Home - Kredi kartı - Halkbankası öğrenci hesabı ve kredi kartı

Halkbankası öğrenci hesabı ve kredi kartı

Halkbankası öğrenci hesabı ve kredi kartı

Halk bankası Türkiye Cumhuriyet’in ilk kuruluş yıllarından esnafa, sanatkarlara, girişimcilere sanayinin ve üretimin desteklenmesi için 1993 yılında çıkarılan 2284 sayılı Halk bankası ve Halk Sandıkları kanunu ile Halk bankası resmi olarak kurulmuştur. Halk bankası Türkiye’nin en büyük devlet bankalarından birisidir.

Halk bankası bireysel ve kurumsal tüm tüketiciler için finansal hizmetler vermektedir. Bu hizmetlerden en yoğun talep görenler bireysel ve kurumsal kredi imkanlarıdır. Günümüzde yaşam şartları her geçen gün daha da zor hale gelmektedir. Ülkemizin bulunduğu coğrafya ve komşu ülkelerdeki siyasal karışıklıklar bu ülkeler ile ticaret yapılmasını azaltmıştır. Bu da ister istemez ülke ekonomisinin dönem dönem yavaşlamasına sebep olmuştur. Bu dönemde tüketiciler ve kurumsal kullanıcılar nakit sıkışıklığı aşmak için nakit kredi kullanımı, kredi kartlarını daha fazla kullanım gibi yollara başvurmaktadır.

Halk Bankası Bankjet24 Öğrenci Kartı

Bankjet 24 kartı Halk bankasının anlaşmış olduğu üniversitelerde tüm öğrencilere verilen bir banka kartıdır. Halk bankasının şu an anlaşmalı olduğu üniversiteler şu şekildedir.

 • Kayseri Erciyes Üniversitesi
 • Yaşar Üniversitesi
 • İstanbul Şehir Üniversitesi
 • Kilis 7 Aralık Üniversitesi
 • Gazi Üniversitesi
 • Ahi Evran Üniversitesi
 • Hakkari Üniversitesi
 • Mustafa Kemal Üniversitesi
 • Bayburt Üniversitesi
 • KTO Karatay Üniversitesi
 • İstanbul Medipol Üniversitesi
 • Malatya İnönü Üniversitesi
 • Iğdır Üniversitesi

Halk bankası Bankjet24 kartı elektronik cüzdan özelliği bulunmaktadır. Bankjet24 kartı ile her türlü alış verişinizi yapabilirsiniz. Halk bankası Bankjet24 kartı ile kredi kartı ile ödeme kabul edilen tüm iş yerlerinden ve mağazalardan alış veriş yapılabilmektedir. Halk bankası Bankjet24 kartı son gelişen teknolojilerden olan temassız ödeme işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bankjet24 banka karının temsassız alış veriş limiti günlük 35 TL dir. Temassız ödemelerde alış veriş için şifre girilmemektedir. Diğer tüm işlemler için şifre girişi istenmektedir.

Bankjet24 kartı ile yapılan işlemler şu şekildedir. Hesabınıza para yatırabilirsiniz. Tüm banka atm lerinden ve banka şubelerinden nakit para çekebilirsiniz. Hesap bakiyenizi inceleyebilir. Tüm bankacılık işlemlerini bu kartınız ile birlikte yapabilirsiniz.

Öğrenci velileri için çocuklarının eğitimi oldukça önemlidir. Bir üniversite mezunu olması daha sonra iş güç sahibi olması için aileler varını yoğunu ortaya koymaktadır. Üniversite sınavına hazırlıktan önce dershanelere çocuklarını göndermeleri, üniversite sonuçları açıklanınca başka bir şehirde yaşamaya başlanması finansal olarak dönem dönem aileleri zor duruma düşürmektedir.Bazı öğrenciler ise eğitimlerini yurt dışında yapmak istemektedir. Tüm bunlar için finansal zorluk çekenlere yönelik Halk bankası çeşitli kredileri uygun kampanyalar ile tüketicilere sunmaktadır.

Halk Bankası Eğitim Kredileri

Halk bankası eğitim ihtiyaçları için ihtiyacı olan bireysel tüketicilere uygun faiz ile kredi vermektedir. Bu kredileri sizler için değerli uzmanlarımız ile inceledik. Halk bankası eğitim kredisinde faiz oranı 1,27% dir. Halk bankası eğitim kredisi için aylık ödeme sayısı maksimum 36 taksittir. Eğitim kredisi için maksimum kredi talep miktarı 50.ooo TL dir. Eğitim kredisi ile ilgili daha detaylı bilgi için Halk bankası internet sayfası eğitim kredi sayfasını buradan takip edebilirsiniz.

Eğitim kredisi alabilmek için istenen belgeler şu şekildedir.

 • Öncelikle kimlik belgesi, nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport tüm evraklarda t.c numarasının yazması gerekmektedir.
 • Eğer kredi almak isteyen kişi kamu çalışanı ise maaş bordrosu
 • Özel sektör çalışanı ise maaş belgesi ve maaşından herhangi bir haciz işlemi olmadığına dair yazı
 • Şirket imza sirküsi maaş bordrosunda imzası olan kişinin
 • Emekli bir kişi ise kredi almak isteyen emekli maaş belgesi, emekli maaş hesap cüzdanı gerekmektedir.
 • Kurumsal iş yeri olan kişiler iş yeri adına da kredi alabilmektedirler.
 • Ek Gelir Belgeleri: Faiz Gelirleri için Hesap Cüzdanı, Kira Geliri için Tapu, Kira Kontratı fotokopisi

Halk bankası eğitim kredisinin 36 ay lık ödemelerini istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz serbest ödemeli, taksitler sizin finansal durumunuza göre azalan veya artan şeklinde olabilir. Bazı emekli vatandaşlarımız maaşlarını 3 ayda bir aldıkları için dilerler ise 3 ayda bir ödemeli olarak ödeme yapabilirler. Tüm tüketiciler dilerler ise ilk iki ay ertelemeli krediyi alabilirler. Halk bank devlet bankası olduğu için eğitime özel bir destek vermektedir. Bundan dolayı eğitim kredisi paketlerinden kredilerin faizleri oldukça uygun bir seviyede tutulmuştur. Halk bank eğitim kredisi başvurusunu tüm Halk bank şubelerinden şahsen yapabilirsiniz.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir