaktadır. Kamu bankaları devlet teşvik imkanları sunarken özel bankalar ise rekabet ortamı oluşturarak cazip koşullarda besicilik kredisi imkanı sağlamaktadır. Besicilik kredisini veren bankalardan ziyade devlet destekli kredi imkanı sağlayan banka T.C Ziraat bankası olarak belirlenmiştir.

Besicilik ile uğraşanlar için uygun faizli yem kredisi imkanı

Besicilik ile uğraşan girişimcilerimiz için uygun faizli yem kredisi imkanları sunmaktadır. Besicilik işi için üzerinize kayıtlı olan hayvanlardan alınan kredi faiz oranları ortalama olarak yıllık yüzde dört buçuk ile yüzde beş arasında değişiklik göstermektedir. Geri ödemesini ise bir yıl sonunda toplu olarak ödeme şansınız da bulunmaktadır. Besicilik ile uğraşanlar için uygun faizli yem kredisine başvuru yapmak isteyen girişimcilerimiz Ziraat bankası ile iletişime geçerek kredi talebinde bulunabilirler.

TKDK Besi hayvancılık kredi başvuruları

Kırsal alanda besicilik yapmak isteyen girişimcilerimiz için ve aynı zamanda bu alanlar üzerinde besicilik işi ile uğraşan vatandaşlarımız için hibe desteği sağlanmaktadır. Bu destek TKDK tarafından sağlanmış olduğu gibi desteklenen bölgelerde hizmet veren girişimcilerimiz için hibe verilmektedir. Destek verilen illerden herhangi birinde bu işi yapacaksanız eğer projeniz karşılığında süt tankları, küçükbaş hayvan alımları, büyükbaş hayvan alımları, kümes hayvancılık kredilerinin yanı sıra traktör, tarım aletleri ve diğer malzemeler için yüzde yetmiş (%70)’e varan hibe destekleri ile kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir