Home - Krediler - Hac ve Umre Kredisi 2019
Hac ve Umre Kredisi

Hac ve Umre Kredisi 2019

Mekke, Medine`yi yani kutsal toprakları ziyaret etmek için faizsiz kredi verebilen bankaları sizin için araştırdık. Hac ve umre kredisi veren kar ve faiz gütmeyen bankaları da Diyanet İşleri Bakanlığının anlaşmış olduğu bazı firmalar ve gerekli evrakları sizler için burada inceleyeceğiz. Bankadan aldığımız kredi ile Hac ya da Umreye gitmek caiz midir ? gibi soruların cevaplarına yanıt veremeyeceğiz biz bu konunun ekonomik boyutuna bakacağız. Hac ve Umreye gidecek vatandaşlarımız için Hac ve Umre kredilerini araştırdık. En düşük faizli ve en uzun taksitli kredilere baktığımızda 2019 ve 2019 yılında hac;

Albaraka Türk Hac ve Umre Finansmanı

Albaraka Türk bankası bütün hacı adaylarına 36 aydan başlayan taksitlerle kredi vermekte. Bankanın şartı sadece ilk kez hac yolculuğu yapıyorsanız bu durum geçerlidir ve tüm harcamalarda da %50 sini karşılarken daha önce hacca gittiyseniz, ikinci bir yolculukta ya da umre nedeniyle yolculuk yapıyorsanız, harcamalarınızın tamamını %100 oranında karşılamaktadır.

KuveytTürk Faizsiz Hac ve Umre Kredisi Vermekte

Ensek ödeme seçenekleriyle, 3 yıla kadar vade tüm hac adaylarına Türkiye`nin gözde bankası KuveytTürk`te sizleri beklemekte. Banka hacca gidenlerden paranın kullanılması karşısında küçük bir kar payı alabilme hakkına sahip oluyor. banka hacı adaylarından faiz almıyor. Banka karlarını inceleyebilirsiniz. 0 ila 24 ay için %0,89 kar payı alan banka 37 ila 60 için %0,99 talep ediyor.

Ziraat Katılım Faizsiz Hac Kredileri

Ziraat Katılım bankasının finansman paketlerinde hac ve umre paketinde 36 aya varan vadeler il kredi kullanılabilmektedir. Yapacağınız aday işlemleri için nüfus cüzdanı ve gelir belgelerinize ihtiyaç duyulmaktadır. bu Başvuru sistemine internetten değil sadece ziraat katılım şubelerinden yapılabilir.

Türkiye size umre ve hac nedeniyle kutsal topraklara gitmenizi, Türkiye Finans, umre ve hac yolculuğu nedeniyle sizlere finansman sağlamaktadır. Bu firmaların kredi şartları olmakta bunlarda : sadece bankanın anlaştığı firmalarla yolculuk yapabilmektir. Diyanet İşleri Başkanlığı dışında başka bir firma ile gitmek isterseniz bu firmalarla yapacağınız yolculukta kredi imkanından yararlanamayacaksınız. (İBRA, VERDE, AŞİNA, EYA, TURNEM,ADAY,AGM,YOUR, AHENK, EL ECMAİN, AKAHAN, AKİL, AKİT, AL DAVET, AKYOL, AL WAHA, AL DUA, AL FARAN, L HASAS, AL HAYAT, AL RAHA, ALM ALEMDAR, AL-İSRA, ALTINOLUK, ANADOLU ANKA, ARTUR, ARİSTAS, ASİL TUR, AY-BİKE, ZÜLAL, YUSEM, YILMAZLAR, YOLTUR, YB ŞAHİN KARDEŞLER, XK L, WORLD İDE, WİTTOUR, VUSLAT, WİTT PRESTİGE vs.) gibi firmalardan banka kredi verince faiz almıyor. tek şart bu firmalarla yolculuk yapabilmektir. Banka faiz almıyor fakat kar payı alıyor, kar payları da % 0,5 bu pay 12 ay ila 36 ay arsında aynı kalmaktadır.

Hac Ve Umre İçin Gereken Evraklar

  • Müftülükten alınacak olan hac, umre kayıt belgesi.
  • Gelir ve giderlerinizi belgeleyen evraklar.
  • Pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet.
  • Hac Firmalarının herhangi birinden alınacak fatura.
  • Banka eğer gerekli görürse kefil veya başka belgelerde isteyebilir.

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir