Home - Krediler - Devletin Verdiği Geri Ödemesiz Krediler 2019

Devletin Verdiği Geri Ödemesiz Krediler 2019

Devletin Verdiği Geri Ödemesiz Krediler 2019

Devletin verdiği geri ödemesiz krediler, iş kurmak isteyen ya da çalıştığı işini geliştirmek isteyenlerin en büyük problemi nakit ihtiyacıdır. Bu problemi çözmenin birkaç yolu bulunuyor. Bu yollardan biri de kredi çekmek. Peki bu kredi çeşitleri neler?

  • Esnaf odalarından alınan düşük faizli krediler
  • Bankaların sunduğu Kobi kredileri

Saydığımız bu kredilerin geri ödemeleri krediyi veren kurumlara göre değişkenlik gösterip hepsinde sonuç olarak aldığınız kredi geri ödeniyor. Bu saydıklarımızın dışında bir yol daha var ki kredi çekip işini büyütmek isteyenlerin en büyük desteği. Bu yol da devletin işini büyütmek isteyenlere sunduğu geri ödemesiz krediler. Bu kredilerin miktarı kullanıcının projesinin büyüklüğüne göre değişkenlik gösteriyor. Bu kredi çeşidini, şartları yerine getiren herkes kullanabilir. Devletin sunduğu geri ödemesiz kredi çeşitlerinde isterseniz yeni bir iş yeri açabilir ya da işletmenizi büyütebilirsiniz. KOSGEB aracılığı ile verilen bu kredilerin bazı çeşitlerinde geri ödeme beklenmezken, bazı çeşitlerinde ise 0 faiz ile ertelemeli olarak veriliyor. KOSGEB kullanıcılarına bu kredileri devlet desteği ile veriyor.

Devletin Verdiği Geri Ödemesiz Krediye Başvuru

Devletin verdiği bu krediye başvuru yapabilmek için birçok il ve ilçe de bulunan KOSGEB binalarına ulaşmalısınız. Yeni bir iş yeri açmayı düşünüyorsanız ve devlet destekli kredi alacaksanız, KOSGEB’in açtığı girişimcilik kurslarını başarı ile tamamlamalısınız. Devlet destekli kredi almak istiyorsanız yapmanız gerekenler;

  • KOSGEB’in açtığı girişimcilik kurslarını başarı ile tamamlamalı
  • Kuracağınız iş yeri ile ilgili proje hazırlamalı
  • Hazırladığınız projeyi KOSGEB komitesine ibra etmelisiniz

Projenizin kabul edilmesi halinde 50 bin Türk Lirasına kadar devletin verdiği geri ödemesiz krediyi kullanabilirsiniz. Aldığınız devlet kredisini yeni bir iş yeri açmakta ya da işletmenizi geliştirme amaçlı kullanabilirsiniz. Devletin verdiği geri ödemesiz kredileri alan kişilerin iş yerleri KOSGEB Kurulu tarafından sürekli denetim halindedir. Açacağınız işletmenin sulhu açısından önemli bir detaydır bu.

Kimler Devletin Verdiği Geri Ödemesiz Krediyi Kullanabilir?

Devletin verdiği geri ödemesiz krediyi KOSGEB tarafından belirtilen şartlara uyan herkes alabilir. Peki nedir bu şartlar?

  • 18 yaşını geçmiş olmak
  • Krediyi kullanacağınız işletme ile ilgili proje hazırlamak
  • Krediyi kullanacağınız yerleri tek tek belirlemek
  • Kredi sicil kaydı temiz olmak

Bu saydıklarımızın dışında devletin verdiği geri ödemesiz hibe kredi çeşitleri bulunmaktadır. Sizler bu kredileri yeni iş yeri açmak ya da işletmenizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. İşletmenizi geliştirmek dışında iş yerinize malzeme yardımı, personel takviyesi için kullanabilirsiniz. Hibe krediler dışında da geri ödemeli krediler de bulunuyor. Bu kredileri alabilmeniz için de aynı şartları sağlamanız gerekiyor.

KOSGEB’in Sunduğu Kredi Çeşitleri

Devlet teşviki ile sağlanan KOSGEB aracılığı ile kullanıcılara sunulan birçok kredi çeşitleri bulunmaktadır. Bu krediler, girişimci kadınlardan, genç girişimcilere, işletmesini Kobi seviyesinde devam ettirmek isteyenlere kadar çok geniş bir skalada sunuluyor. Hibe krediler dışında isteyen bireylere 150 bin Türk Lirasına kadar geri ödemeli kredi verilebiliyor. Bu geri ödemeli kredilerin alındığı ilk iki yıl ödeme talep edilmiyor. İki yılın sonunda 0 faiz ile ödenmesi isteniyor. Bu kredilere başvurmak isteyen girişimcilerin KOSGEB binalarına şahsen başvuru yapmaları ve istenen belgeleri temin etmeleri gerekmektedir.

 

About krediverenbankalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir